• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
NEWHOLLAND, naravno-pitao sam, možda netko zna nešto više...

Konkretno, cijena mu je 286 kn/100 kg... u odnosu na 15-icu kutinsku koja je 312 kn...
Po meni, to je odlična cijena!

Na 3,4 palete se nabere uštede!

Hvala svima na odgovorima!


zadnju ponudu imam po 281kn, al čekam još neke ponude, pa da uplatim i odem traktorom do vukovara.......
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Najbolja usporedba između Vukovarskog i Kutinskog je:kolko jeftinije -tolko manje kvalitetetno!!!
Za 30-40kn razlike ga se neisplati uzimat..:icon_neutral:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Za pocetak otvoris vrecu jednog i drugog,napravis usporedbu i odma ti bude sve jasno!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ti se šališ????

mene zanima kemijska analiza, a ne odokativna metoda, onako vjerojatno misliš, uzmeš u ruku, jedno i drugo, da ti prođe kroz prste, i da ga osjetiš pod prstima, i tada saznaješ koliko koji stvarno ima N, P i K........:(giggle):
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Kod nas isto svi kupuju kutinsko. Ja sam lani kombiniral vukovarsko i kutinsko za kukuruz i dobro sipalo.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prijatelju ako mi nešto na oko nuljeva povjerenje.mogu si tek mislit kako bi prošlo na analizi...
Prije dve godine njih par fiškala iz sela naručili kamion...neznam zašto al više ni jedan od njih to nekoristi:icon_scratch::(giggle):
Izmeđuostalog svako sa svojom lovom raspolaže kako najbolje zna i umije,pa mu od volje da bira (y):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam pretprošle godine uzel u Sloveniji kan Bosanski, bil je grublji od petrokemije ali je u onoj suši sa 800čhv-a i proljetnoj brazdi kukuruz dal pun kukuružnjak, cca 2500kg suhe.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
20150114_132707_zps1378439b.jpg
[/URL][/IMG]


Evo,u Sloveniji, Ormož, kod Jurkoviča. - danas.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Danas čuo radosnu vjest nakon pada cjene plina i nafte poskupljuje gnojivo od ponedjeljka...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
I koliko će poskupjeti, postoje kakve informacije? Več su sad šarolike cijene, ima i do 40 kn razlike na 100 kg gnojiva..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako sad i poskupi, opet će biti jeftinije nego lani u ovo doba i to prilično jeftinije!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nekužim jedino zar smo tolko naivni da baš od kutine treba uzimati? Kod njih je ureea cca 4500kn a u svjetu cca 2700kn! Zar stvarno moramo nečija vesla stalno sisati??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nebi trebali, ali akd su sva gnojiva kod nas podjednako skupa tak da nemaš izbor.
Da mi treba šleper otišao bi u Austriju. Njemačku, Sloveniju i valjda bi ta našel za tih 2700kn/t , al mi netreba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh