• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ulje u hidrauliku MJEŠANJE hipenol-transhidraol

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
- nemam iskustva u ovome, čovjek mi priča da to nema veze, ima Zetora Kristala 8111, Zetora 4711, Landinija Legend 185tdi, John deere 90 ks (neznam točnu oznaku ali star je 3 godine) i ima kipericu sa kojom kipa bez obzira koji traktor imao skopčanog, posudim od njega prikolicu i sa Rajkom kipam i onda uz pivicu tako razgovaramo i skužim da je s tim mojim kipanjem i moje ulje promiješano, hidraulik ne koristim previše, ali na njemu nisam primijetio neke nedostatke, kakvo je vaše mišljenje i iskusto o ovom problemu, naime radi se o tome što ZETOR u hidrauliku ima HIPENOL a svi ostali hidraol ili transhidraol
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
- nemam iskustva u ovome, čovjek mi priča da to nema veze, ima Zetora Kristala 8111, Zetora 4711, Landinija Legend 185tdi, John deere 90 ks (neznam točnu oznaku ali star je 3 godine) i ima kipericu sa kojom kipa bez obzira koji traktor imao skopčanog, posudim od njega prikolicu i sa Rajkom kipam i onda uz pivicu tako razgovaramo i skužim da je s tim mojim kipanjem i moje ulje promiješano, hidraulik ne koristim previše, ali na njemu nisam primijetio neke nedostatke, kakvo je vaše mišljenje i iskusto o ovom problemu, naime radi se o tome što ZETOR u hidrauliku ima HIPENOL a svi ostali hidraol ili transhidraol

je...a kolko ti je to ulja,ono kaj ostane u crijevima,što cilindar istisne...morti je litra-dvije... Ja znam da sam jednom u Ursusa nalil transhidrol (nadolio) a bio je hipenol nutra,za par dana je izbil na sve šarafe van,kolko se je pjenilo..mada sam mislio da nebu...
E sad,jeni budu rekli da to nema veze,drugi da ni u ludilu,tak da nbuš niš znal...ja znam kaj se meni dogodilo,kad sam zmešal ta dva ulja... a iskustva su različita
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
pa jbg ja to koristim za 20 kipanja a on stalno, pa ako njemu ne smeta onda nebi niti meni
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
pa jbg ja to koristim za 20 kipanja a on stalno, pa ako njemu ne smeta onda nebi niti meni

ma to ti nemre nikak smetat,moju prikolicu svaki vrag vozi sa različitim traktorima/uljima,pak nije ništ ni jednom mom traktoru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Da je dobro nije, ali da mu nebu ništ za jemput ili dvaput nebu.
Znam da sam miješal novi hipenol, transhidraol i hidraol u isti traktor pa se gazda nije bunil. Možda zato kaj je IMT u pitanju :scratch
 
B

Bobo

Guest
Sve ovisi koliko cesto mjenjas ulje u mjenjacu, a to je u 95% slucajeva NIKAD ili kad se desi neki zesci kvar, pa kud sve tud i ulje...

Ja mjenjam svakih 1500 radnih sati recimo i ne dam apsolutno NIKOME da kipa moje prikolice. U berbi kukuruza ja s 549 berem a covjek ako zeli moze dobiti moj 539 i moju kipericu i voziti si kukuruze kuci i kipati na hrpu. Drugacije ne dolazi u obzir...

Ako ne mjenjas ulje nikad, moze se dogoditi da se ili ispjeni, ali to pjenusanje se smiri poslije nekog vremena, ali se umanjuju maziva svojstva ulja i ulje gubi svoj smisao. Isto tako mozes sipati jestivo ulje i teraj misko...

Ja osobno jako na to pazim, dok poznam par ljudi koji imaju npr torpeda i IMT i u torpeda im ne pada na pamet usuti u hidraulik transhidrola 5-6l koliko vec ide, nego na silu motorno, jer je jeftinije?!? a rade s beracem obadva traktora, s kipericom i tako... Za torpeda lako, ima odvojen hidraulik za silu ce raditi i na vodu, ali sto je s IMT-om koji ima sve ulje na hrpi?? Sva sreca pa su to mali i relativno neoptereceni traktori pa to i nema toliko veze...

Na kraju, NIKAKO ne preporucam mjesati ulja ;)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
Ja mjenjam svakih 1500 radnih sati
Nekome to ulje bi bilo jako korisno....kod nas ovdje nema te prakse....mnogima za to je pola penzije....
 
B

Bobo

Guest
Pa i uzimaju ljudi iz sela, cjede kroz gazu i neke magnete i dosipaju po potrebi u svoje traktore... NITKO ziv ne mjenja ulje...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
................
.......
Ja osobno jako na to pazim, dok poznam par ljudi koji imaju npr torpeda i IMT i u torpeda im ne pada na pamet usuti u hidraulik transhidrola 5-6l koliko vec ide, nego na silu motorno, jer je jeftinije?!? a rade s beracem obadva traktora, s kipericom i tako... Za torpeda lako, ima odvojen hidraulik za silu ce raditi i na vodu, ali sto je s IMT-om koji ima sve ulje na hrpi?? Sva sreca pa su to mali i relativno neoptereceni traktori pa to i nema toliko veze...

Na kraju, NIKAKO ne preporucam mjesati ulja ;)

Torpedo u hidrauliku koristi motorno mineralno ulje gradacije 15w40 koje služi ljeti i zimi OK, ili 20w40 koje po jačoj zimi pokaže manu.

U TD 40,45,48,55, mislim i 60, ide 12L ulja, a u TD 75,90 ide 15L ulja u hidrauliku.

A ovo sa posuđivanjem prikolice kiperice i meni ide na živce, imam Super 5 u hid. u Torpedu, a IMT, Zekan, Ursus.... ni približno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zetori stvaraju problem, svi ostali su na hidraolu,

U imt ide transhidrol!
Sad je na akciji u poljostroju 10l transhidrola 225kn inace je 325kn
Hipenol je 99kn 4l hipenol 90.
 
M

mlaber

Guest
U imt ide transhidrol!
Sad je na akciji u poljostroju 10l transhidrola 225kn inace je 325kn
Hipenol je 99kn 4l hipenol 90.

To nije transhidrol 85 nego transhydro 85 razlika je
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
ako se smijem gore nadovezati na ulje transhydro kako je nize razine kvalitete od transhidrola,ja sam nasao samo jednu razliku u specifikaciji a to je da nema specifikacije allison c-4 a ostalo sve isto pise na ambalazi od transhidrola .neznam jeli to toliko vazno i mene intresuje jer sam i ja sebi uzeo ulje pa neznam kud sa njim ,sipati ili vratiti.vase misljenje molim
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ako se smijem gore nadovezati na ulje transhydro kako je nize razine kvalitete od transhidrola,ja sam nasao samo jednu razliku u specifikaciji a to je da nema specifikacije allison c-4 a ostalo sve isto pise na ambalazi od transhidrola .neznam jeli to toliko vazno i mene intresuje jer sam i ja sebi uzeo ulje pa neznam kud sa njim ,sipati ili vratiti.vase misljenje molim

Ma to je isto ulje samo je namjenjeno za srpsko trziste i najcesce je jeftinije kod nas jer ga svercaju iz srbije a tam je drukcija marza i pdv. A naci ces ga najcesce u istocnoj slavoniji natpolicama.:icon_e_sad:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svemu jednom dojde kraj a i ovisi kolko se radi s njim.
Al moras nekad dati stroju da bi ti on vratil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh