• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ja sam lani koristil Yarinu 15-ticu i stvarno je vrh. U svakoj granuli ima ravnomjerno raspoređen postotak hranjiva tak da se gnojivo pravilno rasporedi po parceli nema negdi previse ili premalo dušika, kalija ili fosfora. Lani je još bila jeftinija od Petrokemijine.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,162
Ja sam zasad uzeo 1750 kg kutinske 15-ice i 1850kg ureje. Trebala bi mi jos jedna paleta 15-15-15..
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
U Poljocentru. Ostalo mi je još pol palete od lani i nis se nije stvrdnula. Budem ju koristil ak ju nađem.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ak se ne varam lani je bila oko 150kn/40kg. Ove godine se nisam raspitival jer se slabo tržilo pa je suša. :(rofl):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa jeftinije nego ja platio 15 kutina 82 kune 25 kila.
A sad ako ima razlike
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ma mala je razlika u cijeni al po mojem ima razlike navel sam u postu prije. I nisam napomenul jednu stvar. Yara je na bazi sumpora a ne klora ko naša 15-tica. A opće je poznato da klor šteti biljakama. Pa joj je to jos jedan dodatni plus.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Gdje si kupovao Yara gnojiva, hoćeš ih i ove godine koristiti ?


Ima ti Ciprov dućan u - e,sad me ne drži za riječ, ja sam međimurka pa mi se ta sela pomješala - mislim Nedeljancu ili Cargovcu.Ili Vidovcu.
Ma znaš ona cesta ravna kroz sela, pa prije onog skretanja za Vinicu kod crkve,ona raskrsnica di je sa lijeve strane cvjećara-Dok ideš od Varaždina,dućan ja sa desne strane, prođeš onaj Hladikin "Desire" sa lijeve, pa još dvijestotinjak metara niže.
Oni od prošle godine drže Jaru,mislim da su generalni zastupnici .
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
odakle klor u 15 ici?

Iz kalijevog klorida.Petrokemijina formulacija 7:14:21 i 5:20:30 ima kalij u obliku kalijevog sulfata. Ostala gnojiva sadrže kalij u obliku kalijeva klorida.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ima ti Ciprov dućan u - e,sad me ne drži za riječ, ja sam međimurka pa mi se ta sela pomješala - mislim Nedeljancu ili Cargovcu.Ili Vidovcu.
Ma znaš ona cesta ravna kroz sela, pa prije onog skretanja za Vinicu kod crkve,ona raskrsnica di je sa lijeve strane cvjećara-Dok ideš od Varaždina,dućan ja sa desne strane, prođeš onaj Hladikin "Desire" sa lijeve, pa još dvijestotinjak metara niže.
Oni od prošle godine drže Jaru,mislim da su generalni zastupnici .

Mislim da nisi pogodila selo. :biggrin: Desire je u Nedeljancu. Koliko ja znam Cipro je u Lepajcima. Oni su glavni uvoznici Yare.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E ako je Desire u Nedeljancu, nisam ja ništa fulala. Onda je i dućan u Nedeljancu.
A sjedište im je u Lepejcima.
Sad, jel dućan vlasništvo Cipra pojma nemam, u privatnoj je kući i zove se Cipro, i Jaru je tamo uzimam.

Ma znaju Varaždinci,netko će već bolje objasniti.:icon_weed:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
U pravu je Johabica..Cipro se nalazi u Cargovcu,broj 84. Varaždinska ulica, trgovina je s desne strane ceste kad se ide iz smjera Varaždina...naravno ne 100 na sat već 50 kako je propisano, u protivnom se preleti, nije baš uočljiva trgovina.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Što se tiče Elixir Zorka gnojiva, tata ih uzima dvije godine. Jako različite granule i uvijek bude stvrdnuto, ali prije nego što ću otvoriti vreću okrenem ju jedan krug i raspadne se.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ima ti Ciprov dućan u - e,sad me ne drži za riječ, ja sam međimurka pa mi se ta sela pomješala - mislim Nedeljancu ili Cargovcu.Ili Vidovcu.
Ma znaš ona cesta ravna kroz sela, pa prije onog skretanja za Vinicu kod crkve,ona raskrsnica di je sa lijeve strane cvjećara-Dok ideš od Varaždina,dućan ja sa desne strane, prođeš onaj Hladikin "Desire" sa lijeve, pa još dvijestotinjak metara niže.
Oni od prošle godine drže Jaru,mislim da su generalni zastupnici .
7

Hvala za info, ti si Međimurka pa poznaš Zagorska sela bolje od nas Zagoraca :(mm): . Danas zvao i drže Yara gnojiva , sutra dobim ponudu, da malo usporedim cijene jer sam već kupio Petrokemijino.
Najviše me muči kod ovih gnojiva od Kutine, Vukovara i pogotovo Zorkina , kaj je jako teško baciti točne količine po hektaru, teško je podesiti/kalibrirati rastepač . Trebaš se igrati pol dana da pogodiš željenu količinu.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ak se nekad odlučiš uzet bar za probu moj savijet ti je da pitaš i u Poljocentru. Oni ti uzimaju od njih al znaju dat bolju cijenu. :)
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ja sam prosle god koristio yara,nije lose gnojivo..
Ja sam trosio 7-20-28 (0,2%cinka) i ostalo mi par vreca od 4mj do 10mj vani na sunci i kisi i uopce se nije zgrudalo..jako kvalitetna gnojiva
Neku godinu sam imao od azotare iz srbije,ajme meni.uzas zivi,vec je k meni doslo zgrudano svaku sam vrecu morao mlatit a granulacija uzasna i dosta je praha bilo
 

Najnoviji postovi

Na vrh