• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

zlaja1

Član
Tu od
20 Lip 2016
Poruka
70
Upravo tako kako si rekao malo prije.! Hvala na postavljenoj za poveznici!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Vukovarski ove sezone....pa drek...prvi i zadnji put.
Osovina ga zdrobi u brasno
 

Prilozi

  • 20220429_160628.jpg
    20220429_160628.jpg
    121.3 KB · Pregleda: 60

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja sam sadio na neki crveni vukovarski krumpir. baco sam na ruke tako da granulacija meni ne smeta. na vukovarskom ne piše kaj to je. nepiše broj (15 15 15itd).
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
To vukovarsko ne bih vise uzel ni da mi besplatno daju. Jedne godinw sam ga bacal pod kukuruz i nilad gori rod. Zena ga je pokusavala otopitiu kanti vode da bi s tim radila prihranu nekih flanaca i cvijeca i to seuopce nkje htjelo otopiti. Danima smo ga mijesali i nista. Zivi pijesak i šuder.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja sam prvi puta koristio ovaj vukovarski za krumpir pa ćemo vidjeti. Inače mislim da problema neće biti. Proizvod ima deklaraciju i sastav. Valjda kod dobivanja dozvole za stavljanje na tržište(više zemalja) je to provjereno i provjerljivo kroz godine. Što se tiče topljenja stavio sam ostatak gnojiva (malu žličicu) u vodu i za par minuta se otopilo, odnosno raspalo se.
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Vukovarsko sam ove godine uzeo prvi i poslednji put, slabo se toci u sijacici, sa Kutinom sam bez problema isao 400kg/ha a sa vukovarskim tesko 250kg/ha, pa sam planiranu kolicinu morao razbacivati rasipacem
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja sam prvi puta koristio ovaj vukovarski za krumpir pa ćemo vidjeti. Inače mislim da problema neće biti. Proizvod ima deklaraciju i sastav. Valjda kod dobivanja dozvole za stavljanje na tržište(više zemalja) je to provjereno i provjerljivo kroz godine. Što se tiče topljenja stavio sam ostatak gnojiva (malu žličicu) u vodu i za par minuta se otopilo, odnosno raspalo se.
U toj vrećici u Italiji nije taj proizvod unutra, provjereno!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ljudi dajte se saberite. To kao da kupuješ godinama mlijeko a u njemu je voda. Ne možeš na hrvatska ili bilo čija druga polja, voćnjake, povrtnjake itd bacati nešto što nije institucijski provjereno, odnosno utvrđen kemijski sastav. Onda bi mogli i uran ili muda po bubrege bacati po poljima. Da nešto nije u redu već bi se to sto puta provjerilo. Vjerojatno se radi o lošijoj sirovini i drugačijem postupku prerade. Zato je to gnojivo jeftinije. Međutim i dalje je kalij, dušik i fosfor dio tog gnojiva ali u grubljoj formi. Kao da imamo brašno, crno i bijelo. Jedno je bijelo i čisto drugo je grublje i sa ljuskama ali i dalje je to proizvod pšenice.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Ma nije nitko rekao da sastav nije kak treba..
Nije granulirani...nemozes odraditi s njim.posao kak treba, dosta ga je manje proslo (duplo manje) na istom stelu na sijacici gdje je kutinski vrtila lani.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, treba se malo usavršiti jer svi drugačije cure. Ja sam sad bacao Kan Duslo na 110 na skali curi 150 kg/ha, a isti dan sam toliko bacao Kutinski, on na 85.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Neprekidno pratiti i prilagođavati se u hodu, najbolje za sve što nam se događa u životu. Bravo.

Najgore je postupati po navikama i inerciji.
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Jel netko zna kako se krecu cijene uree, npk i kana?
Valjalo bi sad poslje zetve spremit gnojivo.
Tko zna sto nosi zima, vec sad prave probleme s plinom.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Zadnje što sam uzimao kan cijena za tonu je bila 6630kn, a ostalo nebih znao 😪
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ovo je kan od ove godine i sav granulirani da nebi bilo da je ovaki, onaki. Prihranu žita bacao mađarski. Puno bolja granulacija i skoro da se i ne praši ko ovaj naš.
IMG_20220624_195919_401.jpg
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Nije loš mađarski, ali čini mi se da mu duže treba da se otopi(vise kise). Barem vizualno.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
@dado6340
Imam nekog saznanja da je petrokemija više prepakiravala nek proizvodila...
Prekoprošle dobio neku lošu petnajsticu u bigbagu da je to užas, dok za ovu sezonu je bila kao i ona u 25/1...znači kak treba.

Gnojivo se trenutno dosta teško može nabaviti (pokušavam zadnjih 40tak dana).
Ureja gotovo nikako.
Kan mađarski nekako (ono s lagera)
Tražim Npk151515 odnosno bilo koje s većim postotkom dusika ...ali nema nist konkretno....ima npk 51515 i 81515 od Zorke...
Nema ni ponude Pk 20-30....
Ima nekakvih formulacija poljskih ali uvijet je pun šleper istog gnojiva bez kombinacija.
Za manje količine pokupiti ono kod lokalnog trgovca ...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Meni se taj zorkin 8-15-15 pokazao boljim nego 15-15-15 kutinski. I ovo sam bio uplatio mađarski kan ali su mi dovezli ovaj kutinski. Kao ista cijena pa nema veze. Nisam bio doma kad su dovezli pa poslje nisam htio komplicirati.
 
Na vrh