• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
I mi smo uzeli Ureju i Kan za proljetnu prihranu, 15-icu isto čekamo cijenu kažu trgovci da ide dolje.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ja sam zval ovaj tjedan poljoprivredne(krapinsko zagorska zupanija) i kod svih su slicne cijene. Kan-183 kn, npk 15-186 kn, govorim o “petrokemiji”. Kakve su cijene kod vas?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Plin je jeftin tamo od kuda se sada gnoj uvozi,naše proizvodnje još nema,pa eventualno dolaskom našeg gnojiva može pasti cijena ako plin još padne...ovo sad je još uvijek visoka cijena,iako je niža nego posljednih mjeseci..
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,402
ako sam dobro pročitao, je jako lijep novac.
A znaš tko tako radi,onaj kom nije sila za novac, pa se nada da će s vremenom dobiti više, sudim po sebi bilo je godina da sam ječam davao na njivi skoro pa bud zašto, em mi je trebao novac, em nisam imao adekvatno spremište, sad su stvari bitno drugačije, i samo u ovoj sezoni sam s čekanjem uspi cca 3500 kuna više zaraditi što nije zanemariv novac.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,223
Gospodo, ne znam što ste čekali. 3, 3 i pol kune? 2.50 za sirovi, ako sam dobro pročitao, je jako lijep novac.
Nije bil 2.50 sirovi, nego je bil 2.05 kn/kg za 20% vlage.
A i kak da ga prodam svega u jesen ako imam berac koji bere u klipu i taj klip imam kam pospremiti.
Inace, da ja moram sve kombajnirati u jesen i placati te usluge, ja se s tim nebi ni bavil.
Kombajniram samo ono kaj nemam kud pospremiti.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
252
Tak dugo kad se trgovci ne rijese zalihe gnojiva koje imaju na lageru, tako dugo cijena ne bude pala nesto drasticno
Ja sam kupio svo gnojivo, nesto u 9 mjesecu, a nesto prosli mjesec jedino je urea bila nesto jeftinija sad nego u 9 mjesecu ostalo su sve bile isto velike cijene
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
234
Agro umjetnici, čekate bolju cijenu ili ste kupili gnojivo?
Nafta raste hoce li i gnojivo?
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Mene zanima zasto je sustav toliko spor, trebalo je u kompletnoj EU nac alternativu. Tipa indijska gnojiva ili slicno, samo se posalje specifikacija i plati se. Sigurno je jeftinije, sa transportom, nego proizvodnja u eu sa ovakvim cijenama energenata. Pritom treba mislit na hranu. To je hrana. Ljudi zive od hrane, ne od zraka. Nije mi nikako to sve jasno. Al dobro, barem su odobrili potpore za gnoj, nekima, tako da opet sa te strane nije katastrofa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh