• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
A jbg buraz je to na brzinu snimil a sad kolko je meni poznati ne pati za nekim skupim mobitelima a snimka je sasvim oke po meni , šteta kaj sam bil brže gotov htel sam videti videti i ja svojim mobom snimiti , kak je zetor 7711 z 10 tonkom išel van bilo mu je zlo.
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
A jbg buraz je to na brzinu snimil a sad kolko je meni poznati ne pati za nekim skupim mobitelima a snimka je sasvim oke po meni , šteta kaj sam bil brže gotov htel sam videti videti i ja svojim mobom snimiti , kak je zetor 7711 z 10 tonkom išel van bilo mu je zlo.

Univerzal tak je,nije sve u opremi.I snimka je čist ok "retro vintage"efekt:(y):Ima tu na forumu masa videa snimanih u dobroj rezoluciji pa su svejedno bezvrijedna i nemaju ama baš nikakvu poruku niti sadržaj.Tak da nekim uspije napraviti spontani dobar video i sa starim mobitelima kojeg izvuku negdi iz hlača punih piljevine.Nekima pa niti najveći redatelji i kamermani ne bi uspjeli pomoći da naprave priču.:icon_winkle:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Malo da osvježimo temu , jučer mi je nakon puno puno godina riknul grijač na uniju , pošto nije bil jedno mjesec dana paljen , upalil je ali dost teško ,sad me zanima koji bi grijač bilo najbolje stavit , da ne kupim neko smeće na koji bude dva. tri put upalil
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško pitanje grijači su kak i sijalice , mislim da bi Iskra bil dobar ako nije Turski .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Baš tako, kak budeš imal sreće. Možda bu jednom zagrijal i rekal pa pa a možda bu trajal godinama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Malo da osvježimo temu , jučer mi je nakon puno puno godina riknul grijač na uniju , pošto nije bil jedno mjesec dana paljen , upalil je ali dost teško ,sad me zanima koji bi grijač bilo najbolje stavit , da ne kupim neko smeće na koji bude dva. tri put upalil
kako znaš da je riknul?..koje ima simptome ?
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Aham znači kakvoga got da kupim neznaš kak bude dugo , a dobro tak je to danas , ima simptome takve da kad ga grijem ne čuje se onak puk dok mu je dost i onda sam ga išel probat s rukom i grijača i granu , grijač je bil onak kak bi se reklo malo nekaj topli , pa sam zaključil da je pri kraju na izdahu , jer inače dok je grijač odradil svoje čulo je puk i traktor je vužgal bez pardona.Taj je grijač na traktoru kak je traktor pri nama 15 , 16 god , nikad ga nismo mjenjali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ak je bil topli, znači da nije imal nafte. Pogledaj malo bolje prije nek kaj si troška napraviš. Bar ste vi Podravci osjetljivi na to.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Hm viš možda je i to u pitanju budem ga probal kroz par dana opet pa budemo vidli , mada je nafte bilo u cijelom sistemu (provjeraval sam ) i nije se mogla smrznut kad stavljam aditiv , budem videl ak i ne dobiva nafte kak to popravit?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nije on još za zamjenu , pravi grijač nesme puknuti , (ko ja naprimejr)
ovak radi ispravan grijač
https://www.youtube.com/watch?v=I7p9s4-s2r8&spfreload=10
ispravan grijač ne smije granu napuniti "bijelim dimom "koji detonira /eksplodira/pukne
bijeli dim se vidi na filmu samo kratko ..kod tebe je to duuugo .


Prva pomoč je da skineš dovod nafte , zagriješ grijač strujom i zrakom pušeš gdje ulazi nafta , cijelo vrijeme griješ na ključ ..
U grijaču se nakupi smeče .

Ako je on izvana topli znači da je spirala ispravna ..samo ne pušta naftu jer je začepljen
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Aham sad je to meni sve jasno , viš viš nisam to opće znal , ak nebude šljakal onda budem probal to tak rešiti , pa šteta tak grijač je nikad ne mjenjani kak je traktor kod nas , teško da budem više takvoga kupil.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda je aditiv u rezervaru ali dok dođe do grijača možda treba malo više.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Iskrini grijači su u redu, ima ih u ponudi ali koštaju stotinjak kuna ....

Prije zamjene pogledaj da ti nije ovo crevce (prva slika) zaštopano (zna se u lončiću taloga skupiti pa zaštopa cjevčicu)
Najbolje da skineš poklopac s lončića i da vidiš kaj ima unutra i dali ima uopče nafte.
Zatim otpustiš maticu na grijaču (druga slika) pa da vidiš dali nafta ide slobodnim padom.



 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Danas u jutro dođem dam kontakt upalim grijača nakon 35 sekundi grijač je obavil svoje traktor je upalil ko mina , poslije nisam ništ prčkal , možda je fakat kakvo smeće došlo pa mu je zasmetelo , bumo vidli kak se bude dalje ponašal.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ma da sve je moguće pošto je prije tog prvog paljenja traktor stajal mjesec dana nije i paljen ni ništ pa mu je možda nekaj zasmetalo budemo vidli ,kak bude dalje ako bude još hladnijih dana , željac danas je uni navrtel točno 6000 radnih sati .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Lončić s gorivom je bil prazan ili zamrznut.

Kadtraktor dugo stoji, nadrukaj nafte na AC pumpi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh