• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Svugdje je gnoj skup,nije stvar do nas,nego je na globalnoj razini plin skup i zato cijene divljaju.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
To i mene zanima, znam da nije tema, modovi neka presele, ali kakva je cijena Zorkinog gnojiva, ili bilo kojeg drugog, u odnosu na Petrokemiju.
Proljetos sam koristio Zorku i pokazala se dobra na oko.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Yara je najbolje.

Opet ne vidim smisla kupovat tak drago gnojivo. Nek si ga imaju. Jedna godina brez jesenske gnojidbe nepoznaje se nikdje.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Dali netko koristi YaraMilla gnojiva,i kakvo se pokazalo.
Uz glavne elemente dodan je sumpor i kalcij. Meni se zamjerila jer se prašilo iz nje pa sam prešel na petrokemiju pa bilo dobro ali ove god se i iz nje prašilo.
Sve je bilo big bag
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
604
Koristio sam svakakva gnojiva. Od vukovarskog, ruskog,srpskog,yare i nebi se usudio reći koje je najbolje. Vukovarsko je najgore po mojem iskustvu. I yara se povlačila s našeg tržišta jer nije imala ono što je pisalo na vreci(kolega u apoteci vraćao sarzu robe). A jedan kolega ima filozofiju koja glasi: najbolje gnojivo je najjeftinije gnojivo.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Uloženo/efikasnost yara je najbolja, zorku nisam probao.
Timac je cca 50% skuplji od yare.
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Jednom kad mi je falilo kutinskog, uzeo sam malo vukovarskog.. Pijesak od tog gnojiva mi je ostao do slijedeće jeseni.. Tad sam rekao ako mogu kupiti samo njega onda neću ni kupovati..
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,475
Ja ovu jesen sijem njemačko gnojivo Nexur S i Novatec sa inhibitorom ureaze. Naruceno je prije cca mjesec i pol tak da me ispalo jeftinije nego da sad kupujem Zorku ili Petrokemiju…
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Od Vukovarskog uzimam PK 20-30 i više nego zadovoljan cijenom a sama granulacija za podbrazdu ili gruber baš svejedno. I tako već godinama.
Skupa gnojiva su za već sređene parcele tipa Timac...
Trenutno su sva skupa.
Jedino pametno u ovakvoj situaciji je onaj koji je nabavio gnojivo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U ratarstvu i voćarstvu su svake godine drugi uvjeti proizvodnje.
Na koji način utvrđujete koje gnojivo više koristi biljkama? Jel netko na istoj parceli, s ujednačenom kvalitetom zemlje, na pojedinim dijelovima koristio gnojivo od različitih prozvođača i došao do nekih zaključaka?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
povrće na otvorenom...to te zanima?
dobro je sve, samo da ga ima i to obilato (čitaj gornje preporučene doze)...ako nema gnoja, nema ni povrtalja... ☹️
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Koliko sam shvatio sem samih sastojaka bitan je i nosač umjetnjaka.. Što je nekvalitetniji to je i cijena niža.. čak navodno je i veća " radioaktivnost".. Kad sam malo kopao, Yara je bila OK. Nisam dugo već " studirao", ali izgleda nema mi druge nego krenuti u kompostiranje i sl.. Po ovim cijenama za gnojivo i cijenama za finalni proizvod koji prodajem je čisti mazohizam - neisplativo. Zdravije mi je za kičmu da se prijavim za pivu ispred trgovine..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Neki dan pitamo jel će se barem malo smirivati cijene gnojiva, kaže oće, ide Urea na 900 kn. 🤣🤣
Mislim samo da ću kalcij izgleda bacat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh