• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

R

Ratarko

Guest
Evo pa si pročitajte malo o poskupljenju gnojiva na ovoj stranici :
Obrisan neispravan link.

...iako priznajem da sam taj link stavio iz drugog razloga :mrgreen:
...da vidimo tko će skužiti zašto ? 8)

Sapat je pronašao link , samo da se zna !
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Ratarko kaže:
Evo pa si pročitajte malo o poskupljenju gnojiva na ovoj stranici :
Obrisan neispravan link.

...iako priznajem da sam taj link stavio iz drugog razloga :mrgreen:
...da vidimo tko će skužiti zašto ? 8)

Sapat je pronašao link , samo da se zna !

el to tvoj traktor na slici :?: :?: :?: :?:
 
M

mladen

Guest
cjena kutinskog gnojiva

interesuje me koliko se krece kod vas cjena 15ke kana i ureje kod men u brckom je 100kg kana=29e, a15ka=47e i kazu da cjene treba ovi dana da skoce gore :axe: :oops:
 
R

Ratarko

Guest
Aaaa , neću tako :( odmah si shvatio o čemu se radi :idea:
Da , stavili su moju sliku koja je tu na forumu ali i na farmphoto sam ju stavio .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Ratarko kaže:
Aaaa , neću tako :( odmah si shvatio o čemu se radi :idea:
Da , stavili su moju sliku koja je tu na forumu ali i na farmphoto sam ju stavio .

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kak ne bih prepoznao, pa to je jedini ford koji sam ja vidio u ovoj državi :mrgreen: :mrgreen: odma sam skužio , znao sam ja da nije nikaj u textu več nekaj drugo, dobra je slika, trebali su veču metnit, nek se vidi kak je močan :!:
 
B

branko

Guest
Re: cjena kutinskog gnojiva

mladen kaže:
interesuje me koliko se krece kod vas cjena 15ke kana i ureje kod men u brckom je 100kg kana=29e, a15ka=47e i kazu da cjene treba ovi dana da skoce gore :axe: :oops:


sad da ti iskreno velim neznam jer me ne zanima vise ja sam prije nove godine platio 206 kn metar uree (28e) i 236 kn metar 15 (32e)
 
B

branko

Guest
Ratarko kaže:
Evo pa si pročitajte malo o poskupljenju gnojiva na ovoj stranici :
Obrisan neispravan link.

...iako priznajem da sam taj link stavio iz drugog razloga :mrgreen:
...da vidimo tko će skužiti zašto ? 8)

Sapat je pronašao link , samo da se zna !


sad ih lijepo trazi nek ti plate autorska prava :lol: :lol:
 
M

Mata imt 540

Guest
ma pelješe svi od države do trgovaca ....ovaj kod mene kaj prodaje to za poljoprivredu počeli ljudi u 11 i 12 mj vozit polako umet i frajer odjedamput nema umeta kaj dvoje ljudi ispraznilo cijelu štalu kog ti jeb.....i sad dođem ja reko ima li umeta ...kaže on nema kao zatvorili petrokemiju ja reko nije nigde pisalo da su ju zatvorili (novine ,dnevnik) onda veli frajer da nema da mu nisu dopeljali i da da se ćeka nova cijena....a sad kak su digli cijenu....dam si nogu rezat izvadit če ovaj stari umet kaj je spremio i kad mu pošalju novi taj če spremit i onda ljudi kad kupe umet sav je grudav to gromade sipaš iz vreče ..... :evil: :? pa sad ko tu koga jeb..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki ja vam kazem nist od toga, nece bit tolikog poskuljenja, vjerujem da ce ovi nasi "vladari" to sprijecit. Moja je prognoza max 15-20% vise cijene o najavljenih 60ak i vise su puste price. Pa kolko ja znam plin nije poskupio a to je Petrokemiji osnov za proizvodnju. Samo nas plase i pripremaju na udar ali nist od toga, uvjeren sam. :?
 
J

JOSIP.1

Guest
Kićo kaže:
Decki ja vam kazem nist od toga, nece bit tolikog poskuljenja, vjerujem da ce ovi nasi "vladari" to sprijecit. Moja je prognoza max 15-20% vise cijene o najavljenih 60ak i vise su puste price. Pa kolko ja znam plin nije poskupio a to je Petrokemiji osnov za proizvodnju. Samo nas plase i pripremaju na udar ali nist od toga, uvjeren sam.

slazem se s tobom prika, tak i ja nesta smatram da je najava tih 40-60% samo ispipavanje tržišta, a realna poskupljenja ce bit tak kak ti kazes nekih 15-20%. koliko je to realno neznam, al znam jedno da je normalno da na ove cijene poljopr proizvoda oni njuse da poljoprivrednik ima visak novaca pa hoce svoj dio, a njihovi lobiji su malo jaci nego nasi, ipak ne smije poljoprivrednik previse zaradit.

u ovom slucaju ako su ovi u kutini tako lakomi treba gnojivo uvozit, normalno ako je zadovoljavajuce kvalitete.

to sto se dogadja zove se jednom rjecju INFLACIJA, porasle su cijene poljoprivred proizvoda ali rastu i cijene inputa, a standard nam ostaje isti, okrenit cemo vise novca koji manje vrijedi.

u prednosti je bio onaj tko je uhvatio onu jednu godinu koja nam se pruzila lani i tko je sijao puno kukuruza, i gdje se stvorio extra profit, on ce vec ove god nestat, vjerovatno nece doci do ozbiljnog smanjenja cijene, pojest ce ga ulaganja.

jedino neznam sta ce nam bit s secernom repom na ovu cijenu repromaterijala, a cijenu nam rezu. to vodi u cisti gubitak, nece bit dobro.jedino ako cijena secera ode gore.
inace iz prve ruke, nagodinu je poticaj za repu 4000 kn, ako drzava ne da toliko secerana (viro) se obvezuje nadoknadit razliku.
 
M

Mata imt 540

Guest
danas dok sam nekaj prčkal po garaži čul sam na radiu da je cijena umjetnoga smanjena kolko su rekli da bude 40% da je vlada smanjila na 19%....jel ste vi kaj čuli o tomu ?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mata imt 540 kaže:
danas dok sam nekaj prčkal po garaži čul sam na radiu da je cijena umjetnoga smanjena kolko su rekli da bude 40% da je vlada smanjila na 19%....jel ste vi kaj čuli o tomu ?

Aha, rekli su da ce smaljit. E sad koliko koji tocno neznam
 
R

Rajtek

Guest
"Vlada i Petrokemija - cijene umjetnog gnojiva veće prosječno 19 posto

Dogovoreno je da će cijena uree porasti 16 posto, a ne kako je ranije najavljivano 20 posto, KAN-a 13 posto, a ne 15 posto, te NPK, ovisno o različitoj strukturi, od 20 do 40 posto, a ne 54 do 78 posto
Kutinska Petrokemija će cijene umjetnih gnojiva povećati za prosječno 19 posto, što je više nego dvostruko manje od prošli tjedan najavljenih 44 posto, izvijestili su predstavnici Vlade i Petrokemije nakon današnjeg sastanka u Vladi. Dogovoreno je da će cijena uree porasti 16 posto, a ne kako je ranije najavljivano 20 posto, KAN-a 13 posto, a ne 15 posto, te NPK, ovisno o različitoj strukturi, od 20 do 40 posto, a ne 54 do 78 posto, izjavio je potpredsjednik Vlade Damir Polančec. To je kompromisno rješenje, taj kompromis Petrokemiju ne stavlja u sjajan položaj na tržištu, ali omogućuje kontrolu inputa za proizvođače prehrambenih proizvoda, prije svega ratare kako u ljeto ne bi moralo doći do porasta cijene hrane, rekao je. I ministar poljoprivrede Božidar Pankretić smatra kako dogovoreno povećanje cijena umjetnih gnojiva ovoga trenutka ne bi trebalo utjecati na sadašnje cijene hrane. Polančec je upozorio na rast cijena plina na svjetskom tržištu te da će morati doći i do određenog porasta cijene plina za velike potrošače u Hrvatskoj, a posebno je upozorio na visok rast drugih ulaznih sirovina za proizvodnju umjetnih gnojiva, te najavio mogućnost ponovne korekcije cijena.
Napomenuo je pritom da će do određenog porasta cijena plina za velike potrošače u Hrvatskoj morati doći, no, da taj problem nije toliko izražen ove godine, ali i da je Petrokemija, s obzirom na izuzetno visok rast na svjetskom tržištu, suočena s rastom cijena fosfata i to za 168 posto u odnosu na prošlu godinu, sumpora za 296 i kalijeva klorida za 83 posto. Cijene sirovina imaju i dalje trend rasta, te da se "s nikim više ne može dogovoriti cijena za više od jednog kvartala", ističe i predsjednik Uprave Petrokemije Boris Mesarić, napominjući kako će se s potpredsjednikom Vlade i ministrom poljoprivrede pratiti što će se događati već u narednom kvartalu. Za Petrokemiju je današnji dogovor težak, to su opet veliki gubici za Petrokemiju, kalkulacije su i onako bile napregnute, dogovoreno će se pokušati nadoknaditi unutrašnjim rezervama, te na tržištima gdje su cijene puno bolje, kazao je Mesarić. Polančec ističe da s dogovorenim porastom cijena Hrvatska u usporedbi s regijom još uvijek osigurava relativno najniže cijene umjetnih gnojiva, posebice NPK gnojiva. No, upozorio je i "da pojedinci, pojedine tvrtke kupuju veće količine NPK gnojiva u Hrvatskoj i zatim ga izvoze na susjedna tržišta". Kao moguće rješenje za taj problem najavio je mogućnost uvođenja izvozne carine za umjetna gnojiva. "
(Hina)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lepo od njih kaj su se uspjeli nekaj dogovoriti jel da je ostalo onako neznam kaj bi se počelo događati.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Dao bog da 15-15 15 i 7-20-30 poskupe samo 20%.Mislim da će 7-ica poskupjeti max.tj.40% jer ima najviše Pi K a baš te sirovine su najviše poskupile.15-ica će vjerovatno otići 20-30%.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
alen28 kaže:
A što bi se dogodilo?! Mi smo takvi ljudi da bi dva puta opsovali i platili cijenu. A čuj svejedno če najjeftinije gnojivo najmanje poskupit tj. kan -13% a ono što se najviše koristi 15-15-15 i 7-20-30 -20% i urea -16%


Svi u traktore pa direkt na vladu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
alen28 kaže:
U ponedjeljak bude 15-ice kod halauka. 100 kg-272 kn!

a ko je to, gdje :?: :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :!: :!: :!: a ostalo gnojivo
 
S

seljaček

Guest
alen28 kaže:
To je u mojoj ulici... Mi ga zovemo švercer ,ali ima firmu i bavi se time. Prošle godine je bio najjeftiniji u bj... Danas sam zvao i tako mi je rečeno da bude i po toj cijeni,a za ostalo nisam pitao... Evo ti broj pa pitaj ako te zanima. 235-400 Halauk d.o.o.
O alen 28 imaš jako dobru susjedu dali mu je to kčer ili snaha. A da i gnojivo mu je dobro bilje nego kod nekih ljutih baba vrlo rado tamo kupujem. dali netko iz slovenije ili srbije može napisati nove cjene gnojiva kod njih.15-15-15, 7-20-30, UREA, kan hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam danas dovezao nešto malo gnojiva za lucernu i ljulj.
15-15-15 i urea
 

Najnoviji postovi

Na vrh