• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Skupi se vas 5-6 i naručite kamion gnojiva,podijelite prijevoz i prst u uho.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Imam i ja dosta do tamo ali kad to sve zbrojim i put i gorivo dode mi skoro na isto jedino ovako da nas se vise skupi i udri :D
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ili tako, da nas se skupi vise pa platimo kamion i eto. Ali i ovo s traktorom mi se svida, a i isplativo je.. A i nije mi problem ici s traktorom na duze relacije..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
što mislite, jel bi se ovo gnojivo moglo upotrijebiti umjesto uree, u malo većem postotku, jer urea je 46%N, a ovo je 33,5%???? gnojivo je od petrokemije.....



AN N 33,5 - amonij nitrat za poljoprivredu

sadržaj dušika 33,5 %
sadržaj MgO 1 %
sadržaj vlage do 0,5 %
čestice 1-5 mm najmanje 95 %
nasipna masa 900 - 1000 kg/m3

AN 33,5 % je dušično gnojivo istih karakteristika kao KAN 27 % N s više aktivne tvari, a manje magnezij oksida.
Koristi se u prihrani svih poljoprivrednih kultura. Ne smije doći u dodir s mineralnim i organskim uljem jer tada postaje zapaljivo i eksplozivno. Vrlo je važno strogo pridržavanje propisa o postupku transportiranja i skladištenja.
Prednost primjene ovoga gnojiva je u mogućnosti kvalitetnije raspodjele po površini i u većoj produktivnosti rada.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ili tako, da nas se skupi vise pa platimo kamion i eto. Ali i ovo s traktorom mi se svida, a i isplativo je.. A i nije mi problem ici s traktorom na duze relacije..
Jel nije voznja na plavi u inozemstvu carinski prekrsaj?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
bok kolege,imam pitanje,imam oko 150 kg npk 15-15-15 i podrapale su se vrece na mjestima i sav je u komadu,sav se ukrutio,dal je moguce da se pokvario na neki nacin ili je sve 5 samo da ga zdrobim opet :)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega, problem je ići s traktorom u SLO. Oni ne poznaju plavi dizel, kao gorivo i tretiraju ga kao lož ulje, i ako te uhvati njihova carina.. Loše ti se piše! Rekao mi kolega da su ljudi vozili pšenicu, pa na kraju platili 2000 € kazne!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
E to nisam znao da se nesmije s plavim ici preko granice.. Dobro, da se natoci i euro dizel opet bi bila velika usteda..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Je, bila bi, al mislim da bi trebalo sve filtere promjeniti, i isprati rezervar.. i pitanje dal ne bi ostali tragovi. Po meni je jednostavnije riješenje, uzeti traktor i prikolicu, dva dobra prijatelja, da idu autom po mogučnosti dostavni, ili karavan. Traktor ostaviti s naše strane granice, a s autom navoziti na prikolicu gnojivo.. Nečete puno vremena izgubiti na pretovaru par tona.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
iz iskustva mogu reći da ferguson potroši 14 litara na 100km.......pri gasu od oko 1800 obrtaja.........kada sam išao po berač, 200km u oba smjera, trebalo mi je oko 11 sati, s tim da nisam svugdje mogao voziti 3ćom, jer je bila uzbrdica.......tako da si znaš računati, ako se upustiš u to.........

napiši koja ti količina treba, možda se nešto može iskemijati........
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
E da, bas toliko odprilike trosi, moj je potrosio oko pola rezervara, mozda i koju litru manje za 100 km dok se islo po cisternu..
Trebalo bi mi cca 3 t, ali za ovu godinu nista od toga. Sutra idem po gnojivo u obliznje mjesto..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije tema, ali stvarno pretjerivaju s tim plavcem...čovjeku u okolnom selu kad je vozio drva iz šume naplatili kaznu zbog plavca u rezervaru zbog tog posla, kao da se to nesmije voziti na plavac...ajde pitam ja vas koja je to logika??
Kaj bi možda trebali 2-3 puta dnevno izvlačiti gorivo iz traktora i mjenjati filtere ako bi išli u šumu ili recimo k prijatelju samo po drva u nejgovo dvorište???
Stvarno pretjeruju!!!! Neg ga onda ukinu i kraj priče, točka!!

Kolega Ivan...Kad bi se dogovorili nas par, recimo Strunjak bi nam komotno mogel dopeljati gnoja iz Slovenije, a koštalo bi nas samo gorivo...ipak je tu naš čovjek!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Budemo vidli za nagodinu, sutra budem kupil tu kod nas i gotovo.. Danas sam malo isel pregledavati psenice i za dan dva se pe u prihranu, nema nikakvog blata..
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
fićona, ne bi trebalo bit problema smo to razmirvi i pognjoji.
Ne znam za sva gnjojiva ali 15:15:15, 7:14:21, 7:20:30 mozes drzat otvorene na zraku nece im se nista dogodit, UREA-u ne mozes.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
A jel postoji ogranicenje po osobi koliko moze prenijeti preko granice ili je to ukinuto sa ulaskom u EU ??
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
što mislite, jel bi se ovo gnojivo moglo upotrijebiti umjesto uree, u malo većem postotku, jer urea je 46%N, a ovo je 33,5%???? gnojivo je od petrokemije.....



AN N 33,5 - amonij nitrat za poljoprivredu

sadržaj dušika 33,5 %
sadržaj MgO 1 %
sadržaj vlage do 0,5 %
čestice 1-5 mm najmanje 95 %
nasipna masa 900 - 1000 kg/m3

AN 33,5 % je dušično gnojivo istih karakteristika kao KAN 27 % N s više aktivne tvari, a manje magnezij oksida.
Koristi se u prihrani svih poljoprivrednih kultura. Ne smije doći u dodir s mineralnim i organskim uljem jer tada postaje zapaljivo i eksplozivno. Vrlo je važno strogo pridržavanje propisa o postupku transportiranja i skladištenja.
Prednost primjene ovoga gnojiva je u mogućnosti kvalitetnije raspodjele po površini i u većoj produktivnosti rada.
kolega gdje ima rog AN-a za kupiti u Hr i po kojoj cijeni?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kupljeno gnojivo danas..
Urea 376 kn /100 kg
3x15 365 kn/100 kg
Kan 250 kn/100 kg
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
fićona, ne bi trebalo bit problema smo to razmirvi i pognjoji.
Ne znam za sva gnjojiva ali 15:15:15, 7:14:21, 7:20:30 mozes drzat otvorene na zraku nece im se nista dogodit, UREA-u ne mozes.
ok hvala ti puno :icon_super::drink::drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh