• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Gle,znam da nije tema ali južni dio Varaždina, ljetos žetva jednog od boljih ječma, na 800čhv bili ,nisam siguran 27 ili 28 onih bijelih vreća,po max 40 kg. Koliko je to kod mene po hektaru, i isplativost? Slika u prilogu,da nebu da je bio loš. IMG_20210630_121000.jpg
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Da, još oni koji imaju samo traktor i osnovne priključke,gdje se tu vide? Od čega živjeti? Poljoprivrede? EU? Ili?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Ak cijena ne padne, žitarice sve pospremim, a za prodaju sijem samo grašak i detelju..... Pa da vidiš dušika u zemlji
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Premalo bude to, nije samo dušik u igri jednostavno bez određene količine umjetnjaka nema prinosa. U mome kraju,da neznam šta uradiš ne može se očekivati prinos kakve tu iznose neki forumaši. Usput koji je to "štih" izbrisao moj post koji nije bio namjenjen provociranju ?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Kod mene lani natjerao prinos na 5,5 tona po hai to je nekakav rekord, za do sada.
Jučer razgovarao sa jednim farmerom, reko, ajde uzmi žitarica, po 120 kn 50 kg vreća, i pristao, kaže da mu iz varaždina neki tip vozi po istoj cijeni, ali najavio mu poskupljenje radi cijene goriva.
Kan sam u subotu plaćao 25kg 150kn,još moram kupiti 15 15 15 za sjetvu, proljetnom ječma i zobi.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Postrojenje Amonijak te ostala postrojenja za proizvodnju mineralnih gnojiva u Petrokemiji d.d. započela su s radom nakon zastoja tijekom prosinca i siječnja. Postrojenja su uspješno pokrenuta i započela s radom sukladno proizvodnim planovima.

Hoće li doći do pojeftinjenja, jer sad kod mene ne daju ni popust na palete?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,860
Po sadašnjoj cijeni plina AKO i dođe do pojeftinjenja nebude značajno,nadam se da sam u krivu jer čini mi se da sjetva nebude nikada skuplja,a cijena žita bi mogla u žetvi "potonuti",kako to kod nas obično i bude.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
cijena plina ide dva i pol puta gore, cijena gnjoja ide dole?...a-a...njet, njet...🧐
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,860
Plin za kućanstva i industrijski plin nisu isti po pitanju cijene,a da industrijski plin ode još 2.5x gore,tona uree bi bila vjerovatno 20ak+ tisuća kuna.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
U SAD-u se ne razgovara više o ovogodišnjoj skupoj sjetvi već o tome da se i sljedeće sezone očekuje skupo gnojivo tj da se ne očekuje "drastican" pad cijena.
Ulazimo u doba skupe hrane.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nešto meni stvara dilemu što se gnojiva tiče.
Uvijek je najskuplji bio fosfor, pa kalij, a dušik je bio najjeftiniji.
Sada je dušik najskuplji - netko je napisao tu da je sto kila ureje 800 kuna?
Ili sam ja nešto pobrkala?
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Kako ide dovoz iz Mađarske, Slovenije? Jel treba nešto na granici deklarirati ili samo vozi..?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
983 kn kod nas Urea. Znam da je trenutno najjeftiniji Kan Genezis u Mađi 450kn/t, minimalno 24,5 tone narudžba i mora se tamo po njega.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Ja sam uzel Petrokemijin po 5200 kn/t. Za 700 kn nemreš šleper dopeljati. A sad jel kaj bolji, neznam…
 

Najnoviji postovi

Na vrh