• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Čekaj pa oni su znali uzimati gnojivi iz Kutine a ne mi od njih

Kupujmo Hrvatsko!
 
K

KRESO

Guest
neznam točno koliko je cjena jer imam ugovor sa jednom firmom i tamo uzimam sve i onda na kraju pravimo račune ( jbg dali su mi dobar rabat) :mrgreen:
 
Č

Čugi

Guest
Ovde niko ne kupuje Pančevačko jer je za naše tržište očajno loš kvalitet, svi se žale na njega, raspe se kao pesak, ko zna šta su zbrljali u njega, dok je to za izvoz extra kvaliteta, j...m ti državu. Ja koristim Kutinu zadnje 4 godine.
 
K

KRESO

Guest
nije loše umjetno ima jako malo prašine mislim da je možda malo sitniji granulat u odnosu na kutinski kan,
a ovo ima samo na balkanu da ti imaš kutinsko a mi pančevsko umjetno , izgleda netko bere ljepu lovu ,
neznam koliko si upoznat ali kod nas država ima akciju " kupujmo hrvatsko" kao ono spasimo naše gospodarstvo
kupujmo hrvatse brendove, ali ja vdim da tu netko nama prodaje muda pod bubrege,
naprimjer ja često kupujem u konzumu jer je to hrv lanac tgovina i forsira naše " marke" pogotovo svoju marku" K plus"
i kupim ja npr čarape k plus ono na njima piše made in srbija. zatim kupim mlijeko k plus a ono sitnim slovima made in bosna i hercegovina, mislim ono halo otkada bosna ima toliko mlijeka da je postala regionalni izvoznik ! bez uvrede bosancima ali oni nemaju svojih poljoprivrednih proizvoda ni za sebe pa meni ljudi ljetos dolazili iz bosne za vrjeme žetve pitaju jel netko ima 600t pšenice za prodati i to po cjeni puno većoj nego kod nas , ma ovo je zemlja čudesa
ovoga ima samo na brdovitom balkanu , ma ne vrjedi se živcirati samo nekad puknem na takve stvari :mrgreen:
 
Č

Čugi

Guest
KRESO kaže:
neznam koliko si upoznat ali kod nas država ima akciju " kupujmo hrvatsko" kao ono spasimo naše gospodarstvo
kupujmo hrvatse brendove,

Znam, i kod nas je ista priča pod nazivom "kupujmo domaće", i opet ima dosta robe za koju mislim da je naša a na kraju se ispostavi drugačije, (najviše je iz Slovenije).
Pa ja kupim Štarkovu čokoladu Najlepše želje i kao ok je, i onda mi drugar koji radi kod njih donese istu tu ali za izvoz, pa ne može se meriti kvalitet koliko je "domaća" lošija. Ubrzo posle toga dođe mi tetka iz Borova i donese Dorinu i ja se "navučem" na nju :mrgreen: , a ovo naše neću više ni da pogledam!
:roll: Velike su tu kombinacije u igri u robno-trgovinskim odnosima u regionu!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Čugi kaže:
Ovde niko ne kupuje Pančevačko jer je za naše tržište očajno loš kvalitet, svi se žale na njega, raspe se kao pesak, ko zna šta su zbrljali u njega, dok je to za izvoz extra kvaliteta, j...m ti državu. Ja koristim Kutinu zadnje 4 godine.

očito vam se firma želi probiti na "svijetsko" tržište,stoga izvoze van kvalitetniju robu niže cijene da bi bili konkurentniji na svijetskom tržištu, dok je kod vas kvaliteta lošija a vjerojatno i cijena višlja, zato što firma negdje mora nadoknaditi "gubitke" koje nastaju smanjenjem cijena na vanjskom tržištu, a taj gubitak je najlakše namiriti u matičnoj zemlji
 
K

KRESO

Guest
Šta kažete na najavljena poskupljenja od 44% , i dali će država intervenirati i nedati im da dignu cjene.
Na svjetskom tržištu također su zabilježena poskupljenja umjetnih gnojiva zbog otvaranja novih ogromnih tržišta ( indija i kina), i zbog poskupljenja nafte i plina . Ovakove akcije znatno poskupljuju proizvodnju i gdje počinje ili završava granica isplativosti jer što dalje to gore ....
 
R

Ratarko

Guest
Bilo koji proizvod da poskupi 44 % u jednom danu je ludost .
Prisjećam se onih inflantivnih ( pazi nove rijeći 8) ) vremena kada su se brisale nule i to po tri odjednom sa drage nam valute dinar a to nikako ne može biti dobro . Možemo se samo nadati da neće biti tako i držati glavu iznad vode . Sve u svemu nisam iznenađen svim poskupljenjima koj su se dogodila od ove jeseni a onaj tko je taj je ili lud ili je spavao kada su mu isplaćivali soju , suncokret, kukuruz i umjesto ugovorenih 150 kn ( recimo za soju ) dali 250 i još pitaju da li ti je dosta !
 
K

KRESO

Guest
evo sada na dnevniku je izjavljeno da će gnojiva poskupuit od 20%-64% ....
pomozi bože!! :?
pankretić kaže daće tražiti smanjenje cjena!!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
KRESO kaže:
evo sada na dnevniku je izjavljeno da će gnojiva poskupuit od 20%-64% ....
pomozi bože!! :?
pankretić kaže daće tražiti smanjenje cjena!!


matematičari bacite matematiku kolko je 64% od 3,40 kn za npk 15-15-15, pa napišite kolko če sad gnojivo koštat :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
bogec kaže:
KRESO kaže:
evo sada na dnevniku je izjavljeno da će gnojiva poskupuit od 20%-64% ....
pomozi bože!! :?
pankretić kaže daće tražiti smanjenje cjena!!


matematičari bacite matematiku kolko je 64% od 3,40 kn za npk 15-15-15, pa napišite kolko če sad gnojivo koštat :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

3,4kn + 64%(2,18kn) = 5,58kn
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
TX75 kaže:
3,4kn + 64%(2,18kn) = 5,58kn

bravo e a sad kolko kožta 10 tona tog umjetnog :?: :?: :?: :?: :?: :?: ajd dajte brojku kolko dođe da si odemo sutra štrik kupit i na vrat.
i kažu oni kukuruz če imat cjenu ko ove godine, jeeee drek malo, a trošak uzgoja kukuruza porastao skoro duplo :evil:
pa nam dali cjenu mlijeka veču pa mljekare , vindija, ukinli premiju na količinu, pa ispada da nema povečanja.
e kad bi bar mi mogli postavit cjene na tržište naših proizvoda:!: :!: :!:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
3,40 x 10000 = 34000 {stara cijena}
5,58 x 10000 = 55800 {nova cijena :cry: }
21800 {razlika u cijeni :cry: :cry: }
 
K

KRESO

Guest
bogec kaže:
TX75 kaže:
3,4kn + 64%(2,18kn) = 5,58kn

bravo e a sad kolko kožta 10 tona tog umjetnog :?: :?: :?: :?: :?: :?: ajd dajte brojku kolko dođe da si odemo sutra štrik kupit i na vrat.
:? :? :? :? :cry: :cry: :cry: :cry: a šta da ja stavim oko vrata ja trebam oko 30 paleta ,a šta tek da ratarko stavi oko vrata :?:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
To ti je država i njezino gospodarstvo...zašto ne bi bilo još teže ako može biti...?
Trebali bi svi zajedno staviti traktore na cestu i prosvjedovati. Sve životne namirnice i svi proizvodi koji nama trebaju sve su skuplji, a cijene proizvoda koje prodajemo idu samo na dolje...gdje je tu logika?! A "ide se naprijed", ne? GDJE? :evil: :?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
TX75 kaže:
3,40 x 10000 = 34000 {stara cijena}
5,58 x 10000 = 55800 {nova cijena :cry: }
21800 {razlika u cijeni :cry: :cry: }


divno a prošle godine u največoj sezoni npk je koštalo 2,30 kn, urea 2,10, kan 1,80
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
by zjockoo on Fri Feb 08, 2008 8:04 pm

To ti je država i njezino gospodarstvo...zašto ne bi bilo još teže ako može biti...?
Trebali bi svi zajedno staviti traktore na cestu i prosvjedovati. Sve životne namirnice i svi proizvodi koji nama trebaju sve su skuplji, a cijene proizvoda koje prodajemo idu samo na dolje...gdje je tu logika?! A "ide se naprijed", ne? GDJE?

E dečki to sam ja rekao već pred mjesec dana, ovi seronje drže gnojivo a mi bez gnojiva i sad još ovo, jeb.. ti polj.. i život takav. :x :x :x :x
 
S

seljaček

Guest
Pa to je super sada trebamo biti sretni i mahat repom dati čemo 6 kg pšenice za 1kg gnoja 5kg za 1l plavca ma super ili izlazimo na ceste sa traktorima ili nečemo sijati ovog prolječa.
 
Na vrh