• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
u ta je presuha, povečava eksplozivnost benzina........ to bi bolje bilo malo firnajsa i svila od kuruzovine kao kudelja...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel vi vjerujete da je tip namatal konac na petnajstici ..i naravno mjenjal ga svaka 3-4 kilometra
 
E

el pibe

Guest
Čitam temu i vidim svakakva razmišljanja i iskustva.Imam motorke,trimere stihl i koristim "njihovo"ulje od prvog dana.Jer mi je tak preporučeno.Iznimka je stara motorka husqvarna i ona pije isto ulje.Makar sam i probao sa njenim uljem,nije neka razlika.Stvar je sljedeća ulje koje koristim i koje je dostupno u prodavaonicma,proizvedeno je u Njemačkoj a gle čuda nije namijenjeno za njihovo tržište a nigdi ne vidim na artiklu da se spominje Švedska,Danska,Austrija itd.Znači isključivo tržište Bugarska,Rumunjska,Hrvatska,Srbija...To sve govori o kvaliteti.A i takve mašine završavaju na našim prostorima.Da ne govorim kako u Americi isti proizvod košta upola manje.Vjerojatno mi imamo bolji standard pa si možemo priuštiti iste takve ali naravno skuplje modele i negdje treće razredne kvalitete.Tako da nije ulje generalni krivac za habanje strojeva.Još i dobro kuburimo kakvim smo smećem od ponude i tržišta bombardirani.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Mislim da je nepotrebna paranoja oko tih ulja.
Evo, stihlova sintetika kupljena u Austriji/Sloveniji je made in Italy, a spekulira se da je proizvodi Castrol:icon_eyes:
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Mislim da ljudi malo pretjeruju kod ulja
Posjedujem Jonsered Gt32(među ostalim 2t strojevima,2 trimera,2 motorke) od prvog dana(cca 1997) koristi se dvotaktol, i jos uvijek radi za 5! Membrana nikad nije mijenjana a naradila se itekako.
Dosta ljudi koje znam rade jace mjesavine od propisane jer kao bolje stavit 4% (zato sta su nekad tomosi tako bili konstruirani), to na modernim strojevima po meni radi daleko vise stete nego koristi.Uvik radim tvornicki propisan omjer za mjesavinu (2-2.5%) i nastojim da ispraznim rezervar skroz, pogotovo ako se stroj nece koristiti duze vremena.


Inace, konzum prodaje rebrandirana inina ulja po povoljnijoj cijeni, 1l dvotaktola 39kn!
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Dosta ljudi koje znam rade jace mjesavine od propisane jer kao bolje stavit 4% (zato sta su nekad tomosi tako bili konstruirani), to na modernim strojevima po meni radi daleko vise stete nego koristi.

Da ali ako radiš u punom opterećenju onda je vidljiva razlika nakon što otvoriš radilicu i ležaje pa vidiš da je sve ok i poslje puno sati rada !
ima trgovaca koji pakiraju ulja u kućnoj režiji i ljepe stihl naljepnice a unutra ulije pitaj-boga kajgod lanac sastavlja iz metraže (što nije nužno loše osim ako šegrt nije radio... ). sa novim uljima možda i netreba 4% ali ispod 3% se neide ako misliš da traje.
Što se tiče razlike u kvaliteti za naše tržište i recimo pravi zapad eeee tu ima samo koliko ko skuži :(mm):
Recimo lanac je puno bolje zakaljen i ulje je u ponudi po 3 vrste za mješavinu i 2 za lanac(kad pričam o stihl-u)
Kome smeta dim neka se bavi eteričnim uljima :icon_e_biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa čak nije problem u tomosu nego u kvaliteti i viskoznosti ina 2-taktola običnog.
Nekada je teško bilo doč do stihl ili husky ulja.
Ja sam godinama automatika A-3 teral na stihl 2.5%.
Danas još tjeram tomosovu rotacionu kosilicu a stara je 29god.na 2.5% stihl ulja,kao i imt 504 frezu i nema naznaka trošena na tomos kosilici,znam jer sam ju dvaputa raskapal,spigal sam radilicu,moja krivica,al osim radilice i semeringa nisam još klip cilindar i karike mjenjal.
Klip je bez riseva i puno čađi bio.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ja uvijek koristim Valvoline 2t u omjeru 3 %. Prije 15 godina stari je kupio novu imt 506 frezu i čovjek u servisu mu je preporučio to ulje. Nikad problema s njom a godišnje isfreza 60-ak km međuredne obrade u povrću.
Jedino je stala prije dvije godine jer je stari u nju natanka plavca umjesto mješavine,bili kanisteri jedan kraj drugog.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj je taj valvolin plavkast?
Vidim kod mene dosta dečki koriste castrol tts i vele nikad problema u omjeru od 2-3%.
Jel ko od vas ima iskustva sa castrol uljima za mješavinu?
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Ja sam cijelo ljeto kolegama posuđivao svoj Makita trimer i zaribao je. Kasnije se dečki pohvališe da nije imalo smisla kupovati dvotaktol,kad su već imali doma Delta 5 !!! Kad sam im pokazao sloj gareži na čelu klipa, gledali su me nevino kak telci!!:icon_axe:
 
E

el pibe

Guest
TTS stvara divno ozračje i ugođaj dok piliš drva,neponovljivo uživiš se ko da si na motocrossu:icon_fU:
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ma nije plavkast normalne je boje ko i svako motorno ulje.
Samo stari nije gledao...znaš ono kad radiš nešto i ujedno pričaš sa nekim...rezultat toga novi cilindar,klip i karike.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Zar se jos radi tts? Davnih dana dok sam skuter vozio, litra je bila cca 120kn. Rijetko kad bi naletio da je koju kunu jeftiniji. No vrijedio je.. Ako nista drugo, radi mirisa :icon_super:
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Ja koristim ulje Husqvarna XP 100% synthetic u trimerima Husqvarna 128r i Stihl fs 70 rc,mogu reči samo jedno,ne grije se niti jedan trimer,dima nema,čađa na sviječici ne postoji,sviječica kad sam je izvadio mislio da je nova,trimeri rade svaka tri tjedna u sezoni 4 sata u komadu,stari su 2 godine :D
Husqvarna ulja preporučam,ko je škrt dati više,na kraju plača duplo. :D
Na ulju piše made in SWEDEN i ja to vjerujem,kvaliteta je to dokazala. :D
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Ja stalno koristim Husqvarnino ulje LS+,i za motorku i trimer kao i za Tomosa i nikada problema.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Prije sam koristil takvo ulje,isto super ulje puno bolje od Stihl ulja onog hp,ali sintetika je bomba. :)
Husqvarna ulja su najbolja na tržištu,samo ne pretjerivati sa snagom mješavine,treba raditi kako kažu proizvođači, ja nemam nikakvih problema onda.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja koristim samo stihl ulja za mješavinu od kad smo poćeli radit sa stihl aparatima,i također nema greške ni generalke i prezadovoljan sam,a omjer je uvijek između 2-2.5%.

Netko će reč da koristi inu cjeli život i zadovoljan je.
Ja velim da se samo treba držati uputa proizvođaća za omjer i skladištenje i neće biti problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh