• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja maločas dopeljala dvijesto kila 6/12/24 iz Slovenije - za 84 eura. Imam nešto kalij sulfata i magnezij sulfata od prošle godine pa ću pomiješati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Ja cu ove god izbaciti ureu u predsjetvenoj gnojidbi.. Bude isao samo 3x15 u sijacicu i to je to..
Cini mi se da bude godina kao i prosla i bacanje uree je samo bacanje novaca po meni..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se, ja budem pojačao 3x15 kod sjetve i kan u kultivaciji.
Urea eventualno samo na proljetnu brazdu.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ovo s poskupljenjem su čiste nebuloze,ipak smo sad dio EU i tržište je otvoreno,nema više monopola pojedinaca....a s takvim potezom bi vjerovatno sami sebi zabili nož u leđa...

Današnje cijene iz Prvče:
KAN=232
15-ica=334
UREA=345
Na količine od 2 do 10t ide još nekih 5% dolje.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja cu ove god izbaciti ureu u predsjetvenoj gnojidbi.. Bude isao samo 3x15 u sijacicu i to je to..
Cini mi se da bude godina kao i prosla i bacanje uree je samo bacanje novaca po meni..

Ja da lani nisam bacao ureu izostao bi prinos sigurno. Dušik je bio ispran iz površine svakim obilnijim padalinama, a bilo ih je...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Ja da lani nisam bacao ureu izostao bi prinos sigurno. Dušik je bio ispran iz površine svakim obilnijim padalinama, a bilo ih je...

Pa jel bacati onda ili ne? Kad velis da su je svejedno padaline isprale..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Tako ću i ja ove godine povećati 15-15-15 u sijacicu, a ureu ću smanjiti dosta
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dal bi bilo dobro dodati 15-ici PK 20-30 u omjeru 3:1? Kasnije kultivacija KAN-om i Ureom po potrebi. (mislim na sjetvu kukuruza)
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
To mislis sijacicom ili po povrsini?
Ne bi bilo lose,cak i preporucuju da je veci udio P i K kod gnojidbe.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da mislim u sijačicu dodati, ne svugdje, pa da vidim razliku, i u tom omjeru, 3 vreće 15-ice i 1 vreča 20-30.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Upravo o tom dodavanju samo P i K sam ja razmišljao. N bude dovoljan za start biljke, a dobije ga opet puno u kultivaciji!
Čije je to samo PK gnojivo??
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Cijena Kutinskog PK je bila vrlo blizu 7-20-30, a nekad čak i malo skuplja ako ima dodatne elemente.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Mene zanima svi kupujete kutinsko gnojivo a zakaj ne vukovarsko (kappa).
Jel se slabije otapa u vodi il samo zbog granulacije. Prošle sam godine za kukuruz kombiniral oboje i prinos je bil super.
 

Najnoviji postovi

Na vrh