• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
Ne znam kaj sam til napisat, uglavnom ovo sa 2 kubika kiseline, ima jedan koji je na presi filtera jedne zlatne tekucine, prilikom odrzavanja zaboravio pomnozit silikonske brtve puta 2, silikonsku spagu, filterne marame kojih je falilo. Filter koji je toliko bitan jer pogon bez njega stoji. Tak da kad se sve pogleda, 3200 nije tak grdo, al je grdo kaj takvi uzimaju posao sposobnima. Jel problem firmi sa 100 milijuna kuna dobiti platit vise materijal mozda 2000 kuna, koji ce se iskoristit drugi put jer se marame mijenjaju svakih 2-5 godina. Ali on, nemaran, se osramotio. Placa 8500. Posao upitan. Jedino kaj je nabavio jako kvalitetne silikonske brtve, od domaceg covjeka, po narudzbi. Sam na pol premalo.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pitaj se hoce li industrije i trgovci vratiti place nazad za zaposlenike ako su ih digli. Nece kako ces covjeku smanjit placu...pa ni cijene nece dolje...problem stvaramo sebi mi sami jer dajemo nase proizvode u bescijenje...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Cijena dusicnih gnojiva je pala i to jako osjetno.
Pala cijena goriva.
Padaju cijene merkantile.

@avialias
Kako to misliš da dajemo svoje proizvode u bescijenje? I koje to?
(hm.. nikad bolje nije prodan kukuruz, psenica,repica, suncokret, ječam...)
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
623
Možda žitarice jesu na cijeni, samo nije meso i mlijeko u skladu s njima.
Ali pala je i cijena žitarica na svjetskoj burzi, do kuda će to budemo vidjeli.
Ja vjerujem da cijena gnojiva bude išla još dolje, ali da Kan po 150kn i ureeu po 280kn možemo zaboraviti. Govorim za 100kg koliko je bilo prije 2 god.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Nude mi 2,10 kn/kg za kukuruz. U jesen sam ga mogel vlažnog prodati po toj cijeni… Sušenje je bilo 30 lipa/kg. Transport, skladištenje… Nek stoji do jeseni…
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kaj bi ga sad daval.
Moj prije svibnja, lipnja nejde nikud.
Ja vjerujem da onda ispod 2.60 ne bude.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Riječi ti se pozlatile.... bilo je već najmanje jednom, cijena u jesen veća nego u narednom razdoblju (onda kad je najviša cijena)
Vidi jednu situaciju sa suncokretom, trenutno se može nabaviti za 2,5kn dok onaj naš od jeseni se otkupljivao od 4 kn na više.
Svašta je moguće.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ako ne bude neka malo veca cijena mi koji smo ga uskladistili budemo pukli skroz.
Em ga je urodilo 60% manje zbog suse, em ova predstojeca sjetva bude rado enormno skupa.
Meni ga je rodilo jedva 2 t po jutru i ako ne bude cijene, pa to da prodam, nebum mogel s tim sfinancirati novu sjetvu na tom jutru.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Trebao su u kalkulaciju uzeti da će se ukrajinske žitarice, kada je počeo izvoz, poklopiti sa ovogodišnjom žetvom i na tržište će doći istovremeno.
Zastoj plasmana žitarica sa ukrajinskog tržišta je podigao cijene zbog umjetne nestašice, a ne zbog stvarne.
Sada na tržištu ima viška pa cijene padaju.
Isto se dešava sa povrćem - ljetna sušna sezona je prošla, nedostatak sa talijanskog i španjolskog tržišta koje je suša poharala ljeti je iza nas, došle su u berbu kasnojesenske i zimske berbe koje su imale dosta vlage i cijene povrća su pale iako smo ušli u zimu, kada uobičajeno svake godine rastu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ja baš uzeo NPK za proljeće, KAN spreman već, još nešto UREA-e i pogled u nebo da bu bolja godina...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Nude mi 2,10 kn/kg za kukuruz. U jesen sam ga mogel vlažnog prodati po toj cijeni… Sušenje je bilo 30 lipa/kg. Transport, skladištenje… Nek stoji do jeseni…
Prodaj. Vecu nes dobt nikak. 😷
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
Ja sam pola gnojiva spremio u 10. mj, za ostalo cu cekati iza Nove godine.
NPK je ista cijena, ali urea je pojeftinila od 10. Mjeseca. Sad smo na milost i nemilost trgovaca.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Za par stotina kg ti je svejedno.
Za veće količine korektan trgovac ti da povrat ako gnojivo još nije isporučeno. Tak to funkcionira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh