• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Budem vratio u svakom slučaju, a kad ju kontra zakrenem? Nisam danas probavao pa ne znam.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za univerzala jako malo dimi a budući da je pumpa napravljena rekao bi sa su malo dizne za poštelovati. Koji je efekt dodavanja dvotaktola u gorivo? Ja sam stavljao onaj aditiv što je za čišćenje sistema i osjeti se velika razlika.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Sad ovak kak je pumpa zakrenuta dimi malo al kak kaže @muha to nije dobro jer mu je paljene pomaknuto i čuje se tuckanje. Dizne su poštelane i ispitane prije nego je pumpa išla na remont.
Ostalo mi je za orat nešto malo pa ću to sa njim odratit, samo da snijeg prođe i mali se posuši zemlja. Vidjet ću tada kako će se ponašat u radu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa nova je 300€, ovo je duplo jeftinije. Pitanje je kakve je kvalitete nova pumpa jer je rumunjska a ne talijanska.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Trebam skinuti cijev od hidraulike s unija 340, 86.god., jer se probušila i pusta ulje, ona kaj ide od pumpe pa ima na sebi filter(deblja, ima i tanja). E sad me zanima, ona je zaserafljena ispod na getribu jednim šrafom pa hoce li scuriti svo ulje van kad to odšrafim, il samo dio. Ili trebam spustiti prije ulje van, i kolko ima ulja u getribi da si pripremim dosta veliku posudu ak ga treba ispuštati?
Hvala unaprijed
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Sve bu ti iscurilo van, pripremi kakvu kantu od 15-20 lit. i ispusti ga van dolje na čepu.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
A izmedu kojih oznaka na mjeracu treba biti tog ulja? Jer mislim da ima i s jedne i s druge strane dvije drugacije crtice
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Do gornje oznake, slobodno i malo više. Neće mu smetat. Ne kužim kak imaš sa jedne i druge strane oznake a nisu u istoj ravnini?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Moj kolega opet nekaj kemija u glavi,jel paše getriba od štorea na u-445 i prednji most od 404 na u-445?
 
Posljednje uređivanje:

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Na jednoj strani ima gornju crtu DT, i ta je najvisa, a donja crta je CU RH. A na drugoj strani ima malo nize CU RH, a donja je FARA RH.
Uglavnom, ja sam do sad drzal ulje blizu oznake DT. Budem slikal sutra to
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Nisam jos imal iskustva s vadenjem ulja iz getribe.. pa onda kad budem vracal ulje, bude odma popil sve il ga treba malo upalit da pumpa potegne za hidrauliku? Jer je i uslo unutra zraka kroz tu rupicu na cijevi, i hidraulik je ko na federu (poskakuje kad dize i spusta)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ak je pumpa dobra bude sama povukla ulje. Ja joj znam malo pripomoć tako da u rupu gdje ide mjerač gurnem pištolj od kompresora i zadihtam nekako sa krpom i pustim zraka unutra da malo potjera ulje u pumpu, naravno motor treba radit i ručicu hidraulika dignem u gornji položaj tak da znam kad pumpa proradi.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
Bilo je na čepu i na magnetu filtera, al ništa prestrašno :(giggle):

Malo me zabrinjava jer sam zval u ducan u sesvete i u križevce za pinjon za mjerenje radnih sata i rekli su da takve vise ne mogu naruciti (na 4 šrafa, noviji tip) i da opcenito vise nebude dijelova za univerzale s 2 cilindra..pa me zanima kaj nebi pasala vecina dijelova od 445..gdje cu onda nabavljati rezervne dijelove za svog malca..
 

Najnoviji postovi

Na vrh