• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Zadnji puta sam radio u 3 mj i tada sam radio sa starom mješavinom i bilo je sve Ok ,jučer sam napravio sa novim dvotaktolom i isto napravio 4% ali previše dimi i motorne pile ne rade dobro.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Koliko se ja sjecam(slusao sam negdje) to je novo ulje za mjesavinu i trebalo bi biti na 2%...
Treba provjeriti na kantici 😉
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dabio,
nisam siguran da omjer zavisi samo od ulja. Vjerojatno omjer prvenstveno određuje konstrukcijska izvedba motora. Ako motor nije predviđen za 2%, nego je za 4%, ja se ne bi igral. Predlažem da na stranicama INE pronađeš tehničku podršku ili mail adresu i pošalješ upit za konkretan stroj.
Inače na netu sam pronašel
,
ali to je ipak stranica od trgovca.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Najbolje ulje za motorne pile i trimere što možete je kupiti ulje tipa motul, yamalube ful sintetička ulja, je malo skuplje nego npr Stihl ali neusporedivo bolje, omjer je 1:50, te takvo ulje koristim u cross motoru.. Ina dvotaktol je mineralno ulje, to ulje je škart...ako baš nemate ništa drugo.

Probajte kupiti to ulje i vidjet ćete kolka je razlika u radu motora a da ne govorim živosti i snage..
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Kak malo troše te nove motorke trebaju malo jaču mješavinu.
Trebaju mješavinu kako je preporučio proizvođač jer je valjda tijekom razvoja nove generacije motora uvidio koliki je postotak mješavine najbolji za tu vrstu motora.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Trebaju mješavinu kako je preporučio proizvođač jer je valjda tijekom razvoja nove generacije motora uvidio koliki je postotak mješavine najbolji za tu vrstu motora.
Tak prave jer se moraju držat ekologije. Praksa je Drugo. Kad sam otvoril na 15 godina staroj husqvarni motor je iznutr bil cjel ljepo mastan od lulja. Sad svakom svoje.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Danas sam gledao na ambalaži od novog ininog pakiranja tamo piše na 15 lit ide 0,3 dcl ulja i dobije se 2% znači ide npr. na 5 lit. 0,1 dcl ulja, danas sam napravio novu mješavinu i sada pile rade normalno.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
što neide ovako:
mineralna ulja - do 7500 rpm - trabanti, stare štilovke itd
polusintetika - do 10 000rpm - hoby i poluprofi pile
sintetika 10 000+ rpm....

kolko god radim nije mi niti jedna pila ili neki drugi 2T stroj stao zbog kvalitetea ulja, u pravilu se sve prije se sve drugo podere...
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
133
Najbolje ulje za motorne pile i trimere što možete je kupiti ulje tipa motul, yamalube ful sintetička ulja, je malo skuplje nego npr Stihl ali neusporedivo bolje, omjer je 1:50, te takvo ulje koristim u cross motoru.. Ina dvotaktol je mineralno ulje, to ulje je škart...ako baš nemate ništa drugo.

Probajte kupiti to ulje i vidjet ćete kolka je razlika u radu motora a da ne govorim živosti i snage..
Širiš dezinformacije, api i jaso specifikacije jasno govore što se nalazi u boci.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
To ti je tak sve je dobro dok ne crkne. Sam koristim bolja ulja i orginal xp ulje.
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje u vezi ulja, koristim HUSQWARNA XP ulje za trimer pakiranje je od litru i pošto ove godine nisam potrošio cijelu ostat će mi pola litre interesira me koliko dugo može stajati ostatak ulja u boci a da nebude štetno za motor to jest čitao sam da stručnjaci preporučuju da nestoji duže od 8 mjeseci jer gubi svoja svojstva u doticaju sa zrakom onim što je u boci a kakva su vaša iskustva ako mi možete reći iz vlastitog iskustva. Šteta mi baciti a opet nebi htio zajebat nov trimer kupljen ove godine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Prokleti forumi, stručnjaci i oni koji prenašaju njihove upute dalje ostalim (oprostite, ali takvo je moje mišljenje) ljudima koji su iz dana u dan sve više bedasti baš zahvaljujuči stručnjacima, forumima.... ma opčenito internetu jer tam svašta pametno možeš nači ali mišljenja sam da bedastoča ima više. Previše.

Ako te neko slučajno ipak nagovori da ga baciš slobodno mi se obrati na pp i šalji poštom.
Hvala.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,496
Ako si mi bliže od MUHE, ja sam zainteresiran za taj ostatak pokvarenog ulja (da se ne pokvari) možeš ga meni donirati, hvala. :hahah: :hahah: :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh