• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
LS+ je najbolje ulje koje se može naći po razumnoj cijeni.
Inače, i s 1% toga ulja neće biti problema, a 2% je ipak duplo više :D:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,806
Čak se ni moj automatik ne buni,ni na 3% nema dima.:biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
Pa ne dimi zato kaj je automatik, jer si sam miješa koliko mu treba :D:
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
neki tvrde da bi se trebao držati preporuke proizvođača ulja npr stihl 1:50, a ne onoga što se navodi u uputu za prskalicu 1:40
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,711
Samo ti stavi u omjeru 1 : 40, i uvijek izmiksaj potrebnu količinu za potrebni posao. Znači svježe izmiksanu mišelu !
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Na skoro svakom ulju koje sam vidio piše 2% ili po preporuci proizvođača ako je drugačije propisao.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Mješavina se radi prema uputama proizvođača motora a ne onog kaj piše na kantici ulja.
Osobno za motorne pile radim mješavinu 1:5 jer tako propisuje proizvođač a za trimer 1:4 jer to isto propisuje proizvođač.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ja u sve sipam modriču 3% i nikad mi ni jedan stroj nije zaribao, sve uredno radi, u apencu spržim 50 l godišnje sa potrošnjom od 2,2 l na 100 km
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Imao sam nema dugo jedan zanimljiv primjer šta se tiče mješavine, inače koristim ulje od Husqvarne. Bio majstor kod nas i radio nam neki krović do kuće i ima neku malu Stihlovku i prifali mu goriva, ja mu dam svoju mješavinu 1:4 od trimera i Stihlovka nikako neće primat gas, stalno se guši i nema snage a do tad radila bez problema. Kaže majstor da mu dam malo čistog benzina da pritoci jer je ta mješavina prejaka i da zato neće.
I vidi vraga, motorka prodela punim plućima čim je uhvatila "normalnu" mješavinu.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Normalno da nije, 2t scooter od ine je bolje ulje od mineralnog crvenog stihla kojeg vecina ljudi koristi
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja, od kad znam za sebe, koristim samo Inin 2taktol i radim 1:20 mješavinu i za sve svoje mašine ( osi kultivatora, jer njemu piše 1:30 ) i nikada nikakvih problema. Ne velim da druga ulja nisu bolja, ali .... samo stavljam svoje iskustvo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh