• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
73
@Tommy preskupo je jestivo, ja sam svakakve mikseve delal i koristil, hidrol+hipenol+motorno ulje (ne sva 3 zajedno i ulje je bilo novo ) unazad 2 godine koristim ovo Motorna ulja - Najbolje cijene motornih ulja i maziva najboljih svjetskih brendova - Motorno ulje d.o.o. .
Kad si naručivao preko motorna-ulja.hr da su radili dostavu?
Zadnjih pola godine ne rade dostave koliko imam iskustva, pokušavam naručiti više ulja raznih vrsta za susjede i sebe ali nažalost ne vrše dostave.

Da li netko zna koji on-line dućan ima najpovoljnija lancol ulja, a da rade dostavu većih narudžbi (100-ak litara npr.)

Par pitanja vezano za 2T ulja: koliko se dugo ona mogu skladištiti neotvorena, a da ne dođe do propadanja i smanjenjivanja kvalitete samih ulja kad budu pomiješana sa gorivom.
Kakva su vam iskustva sa Oregon 2T uljima, cijena im je izrazito niska po litri, ali ne znam da li je to vrijedno rizika?
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
73
Ja koristim to ulje. Cijena je dobra (bila je prije i niža) ulje nije najbolje ali ni najlošije. Omjer plaćeno dobiveno je dobar, nije kao husq ulje za lanac al je ok. Dostava se naplaćuje al iznad neke cifre je besplatno.
Mislio sam na Bickov upis nakon tvoga, sorry.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
web shop sa dostavom ulja imaš kod Blaževića i kod Pile i Vile koliko su ti oni interesantni ne znam jer mislim da imaju samo Hq i Pantherol ulja odnosno lancole ali dostava ide bez obzra na količinu.

Za 2t ulja moram priznati da nikad nisam obraćao pažnju na rok trajanja budući potrošim dosta brzo, bitno je da mješavina ne stoji dugo, za Oregon 2t ne znam, nisam koristio, koristim Hq xp sinetičko ulje, moja osobna preporuka bi bila barem polusintetičko ulje, znači Hq LS+, ali ako ti je oregon povoljniji gledaj takoer da bide barem polusintetičko, ako se dobro sjećam (a imam problem sa pamćenjem) kupio si novu husqvarnu nedavno, mislim da ti ju je šteta uništiti jeftnim uljem, ali ponavljam, to je samo moje mišljenje.
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Dakle da se previše ne zamaram kada su u pitanju stariji motori, nego da ulijevam neko od povoljnijih motornih ulja?

A vidim da spominjete sintetiku, polusintetiku i mineralna ulja. Šta da gledam od toga kad budem kupovao?
Full sintetiku?
Moj savjet i preporuka može ići samo u smjeru jednog jedinog 2T ulja: "Motul Scooter Expert 2T", za sada, to je ulje koje se pokazalo kao polusintetika najboljem na tržištu, potrošio sam oko 7 litara ulja u zadnjih 2 godine, radili su mi svi 2T strojevi 50-60-70-125-150-180 kubika na njemu, svi su se lijepo i zdravo vrtili. To isto ulje također obavezno koristim i pri slaganju generalki na 2T vozilicama. 1 Litra je od 60 do 80 kuna, kako gdje, kako na kojoj akciji i u kojem dućanu.

Par pitanja vezano za 2T ulja: koliko se dugo ona mogu skladištiti neotvorena, a da ne dođe do propadanja i smanjenjivanja kvalitete samih ulja kad budu pomiješana sa gorivom.
Kakva su vam iskustva sa Oregon 2T uljima, cijena im je izrazito niska po litri, ali ne znam da li je to vrijedno rizika?

Onoliko koliko piše da je rok trajanja na samom pakiranju. Mislim da 12-24 mjeseci kako za koje ulje.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Baš gledam cijenu ovog Huskinog XP ulja, sintetičkog, oko 170-180 kuna. Za usporedbu, Motorex cross power, kojeg prijatelj sipa u KTMa 250 EXC, nabrijani dvotaktni motor, košta ispod 100 litra. Motul 800, sa esterom, castrol A747 sa ricinusom, koštaju manje od tog Huskinog. Bivši Castrol TTS, sada Power 1 košta oko 70/80 kuna litra. To isto Huskino ulje je vjerojatno prepakirano od nekog renomiranog proizvođača, al nebih se upuštao dublje u ulja jer je to na Balkanu svojevrsna tabu tema. O postotcima, brandu... Nebih dalje, svatko neka radi kako njemu paše.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Bilo na sajamskom popustu 136 kn litra u gudovcu... Uzeo 2 litre taman da mi bude za ovu sezonu...

Ali da ja isto mislim da Husqvarna samo prepakira ulje nekog proizvođača.... I mislim da nećeš pogriješiti sa bilo kojom sintetikom...

Kolega sipa Castrol TTS već par godina i zadovoljan je...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Baš gledam cijenu ovog Huskinog XP ulja, sintetičkog, oko 170-180 kuna. Za usporedbu, Motorex cross power, kojeg prijatelj sipa u KTMa 250 EXC, nabrijani dvotaktni motor, košta ispod 100 litra. Motul 800, sa esterom, castrol A747 sa ricinusom, koštaju manje od tog Huskinog. Bivši Castrol TTS, sada Power 1 košta oko 70/80 kuna litra. To isto Huskino ulje je vjerojatno prepakirano od nekog renomiranog proizvođača, al nebih se upuštao dublje u ulja jer je to na Balkanu svojevrsna tabu tema. O postotcima, brandu... Nebih dalje, svatko neka radi kako njemu paše.
Husqvarnino ulje rade francuzi. Ramdino ono plavo po 95 kn l ti xp husqvarnino. 120%. Tak das u pravu. Placa se naljepnica
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ja godišnje potrošim cca 5 litara dvotaktola i kupujem silkolene bez obzira na cijenu jer mi se pokazalo kao odlično ulje.
Kad si nebum više mogel priuštiti tih 5 litri prodal bum sve dvotaktne motore kaj imam doma
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
@MUHA
A reci ti meni tačno, koje to ulje silkolene koristiš, jer oni toga imaju više proizvoda ...
Ja sam prošle godine kupio Castrol power1 racing i moje cvajtakt mašine se ne žale (a i ja ne štedim njih - puun gasss)
Jedino nema onog mirisa od starog TTS, to mi baš fali..:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh