• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
više mi uništimo strojeve drugim stvarima nego uljem

Divinol sam jednom koristio nisam osjetio razliku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Dečki, nije samo razlika u podmazivanju na kaj se većina referira, već i u tome kak to ulje izgara i kakve naslage (gareži) ostaju na klipu, u ispušnom kanalu i u auspuhu.
Skinite svječice, pogledajte i to, pa onda donosite zaključke.

Za ono koliko nama treba, Husqvarna LS+ mi nije preskupa i ne mislim da bi uštedil nekaj jeftinijim uljem. Ovo koristim dugo i nemam razloga mijenjati.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Pa nisam ni na unutarnjim dijelovima primjetio razliku,ne samo u radu...
Ok,ne pravim masniju mjesavinu,već točno po uputama...nema onoga prstom ili odoka...
Više će utjecati na garež masnija mjesavina,nego marka ulja
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
U ispušnom kanalu i u auspuhu uvijek završi jedan manji postotak neizgorene mišele.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Svak svoje, ja koristim original xp i 40:1 omjer. Gareža nema, svječka je čista.
Veči vam je problem slaba kvalitet bencina i etanol u njemu.
Kod nas se dobije aspen bencin.

 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Taj Aspen ovdje švabe većinom koriste...i jestivo ulje od uljane repice za lanac...jer je bio ulje skupo.

I upotrebom tog Aspena pada u vodu prica u staroj mješavini,ne mozes znati koliko dugo stoji na lageru,u trgovini. Jasno je meni da unutra ima stabilizator za gorivo,ali to ima i u skoro svim uljima za mjesavinu,plus i u benzinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pitanje je kakav je sastav tog benzina u odnosu na obični s pumpe. Možda zato mješavina može dugo stajati.
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
U potpunost se slažem sa navedenom konstatacijom da je potrošnja dvotaktola zanemariva u odnosu na gorivo. e tu je problem ako uspemo loše gorivo tada ne pomaže nikakvo ulje
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Evo ja ponesto znam o tim uljimai samo bi htio reci sto se tice stihl dvotaktola, stihl je jedna prosjecna tvornica malih motora koja ima vrlo jak marketing, ne kazem da su njihovi proizvodi losi ali nije ni nesto posebno u usporedbi s drugim renomiranim proizvodjacima. Toliko o motorima ali pitanje je sta i koliko oni znaju o proizvodnji ulja, gdje to stihl ima rafineriju za proizvodnju ulja? Isto je i s ostalim prizvodjacima motora koji navodno imaju svoja ulja, sve je to kupljeno od najpovoljnijeg dobavljaca i pakirano u malu vlastitu ambalazu zatim te servis i garancija obvezu da koristis to ulje a oni ubiru profit na tome veci nego na proizvodnji motora.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
713
Za Stihl je cilindre i klipove prije isporučivao Mahle. Kak je danas ne znam. Marketing imaju, al bome i proizvod. Svo ovo smeće sam danas složio na hrpu, starija pila o mene i radi. Dijelovi se slažu poput lego kocki. Ne moraš ni mislit.
Kako vi zaštitite membrane karburatora nakon sezone? Moje su kupljene prošle godine već krute. Radili smo doma i sa ostavljenim benzinom i sa skroz praznim rezervarom. Sa skroz praznim preko zime je gore stanje...
 

Prilozi

  • image0.jpg
    image0.jpg
    34.8 KB · Pregleda: 25
  • image1.jpg
    image1.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 25

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
133
Za Stihl je cilindre i klipove prije isporučivao Mahle. Kak je danas ne znam. Marketing imaju, al bome i proizvod. Svo ovo smeće sam danas složio na hrpu, starija pila o mene i radi. Dijelovi se slažu poput lego kocki. Ne moraš ni mislit.
Kako vi zaštitite membrane karburatora nakon sezone? Moje su kupljene prošle godine već krute. Radili smo doma i sa ostavljenim benzinom i sa skroz praznim rezervarom. Sa skroz praznim preko zime je gore stanje...
Imam upravo trimer koji vidim i kod tebe na slici- Jonsered gt32l, kupljen 1997 još uvik karburator nije otvaran(ali ga i ne koristim zadnjih 6 god), ista stvar i kawasaki tj45-e , već 6 godina samo gas!
Jedino na što pazim je da radim propisanu mjesavinu,koristim malu menzuricu od 30ml, i uvik friška mješavina, napravim količinu za kou znam da ču je potrošiti unutar 7-8 dana, "odokativna" metoda procjene mješavine koju neki koriste stvara samo dodatan dim i garež.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
713
Taj trimer je čudo koliko je pokosio. Na žalost semering sa strane paljenja je uništen. Karburator je zanimljiv. Sam usis je lamelni, kroz karter koliko mi se čini. Takoder prvi put presložen karburator. Od ulja je motor radio na inin dvotaktol ili stihl. Ništa specijalno. Osobno više volim stavljat polu sintetiku, 3-4%.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Moj babo ima stilovu sedmicu koja i dan danas radi a punoletna mozda je i dvaput. Dok je bilo inino dvotaktol ulje to se koristilo za mesavinu a sad sae 30 motorno ulje. Pored stilovke imamo i manju testeru i dva trimera u koje se koristi mesavina sa istim uljem. Svojevremeno po pumpama u okruzenju se kupovala pakovanja crvenog navodnog stilovog ulja sklj klase od koga su mnogim ljudima stradale testere
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Poštovani forumaši.. Dali netko koristi od Ine dvotaktol za mješavinu ,ja sam do sada uvijek kupovao onu sivu bočicu 2,5 dcl i stavljao 2 dcl na 5 lit benzina, međutim u ovakvoj ambalaži više nema u prodaji nego 3 dcl crno pakiranje i stavio sam isto iz te nove ambalaže 2dcl na 5 lit ali mi se čini da tu nešto ne štima motorne pile mi dobro ne rade jako dime a pogotovo Stihl 024 radi na leru i kada stisnem gas ona se guši mislim da je problem u mješavini. Molim vas za savijet dali netko zna koliki je omjer ulja i benzina iz ovog novog Ininog pakiranja?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Ja mislim da je to i novo ulje i da ne ide vise 4% vec 2% dakle 1 dcl na 5 litara.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
A i ja tako mislim jer vidim da jako dimi ,ali dali možda netko zna 100% da nebih uništio motorne pile?
 

Najnoviji postovi

Na vrh