• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja samo kazem da je to za nekog ko puno radi neisplativo i nema svrhe,ali svatko radi sa svojim novcem sto zeli.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Pa tko puno radi valjda je i zaradil za gorivo, a treba inače i benzin kupiti +ulje, po trenutačnim cijenama goriva i ulja mene 10 litara mješavine dođe 130 kn. Ak je ovo stvarno bolje nije ni baš puno skuplje. @Kupljenec ima u Zaboku jedan koliko mi se čini, ak budem stigao baš budem otišao da vidim.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
Za mene osobno je to bacanje novaca,al svako zna za sebe.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Ovo je recimo prihvatljivo 10l 170kn -15%. Ali 5 litara 170 kn… 😱 Znaći 5 litara mješavine domaće je 65 kn a 5 litara tog Aspena 170. To je 105 kn razlika ili 21 kn/l. Tko troši godišnje 200 l za godinu dana na gorivu ušpara za jednu dobru motorku. Za 2 godine za H585 ili Stihl MS462…
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ak nema nek ti naruči,@jocc inače i Štil i Husqvarna ima svoje gorivo, ali ovo je kao najbolje. Kaj se čudite pa sve se svodi na ekologiju, zato je to napravljeno, ostaviš ga otvorenog u autu do jutra i kad dojdeš nema mirisa.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Dobra računica. Sa običnim benzinom i Stihlovima uljem ili Husqvarninim LS uljem budu motorke durale godinama. Možda bi trebalo više pripaziti na rukovanje u smislu da ih se malo odmori u radu. Ja prakticiram u šumu sa 3 motorke. Kad potrošim 1 rezervoar obično ide druga u pogon, a ova odmara. Posebno ako se pili po višim temperaturama zraka. I meni se čini da su ova super ulja i benzin samo bacanje novca, ali svatko zna svoje.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
A kakva je situacija s motorkama koje troše 4 posto mješavinu? Ima više vrsta toga goriva?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ne, ovo je to kaj je, 2% i te kaj troše 4posto ovo može iti.
Pa evo vani u Europskim zemljama više nijedna firma nesme u šumi rušit ako ne koristi ovo gorivo, zbog zagađivanja, brzo bu došlo i knama.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,165
Stare motorke su trošile mješavinu od 4-5%. Koliko mi je poznato u to vrijeme je bilo samo ulje od INE za mješavinu (dvotaktol) i nije bilo kvalitete kak su današnja ulja. Nisam 100% siguran, ali mislim da bi te stare pile sa ovim kvalitetnim uljima išle i sa manjim postotkom od 4%. Osobno ne ekperimentiram i za te stare pile i dalje slažem mješavinu sa 4% Stihlovog ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
I to na akciji. Inaće je 5 l 170kn… 😉
Nadam se da si shvatil zbog čega je na akciji.
Bojim se da je to kak i hrana iz trgovackih centara ;)

Ja bum i dalje sve svoje dvotaktne makine vozil na INA benzin i silkoline dvotaktol radije nego na ovo univerzalno gorivo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Zato jer ga niko ne kupuje pa nemaju kaj s tim… Tu je valjda Chanel parfem unutra kad tolko košta…
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ruku na srce ti kaj se šume tiče stvarno zagađuješ minimalno.
Čak ni znoj ne ostavljaš u njoj, barem iz videnog na forumu unazad godinu, a možda i dvije.
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
@Ghost ima li kakve razlike s tim aspenom?
Jel potrosi sto manje goriva pa da opravda skuplju cijenu?
 
Na vrh