• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prosvijetli me Željac, šta fali Zorki Šabac? Niti si ti stručnjak, a ja sam još ohoho manji, ali granulacija lijepa, to je ono što se vidi na oko, i kukuruz podbacio nije, gnojivu ništa ne fali.
Ne znam valja li ili ne valja nešto sa ovim gnojivom, ali ja se živo sjećam nečega od prije tridesetak godina.
Bile su još PZK - poljoprivredno zadružni kombinati, nositelji proizvodnje i otkupa, i preko njih smo nabavljali mineralna gnojiva.
I veli tako jednom direktor podružnice u mome selu - ljudi, odite si kupite, ovo je jedinstvena prilika, imamo gnojivo koje je bilo namjenjeno za izvoz.
To, "za izvoz" je podrazumjevalo odličnu kvalitetu. Naravno, ono što je i otišlo za izvoz.
Ovo što nije je bila druga priča koju smo skužli tek dok smo već kupili - formulacija 7/20/30 nije bila formulacija 7/20/30 kako je morala biti, pa su ga vratili i prodali nama bedacima pod ekstra robu. Više aktivne tvari u njemu sigurno nije bilo od deklarirane, a koliko je bilo manje, tko će ga znati.....
 
  • Tužno
Reactions: ZJ

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Kod mene se zorkin NPK nije "dobro pokazao" u sijačici jer zrna nisu bila okrugla već valjkasta ili neznam ni kakvog oblika i nije išlo onako kako je naštimano,a to su mi rekli i kada su došli pustiti u rad sijačicu.
S druge strane,bolje ikakav nego nikakav;)
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Ja sam lani pod psenicu bacao taj srpski zorka 0 20 30 i pokazao se dobro. Sad sam uzeo nesto 8 15 15 za proljetnu sjetvu pa cemo vidjeti.
Jedino gnojivo koje vise ne bih ni besplatnk je ono 'vukovarsko' adriatic smece. Uopce nema granulacije, ne otapa se ni u kanti vode nakon 10 dana mijesanja, sami pijesak unutra. Uzas!
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Jel se prodaje u RH gnojivo AN? Nisam nikad to videl kod sebe u trgovinama…
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Proozvodi se po narudžbi i nesmije se skladištiti zbog explozivnosti...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
A to su komplikacije… Zakaj je AN eksplozivan a KAN nije? Meni bi bolje pasal AN jer nemam problema sa niskim ph…
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Zato sto je KAN ili ANS "zaprljani" odnosno kalcij I sumpor služe kao stabilizator da ne dodje do kabum!! Kao u Beirutu. I KAN zakiseljuje zemljište, ne koliko urea.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
K'o je rekao da kan nebre roknuti, kaj misliš zašto kod kupovine treba iskaznica opg-a?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Mene nikad nisu tražili iskaznicu. Može, ali puno puno teže. Možda da ga nebi kemijski procistio?? AN se koristi većinom u rudnicima kao eksploziv. Tj obično mu se još doda i alumijev oksid.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Probaj pa javi, inače odgovorio sam kolegi za AN netrba alumijij oksid
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Yara NPK 550kn? Ja sam uzeo prije cca mjesec dana po 575 čini mi se Kutinski NPK.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Neki da se raspitivao. Zorka 8x15x15 590 kuna. Kan isto toliko. Kaže da kutinskog niti nema. Jel to vama daju rabat na količinu ili je to redovna cijena ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh