• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Nadam se da bu kiša sad pala kad to popodne malo spohičem.
Ako ne stigneš proljetnu travu prihraniti možda buš jesensku...... nisi napisal koje popodne 🤭
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Pogledaj ureu koja treba sada za prihranu... Dođe čovjeku zlo kad vidi cijenu...

A uvijek možeš kupiti umjetno, prodati ga nekom uz popust i kupiti organsko... Screenshot_2022-03-30-11-47-09-130_com.android.chrome.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,085
Imao si e-savjetovanje... Skoro mjesec dana... Mogao si tamo iznjeti svoje probleme.

I ja sam u ekološkoj... Organska gnojiva nisu toliko poskupila tako da zbog toga ih nisu uvrstili..


Kolega seat. Trebaš poslati zahtjev i račune od gnojiva i dobiješ 450 kn po ha za prvih 10 ha... 250 za drugih 10 ha
E, sad si me dobro nasmijal, e -savjetovanje. Kaj vredi gluhome govoriti "dobar dan"? Rezultat njihovog rada se vidi najbolje u Slavoniji iz koje mladi ljudi masovno odlaze, a kvaliteta zemlje Bogom dana. Njima je dobro dok je nas ovakvih.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Rezultat njihovog rada se vidi najbolje u Slavoniji iz koje mladi ljudi masovno odlaze, a kvaliteta zemlje Bogom dana.
Kakve veze ima zemlja s odlaskom mladih? U razvijenim zemljama do 2% stanovnistva radi u poljoprivredi tako da takva teza ne stoji.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
Dobro je za državu kad 1 gazda dela 600 hektara. Zaposli nešto ljudi, kupi mehanizaciju za ekstenzivnu proizvodnju, radi ujednačen proizvod. Međutim, nije dobro za hrpu drugih ljudi koji bi mogli živjet od tih 600 hektara, proizvođače malih priključaka i strojeva koje bi ljudi rado kupili, raznovrsnost proizvodnje (netko bi koji plastenik za povrće, netko bi jagode...) te njihove obitelji. Da, razumijem, ili budi ozbiljan i radi kako zapadni sustav kaže ili se okani toga. Ja to ne podržavam.
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Treba poslati zahtjev i račune od gnojiva i dobiješ 450 kn po ha za prvih 10 ha... 250 za drugih 10 ha
Ja imam običan račun od gnojiva, nije R1, nema moje podatke gore, jel bude dovoljno?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Može biti i R2, otpremnica ili izdatnica, maloprodajni račun, bitno je da je bilo što od toga na ime podnositelja.
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Jel dobar il nije? Nisam u sustavu PDVa
 

Prilozi

  • IMG_20220330_152349.jpg
    IMG_20220330_152349.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 55

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,085
Račun bi trebal biti ili na OPG ili na ime kupca. Ako se to ne vidi na računu mislim da ga neće prihvatiti jer to može biti bilo čiji račun koji nije moguće povezati sa podnositeljem zahtjeva za potporu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Đurek račun NE valja..odi ponovno u dučan nek ti izdaju drugi. ili uz taj nek ti daju izdatnicu..popratnicu..da ne komplicirate s pitanjima i odgovorima..čitajte...i učite :unsure: :unsure:
Uz ispisani i ovjereni Zahtjev svi podnositelji dužni su priložiti sljedeću dokumentaciju:
dokaz o kupnji mineralnog gnojiva izdan u razdoblju od 1. listopada 2021. godine do dana podnošenja Zahtjeva (R1 ili R2 račun i/ili originalni maloprodajni račun na ime podnositelja zahtjeva i/ili originalni maloprodajni račun i otpremnica/izdatnica na ime podnositelja zahtjeva)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Čekajte ljudi. Meni nije jasno. Ja imam pg na obrtu pa sam možda zbog obrta naučio drugačije.

Jel vi ne uzimate r1 račune za repromaterijal?

Sve što se uzima za firmu uzima se na firmu. Ne morate platiti sa računa od firme. Možete gotovinom.. Ali se uzima na firmu.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Kako nije, samo treba priloziti otpremnicu na ime...

Super mi je kada sugerirate a ni sami ne znate...

Tesko da svi trgovci imaju mogucnost ispisa racuna s imenom prezimenom, adresom i oob te brojem opg,pg-a...

Na otpemnicu ili izdatnicu moze navesti sve kaj treba.

To je za sve one koji nisu u sustavu PDV a, pa ne mogu dobiti R1, dakle za pg...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Drago mi je kaj si se potrudil još jemput pročitati i skužil da račun nije dovoljan, ako nema otpremnice/izdatnice s potrebnim podacima.
 
Na vrh