• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Ja sad imam na ponudu 600kn metar KANa i 800 UREA. Nebumo više čekali, uzmem i gotovo.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Od mene udaljena 7km fabrika azotara za proizvodnju gnojiva (jedina u bih) godinu vec stoji ,kaze neki dan na tv-u direktor morali smo zaustaviti prozvodnju nije rentabilno. Majmun jedan obični.
Cek a sto je majmun, pa ko je lud da radi nesto i da bude u gubitku da bi se nekome drugome svideo
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Kupio sam danas od zorka šabac pa da vidimo kako bude, nisam još koristio njihova gnojiva.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Cek a sto je majmun, pa ko je lud da radi nesto i da bude u gubitku da bi se nekome drugome svideo
Drzavna firma ,unistavaju je postepeno politika i nesposboni ljudi. Nema njihove ugradnje u cijenu. Ne mogu biti u gubitku nikako kad imaju sve sirovine za proizvodnju ,samo se ne svidja politici i stranci . Zato su majmuni.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Gresis, i u Rusiji je dosta fabrika prestalo da radi zbog skupog gasa a nece u Bosni
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Oni ne koriste ruski gas ,to je ogromna fabrika GIKIL glavni proizvod je KOKS ,imaju visak koksnog gasa koji spaljuju. Onda imaju maleinsku kiselinu koja je nus proizvod a trazena je i skupa ko zlato. Zatim umjetno gnojivo i jos nekih nus proizvoda,u toku 90.-ih radili namjensku . Sve zivo mogu raditi ali ih politika ruši.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dobra vijest:

Europska komisija proglasila nuklearke i plin zelenom energijom​

"Za je glasalo 24 od ukupno 27 europskih povjerenika, protiv su bili samo Austrija, Portugal i Španjolska."

"Logika koja je prevladala u stručnim službama Komisije, koje su pokušale smisliti rješenje utemeljeno na znanosti (premda je odluka na kraju jako ispolitizirana), svodi se u osnovi na to da, sve dok ne postoji dovoljno izvora obnovljive energije, drugi izvori energije nastavljaju biti prijeko potrebni. Europski stručnjaci smatraju da su napisali realno i pragmatično rješenje. Plin i nuklearna energija nisu sami po sebi klimatski neutralni niti obnovljivi izvori, ali jesu nešto što doprinosi tranziciji prema održivosti i klimatskoj neutralnosti, objasnili su stručnjaci Komisije".


Pročitajte više na: Europska komisija proglasila nuklearke i plin zelenom energijom - www.vecernji.hr


Evo, zabljesnula je nada - koja će uskoro postati stvarnost - da će cijene umjetnog gnojiva početi krenuti silaznom putanjom.
Naravno, ne odmah, možda i ne uskoro, u ovoj proizvodnoj sezoni, ali podloga je napravljena, temelj je utemeljen, i možemo se veseliti naznaci kraja ludila sa cijenama plina i umjetnih gnojiva.


Sada će se netko zapitati zašto je dobra vijest da je EK danas proglasila plin zelenom energijom.
Znamo u čemu je zapravo caka i kvaka, jel?
Već sam o tome bila nešto govorila u jednome svome upisu ranije.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Oni ne koriste ruski gas ,to je ogromna fabrika GIKIL glavni proizvod je KOKS ,imaju visak koksnog gasa koji spaljuju. Onda imaju maleinsku kiselinu koja je nus proizvod a trazena je i skupa ko zlato. Zatim umjetno gnojivo i jos nekih nus proizvoda,u toku 90.-ih radili namjensku . Sve zivo mogu raditi ali ih politika ruši.
Odakle si to ti kad znaš sve u bocu ? :ROFLMAO:
 

Najnoviji postovi

Na vrh