• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Gorki

Novi član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
27
više mi uništimo strojeve drugim stvarima nego uljem

Divinol sam jednom koristio nisam osjetio razliku.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
14,985
Dečki, nije samo razlika u podmazivanju na kaj se većina referira, već i u tome kak to ulje izgara i kakve naslage (gareži) ostaju na klipu, u ispušnom kanalu i u auspuhu.
Skinite svječice, pogledajte i to, pa onda donosite zaključke.

Za ono koliko nama treba, Husqvarna LS+ mi nije preskupa i ne mislim da bi uštedil nekaj jeftinijim uljem. Ovo koristim dugo i nemam razloga mijenjati.

stanky069

Novi član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
15
Pa nisam ni na unutarnjim dijelovima primjetio razliku,ne samo u radu...
Ok,ne pravim masniju mjesavinu,već točno po uputama...nema onoga prstom ili odoka...
Više će utjecati na garež masnija mjesavina,nego marka ulja

brgud

Dobro znana faca
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,048
U ispušnom kanalu i u auspuhu uvijek završi jedan manji postotak neizgorene mišele.

dejan.d

Član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
712
Svak svoje, ja koristim original xp i 40:1 omjer. Gareža nema, svječka je čista.
Veči vam je problem slaba kvalitet bencina i etanol u njemu.
Kod nas se dobije aspen bencin.

stanky069

Novi član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
15
Taj Aspen ovdje švabe većinom koriste...i jestivo ulje od uljane repice za lanac...jer je bio ulje skupo.

I upotrebom tog Aspena pada u vodu prica u staroj mješavini,ne mozes znati koliko dugo stoji na lageru,u trgovini. Jasno je meni da unutra ima stabilizator za gorivo,ali to ima i u skoro svim uljima za mjesavinu,plus i u benzinu.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
14,985
Pitanje je kakav je sastav tog benzina u odnosu na obični s pumpe. Možda zato mješavina može dugo stajati.

Gorki

Novi član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
27
U potpunost se slažem sa navedenom konstatacijom da je potrošnja dvotaktola zanemariva u odnosu na gorivo. e tu je problem ako uspemo loše gorivo tada ne pomaže nikakvo ulje

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
16,717
Ja mislim da morete sve to gorivo i mazivo odnesti u Rim kod pape na posvetu i nebu pomoglo kad prozvod kojim radite nije u tvornici zamišljen da radi zauvjek.... jedino ako na stalaži stoji u kutiji s kojom je došel.

Najnoviji postovi

Na vrh