• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

M

marko

Guest
Biti če opet , kod nas je jedan poljoprivrednik prošle godine također imao takav prinos repice .[/quote] Daj Bože Ratarko iz tvojih usta u Božje uši!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Vrsidba uljane repice 2007

SIMON1980

Bok i dobrodošao na forum, ti si mene pitao nešto u vezi Vogel Not pluga na slovenskom forumu.
Video ti je super.

To je tvoj Deutz 130 ks, kako se nosi sa tim prikolicama? Kolika je ukupna težina prikolica?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Vrsidba uljane repice 2007

evo SIMON 1980 pozdrav i od mene i dobrodošao

traktor ti je prva liga!!kada si ga kupio izgleda novo???a i prikolice su super!!!
 
S

Simon1980

Guest
Re: Vrsidba uljane repice 2007

traktor je od od 15.marca 2007, a ona velika prikolica ima 30 godina a male dvije oko 15.
Traktor nije ništa rekao :lol: ....ma vukao je ove 3 prikolice i agrotron 85 :roll:
bruto teža (prikolice+zrnje):29t
Da-možno, da smo govorili o V&N plugu...al nema veze naručen je Pöttinger 35 S Plus vario :D
 
M

marko_18

Guest
Re: sijanje uljane repice

ja sam posijal oko 30hektara repice prošle godine
i dobil sam126 960 kg sve ukupno
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: sijanje uljane repice

joj,kad te bobo spazi... ala ružo!
 
M

marko_18

Guest
Re: sijanje uljane repice

i kaj bu onda dok me spazi???? kakva ruža???
 
R

Ratarko

Guest
Re: sijanje uljane repice

marko_18 kaže:
i ove godine planiram posijati oko 40 hektara repice :D :D :D :D

Stvarno ?
Da li je to za biodizel ili ulje ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: sijanje uljane repice

Ovo šta sam ja uslužno kombajnirao, to je bilo za ulje.
Kod nas nema u blizini nikakve prerade bio-dizela, navodno će jedan dio Podravke proizvoditi.
 
M

marko_18

Guest
Re: sijanje uljane repice

tu kod nas nema za bio-dizel. nekaj se priča da podravka bu imala pogone za bio-dizel ali to nebude tak skoro. za sad je sve to za ulje.
 
K

KRESO

Guest
Re: sijanje uljane repice

evo sjetve ulane repice od neki dan
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

ovo je mali pokus na pokošeni suncokret jedanput potanjurano i sijanje da vidim kako će ispasti!

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


Jebemu sve i slike vise! Ako vec stavljas slike i dajes si truda, bar kopiraj pravi link i postavi slike kako treba! Ovaj puta sam ispravio, iduci puta brisem.

Lijep pozdrav, Bobo
 
R

Ratarko

Guest
Re: sijanje uljane repice

Samo malo ...jesam ja nešto propustio ili ti nama nisi rekao da imaš tu pilu od traktora ?
 
K

KRESO

Guest
Re: sijanje uljane repice

ma nemam to mi je kolega malo uskočio sa svojim traktorom, ja sam još u fazi biranja traktora :roll:
 
R

Ratarko

Guest
Re: sijanje uljane repice

Nije to valjda onaj nesretnik što mu se traktor stalno popravljao ...kvar mjenjača ?

Malo o slikama .
Na prvoj slici je zemlja prepuna kamenčića , o čemu se tu radi ?
Koliko duboko si tanjurao suncokret , kažeš samo jedan trag je bio ...sa kojom tanjuračom ?
 
K

KRESO

Guest
Re: sijanje uljane repice

ti kamenčići to sam ja navezao tucanik na put, ne nije to taj tip ovaj je prezadovoljan sa svojime fora je traktor dosta je tiho u kabini , a tanjurao sam sa nekim rumunjskim čudom jedno 15 cm dubine tj. koliko je uspjelo ići duboko.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: sijanje uljane repice

Ovo za sijanje u suncokret i ja sam potanjurao sa Olt TOF 33 isto koliko je isla i gore posijao psenicu nikad nisam imao bolju.Sijao si uljricu na uljaricu,u suncokret sijao repicu :scratch zasto jesi li razmisljao o mogucim stetnicima i bolestima
 
R

Ratarko

Guest
Re: sijanje uljane repice

Simon1980 , kada sam sijao repicu trošio sam 6-8 kg na hektar .
Tvoje 3.5 kile mi se čine nedostatne , biti će debele stabljike .
 
K

KRESO

Guest
Re: sijanje uljane repice

@Simon 1980 ja imam stariji tip imt sijačice sa njom sijem sorte za koje ide više sjemena , ova imt od kolege je nova i on mi posije hibride. 1980 to ti je god rođ?
@zvona to je onako samo na jedan hektar čisto iz znatiželje, pa šta bude ,a pšenicu isto tako sijem na suncokret ako mogu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh