• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Slovenija

NPK 15-15-15 23,5 EUR
KAN 16 EUR
Još si odbiješ porez koji je mislim 8,5%. znači 21,5 EUR i 14,7 EUR.
Govorim za vreće od 50 kg.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
NPK 15-15-15 23,5 EUR
KAN 16 EUR
Još si odbiješ porez koji je mislim 8,5%. znači 21,5 EUR i 14,7 EUR.
Govorim za vreće od 50 kg.
Kako prolaziš na granici sa vrećama gnojiva? Plačaš li carinjenje ili te puštaju preko?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Slo

Do 1000 kn po osobi nemaš problema. Bio sam prije par dana jer mi je SLO na 15 min vožnje. Navodno ljudi idu pun auto i natovare prikolicu.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Prošli tjedan sam vozio umjetno iz Slo., 3 vrećex50kg u osobnom vozilu,naš carinik me popisao jer da nesmijem voziti umjetno više osim za osobne potrebe(misleći na vrt). Tražio sam pojašnenje i veli dobio je takvu naredbu jer da mi pošalju doma inspekciju i utvrde da je umjetno za proizvodnju te prodaju povrća, slijedi kazna(znači samo za svoju prehranu).
Napominjem da sam prijašnjih godina dnevno vozio gnojivo iz Slovenije.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Slovenija

Seru i jedu g..... Ako možeš uvesti robe do 1000 kn to je to. Za osobne potrebe može biti i voćnjak i vinograd koji treba pognojiti ili djetelina i kukuruz za jednu kravicu. Pun mi je kufer tih naših pametnjakovića. Jedva čekam da uđemo u EU pa da vidim kakve će zaštitne mjere uvesti da ljudi ne bi mogli kupiti u susjednim zemljama sve što je jeftinije nego kod nas. Sto posto budu srali da zaštite uvoznike i trgovce.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo i dio iz službenog izvješća Petrokemije za 2009. godinu (za 2010. će biti dostupan sredinom 2011. godine). Ali je stvar jasna:

Prodaja mineralnih gnojiva ostvarena je na razini od 1.048 tisuća tona, što je 3% manje od ostvarenja u 2008.g.. Od ukupne prodaje, na domaćem je tržištu prodano 405 tisuća tona (19% manje u odnosu na 2008.g.) i ostatak u izvozu, pri čemu je na domaćem tržištu ostvarenje plana 72% i u izvozu 79%. Domaće tržište imalo je udjel u ukupnoj prodaji gnojiva 39%, što je približno 7% manje od ostvarenog udjela 2008. godine.

Znači, SVEGA 39% proizvodnje je namjenjeno za domaće tržište (skupo gnojivo); a 61% ide za izvoz (jeftina gnojiva).
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
JAGA... ako smiješ uvesti do 1.000,00 kn , to ne znači da smiješ voziti šta hoćeš...
onda bi mogao natrpati auto pun cigareta, jaja, sira i kajmaka...sve do 1.000,00 kuna...ali to ne smije preko granice pogotovo u toj vrijednosti
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Neke cijene u trgovini Brazda-Cabuna:

Urea 40 kg=128kn
NPK 15-15-15, 50kg=186,50
KAN 27%N+4,8MGO,50kg=117 kn
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Najpovoljnije cijene mineralnih gnojiva,,,, gdje ima kakva akcija, popust ili slično,,,,, potrebna mi je veća količina (2-3 t),,, javite dok imam love,,,, :prayer:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nema najpovoljnijih cijena nego ce one biti sve NEpovoljnije, gle samo sta rade sa benzinima i naftom...
Mučno mi je dok se sjetim sta me ceka na proljece.:shock:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Žnam,,,,, upravu si,,,,, ja sam već smanjio proizvodnju i tov za 50%,,,,, al nešto moram radit, sijat i tovit,,,,, ak niš neradim niš ni nemam,,,,,, a da nas deru,,,, bogami nas deru.:evil:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Cijene umjetnih gnojiva u Srbiji:

img1240m.jpg


Nasa urea je oko 340kn za 100kg, u Sloveniji jos nijansu manje pa sta smo mi budale???
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
ALENE što se tiče crne zobi gnojidba je ko za pšenicu, ali moraš znati jedno i to jako bitno;crna zob nije ozima ona je fakultativna i može prezimit ali kod golomrazice če propast , propada na minus 10, gnoji ju sa 200 kg po ha npk 15ice , to u jesen kod sijanja, u proljeće čim se može na zemlju sa 150 kg kana i to je to , ovisno o stanju parcele.
ja isto imam crne zobi, sve je popularnija, viši prinos, teška ko sam vrag, a praši se kad melješ za krepat :evil:
imam za kombajnirat i za kosit sa graškom i pšenicom.
gdje si nabavio sjeme? ja sam nabavio oplemenjivačevo sjeme , to je super visoka kategorija sjemena a platio sam ju u rinfuzi 1,5kn a u dučanu je bila oko 4,3kn niža kategorija :D
Dali ima tko zobi za prodati i graska ja bi probao posijati nesto za sjenazu?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Treba Kutini malo skinit moral mislim da su prevec kurazni prema domacem trzistu. Svoje gnojivo svuda prodaju jeftinije vec nama u hrvatskoj. U Sloveniji i Srbiji 15ica kosta 100 kuna po metru manje!
Ja sam kupio srpsko gnojivo 15icu i KAN a Ureu nasu, razlog cijene i koliko sam vidio u toj trgovini sleperi svakodnevno pristizu a domaca gnojiva ljudi kupuju samo dok nema srpskog (jeftinijeg).
15ica me dosla 400kn metar dok nasu nisam mogao dobit ispod 435. Dok je Petrokemija imala monopol na nasem trzistu mogli su se bahatiti sa cijenama kako su htjeli a sad kad se pojavljuje konkurencija na sve strane morat ce se malo zamisliti ako im je u cilju u buducnosti zadrzati veci dio kolaca u ovom poslu. I drago mi je zbog toga jer i nas seljake *ebu sa jeftinim uvoznim mesom te mlijekom i neznam cime sve ne. A price o kvaliteti te ovakvo je te onakvo je uopce me ne zanimaju. Da nevalja tvornica ga nebi niti mogla proizvoditi niti bi mu nadlezne sluzbe dozvolile uvoz. Price su samo price i nek u njima uziva ko zeli a meni je racunica na moju kolicinu jasna ko dan.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Imam pitanje o umjetnim gnojivima.
Trebao bi pognojiti malo vocke, za to sam procitao da je dobro npk 15-15-15,
e sad dal je to dobro i za vrt ( krumpir, mrkva, paradajz, paprike....)
ili za to moram kupiti drugo?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
je dobro ti je to i za ostalo, ja sadim dosta krumpira i toga ostalog pomalo i gnojim isto 15-com
ako nema 15-ce za kupit dobro je i 7-20-30
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
proslo proljece ja uzeo 7-20-30 na ugovor u Budrovcima u koperaciji i pitam posto je a gazda kaze nezna tocno ali kaze on ; kao i dalje ista cjena ..

kad li ono iznenadenja ja gnojivo potrosio a ono stize faktura na 681 kunu po metru ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh