• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
proslo proljece ja uzeo 7-20-30 na ugovor u Budrovcima u koperaciji i pitam posto je a gazda kaze nezna tocno ali kaze on ; kao i dalje ista cjena ..

kad li ono iznenadenja ja gnojivo potrosio a ono stize faktura na 681 kunu po metru ..

Jeb...te samo 681kn prije 9 god bio 125kn prije 4 215kn (sadio voćnjake pa znam) koliko je danas?????
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Bratić je uzeo par tona tog umjetnog gnojiva za masline za male pare. Mislim da je oko 17-19€/100kg. Valja li to šta?


07042012826.jpg




07042012827.jpg



Formulacija je malo jadna: NPKBC (%) 4:3:3:0,01:20
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Jesam ja sa Fertinom B prihranjival sam kokuruz s njom pa sam sa ostatkom prošel po lucerni malo se osjeti poboljšanje jer na tum djelu bolje raste i tamnija je mislim da ima i fertina za prihranu trava ima ih više vrsta treba pogledati
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Jesam ja sa Fertinom B prihranjival sam kokuruz s njom pa sam sa ostatkom prošel po lucerni malo se osjeti poboljšanje jer na tum djelu bolje raste i tamnija je mislim da ima i fertina za prihranu trava ima ih više vrsta treba pogledati

a gdje si kupovao fertinu i kolika je cijena joj i koliko si stavljao na hektar
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Fertinu sam kupovao u poljoapoteci mislim da je litra bila oko 25 kuna a ide jedan posto na 100 litara tak mi je preporučil striček tam ...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
proslo proljece ja uzeo 7-20-30 na ugovor u Budrovcima u koperaciji i pitam posto je a gazda kaze nezna tocno ali kaze on ; kao i dalje ista cjena ..

kad li ono iznenadenja ja gnojivo potrosio a ono stize faktura na 681 kunu po metru ..

zeko,da nije mozda 581kn po metru?jer 681kn te krasno oderao :(
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Fertinu sam kupovao u poljoapoteci mislim da je litra bila oko 25 kuna a ide jedan posto na 100 litara tak mi je preporučil striček tam ...

daj mi reci dali je bio bolji prinos kukuruza kada si posprica sa fertinom,meni su rekli da se nedobije na prinosu sa fertinom,a ja pa nevjerujem da se nebi osjetilo
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pjero, jesu li to granule kao klasicno umjetno ili je to neki humus ili nesto slicno? posto pise da je bio..? a s obzirom na forumlaciju, cijena ni nesmije biti neka velika..
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Bratić je uzeo par tona tog umjetnog gnojiva za masline za male pare. Mislim da je oko 17-19€/100kg. Valja li to šta?


07042012826.jpg




07042012827.jpg



Formulacija je malo jadna: NPKBC (%) 4:3:3:0,01:20

Pjer, gdje si to uzimao (trebalo bi mi par vreća, a vidim da je cijena mala)?
Što se tiče formulacije, ne brini za NPK; ovo je ipak organsko gnojivo, gdje su mineralni elementi samo prateća komponenta; ovdje je važna količina organske tvari. :p
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Uzeo je u Sloveniji, 5 km od Dragonje, pribavio u uljari.

KRKAVČE 97, 6274 ŠMARJE
Tel: 056567007 | Fax: 056567007
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
daj mi reci dali je bio bolji prinos kukuruza kada si posprica sa fertinom,meni su rekli da se nedobije na prinosu sa fertinom,a ja pa nevjerujem da se nebi osjetilo

Iskreno rečeno neznam bila je suša pa nemogu dati tu pretpostavku ali je dobra bar tak pišu da poboljšava oplodnju i da nema pljesni jer je na bazi bora a on poboljšava te funkcije ja jedino mogu reči kad sam pošprical da je za par dana bila zelenija i listovi nisu bili onak pofureni kak je bilo kod drugih...
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Iskreno rečeno neznam bila je suša pa nemogu dati tu pretpostavku ali je dobra bar tak pišu da poboljšava oplodnju i da nema pljesni jer je na bazi bora a on poboljšava te funkcije ja jedino mogu reči kad sam pošprical da je za par dana bila zelenija i listovi nisu bili onak pofureni kak je bilo kod drugih...

a budes i ove godine spricao kukuruz,ja sam narucio u prvc 20litara za lucernu,pa cemo vidjeti
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Do 27.12. je navodno akcijska cijena gnojiva u jednoj poljo-trgovini u mom kraju.
Gnojiva Petrokemija Kutina
15ica 408kn/metar
KAN 288kn/metar
Urea mislim da je isto ko 15ica.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
..bojim se da su akcije iz 12mjeseca prošle, cijene su bile ove gore navedene +-par kuna
 

Najnoviji postovi

Na vrh