• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne vjerujem da trgovci sada gomilaju zalihe. Svjesni su oni itekak da buju ih se teško riješili kad cijena krene na niže.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne trebamo se mi bojati za trgovce. Oduvijek je trgovina bila profitabilnija i manje rizična nego proizvodnja. Gledam malo kataloge trgovina špecerajem. Do prije godinu, dvije, su postojale neke razlike u cijenama istih proizvoda. Sad su cijene gotovo u lipu jednake, pogotovo proizvoda na akciji. Kartel na djelu. :mad:
Vjerojatbo bu sad tak s gnojivom, Sinkronizirano buju spustili cijene toliko da zalihe rasprodaju bez dobiti. Ako ne bu išlo, onda s neznatnim gubitkom, a nadoknadili buju ga kod prve jeftinije narudžbe iz tvornice koju buju prodali po istoj, višoj cijeni. :(
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kakvi dogovori. To imaju ljude da idu po trgovinama i slikaju cjene+kaj je na akciji je u reklamama...

Opet iskoristi internet i pozvat više trgovca ko da bolju cjenu. ima i drugih jeftinih od kutine.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Akcije su u isto vrijeme, ne ovaj tjedan u jednoj trgovini, a slijedeći u drugoj. A da svi pogode cijenu na lipu, o_O.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Tak kak je pala cjena sirove nafte je pala i cjena plina. Ja budem sada kupil kana za prvu ,prihranu drugo čeka.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842

Plin baš i nije pao;)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Gleda se cijena po MW/h...danas je 98e.

EU Natural Gas is expected to trade at 84.42 EUR/MWh by the end of this quarter, according to Trading Economics global macro models and analysts expectations.​

 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ja ti gledam burzu. Ne to kaj oni predvide. Isto je bilo sa naftom da bude prek 2 € litra do nove godine.

Osobno vidim veči problem u dragom ulju i rezervnim djelovima.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ma budalaštine ljudi kupuju umjet boje se da neće biti.
Da su pametni nebi kile kupili po ovim cijenama biće u gubitku.
Puno će njih propasti.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
A kak smo pred 30-40 let imali2-3 tone po rali i nitko nije bil gladan.Kod mene se nebu dogodilo ništa strašno ako ne bacim niti kile umjetnog a trebam 5-6 paleta pa raćunajte koliko je to para,okvirno 40000 kn
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Tako je i meni ista situacija umjesto 5 bacit ću jednu i amen.
Poberem poticaj i zaorem ako me rodi i dobro.
Po toj cijeni nebudem sadio sijao niti ništa.
Ove godine jedva se pokrio.
Kad staviš na papir glava boli.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A gde sam ja u toj priči onda ak je vama na 3,4 palete problem 🤣🤣 20210223_155939.jpg
Sad mi treba samo kana 15 tona🙃
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Sve stavljam na papir i računam.
I kvarove i sve tako da po ovoj cijeni mogu samo poticaj pobrati.
To je razumno jer će biti gubitak
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ma budalaštine ljudi kupuju umjet boje se da neće biti.
Da su pametni nebi kile kupili po ovim cijenama biće u gubitku.
Puno će njih propasti.
Problem je samo previsoka cjena u trgovinama. Gnojiva ima ak ne drugo iz uvoza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh