• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Universal - ulja hidraulike, mjenjača i serva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
U originalu je išlo motorno ulje, SAE30 ili 15W-40.
Prema tome, svako ulje za zupčanike i hidrauliku je korak naprijed u odnosu na motorno.
Hidraulika bolje radi s uljem manje viskoznosti, pa ovo 20W-40 bi bilo optimalno.

Koliko ide ulja u getribu univerzal 643 dt
Ovaka pitanja su mi uvijek bila čudnam jer su u uputama najčešće netočni podatci.
Natočiš 10 litri, provjeriš razinu, pa natočiš još 5 i pogledaš kaj "piše" na šipki. Prema potrebi doliješ još 5 ili 10 litri, i zapišeš da znaš za sva vremena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Vjerojatno ionak nitko ne zna.
Kupi 20 litri, zamijeni i provjeri razinu. Ako se šipka mjerača moči bar malo, dovoljno je da možeš kratko raditi i dokupiti još 10 litri i dolijati kasnije.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Vidiš kolko ti je sad na šipki,ispustiš sve van i zmjeriš ispušteno
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Zna tko gdje kupiti dodatne celindre za hidruliku na traktoru univerzalu 643 ja ih nemam tvornicki sad bi ih ugradio hvala unaprijed ako zna tko
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
ako nemaš tvornički, onda kupiš sve kod Rositeh i odradiš sam. Najmanji problem je nači pravilan cilindar, nego izraditi sve oko fiksiranja cilindra ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Meni treba cilindri i one gornje ruke gdje se celindri kapcu jedino imam na glavi ispod sjedala cep za prekopcati lajtun za te celindre
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
Mislim da nemaš potrebe za dodatnim cilindrima. U445 diže sam sebi prednji kraj i to na ler gasu.
Vjerujem da 643 ima još jaču hidrauliku 💪💪
Za koju namjenu/priključak su ti treba dodatni cilindri? 🤔
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Nije nikaj jaca hidrulika zato bi stavio celindre da opteretim onaj u sredini ispod sjedala celindar
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Pa dobro kaj misliš voziti da je glavni cilindar preopterećen?
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
125
Ako propušta glavni cilindra propuštali budi i pomočni jer su pomočni povezani tako da glavni klip u njih tjera ulje. Previše je to novaca za davati da dobijete isto stanje kao i prije cak i jos gore jer hidraulika bez cca 15 kila tereta nebu spuštala. Ako propušta glavi zamjenite gumice na njemu i utvrdite da nije oštečeni. Govorim Vam ovo jer sam imao univerzala s pomocnim cilindrima.
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
125
Dali ste zamjenili malo gumicu koja je na metlanom crijevu koje dovodi ulje na poklopac hidraulike?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
A one nepovratne ventile s kuglicama?
 

Najnoviji postovi

Na vrh