• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Na to da budeš umro od dosade dok se nekam voziš, u usporedbi s 542.
No na polju buš zbilja videl razliku.
 
Posljednje uređivanje:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
U jbt. @ZJ pa za ovo mi treba google translator,ipak sam ja neki slavonac,nemogu ja to povatat... samo neznam na koji jezik da postavim prevoditelja,a bojim se da i ako uspijem pronac da neprodjem ko premijer Tim na sjednici vlade pa mi prevoditelj prevede sve doslovno pa opet necu nista znat hahahaaaaa:icon_scratch:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Veli da je univerzal jači i udobniji za rad, zakopčaj stroj i vozi dok na imt svak čas moraš hidrulik dizat, pa špera ovo ono
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
aham zamjena pa to je sasvim oke razlike ima i te kakve u ta dva traktora a na koje stvari da obratiš pozornost nebi ti znal reći , da se radi o modelu 445 onda već da al unija 640 baš i neznam , znam par ljudi kaj ga imaju zadovoljni svi , moraš pogledati sve od mjenjača motora , hidraulike sve .. ako je traktor ispravni nemaš brige .
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
univerzal je sporiji u vožnji od 42-ke hidraulika malo grublja od imt-a ali i 15ks više i hidraulični volan plus koja kila više to su dva svijeta vidjet ćeš i nebuš osmijeh sa lica skidal (na zagorski da bolje razmeš) [emoji12]
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Kad budeš nogom oplel po gasu onda budeš videl kaj je osmijeh na licu :(happy):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Znači poderane su mi one šipke za gas i gašenje. Zvao malo po trgovinama za to al nitko nema. Od čega bi se to dalo napravit, to je neki prilično krut materijal.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pogledaj si u zetor i ursus dučanima imaju šipki koje su činimise za nožnu kočnicu ili kuplung,te šipke ti na krajevima imaju navoj.
Nemam slike.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
To je ovakva šipka označena strelicom, slika je samo posuđena sa neta.

9fc7b19609bfcc92145304e4f495c606.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Nemaš više kam rascjepke staviti?
Savini nove komadiče od bilo kakvog materijala i zavari na postoječu štangicu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ne, poderano je jer je stalno pomalo strugalo o bosch pumpu. Još se drži na možda 20% od ukupne debljine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Netko nije stavio pločice pa je treslo i poderalo se?
Ma složi to od običnog betonskog željeza fi 6, i ono je poprilično tvrdo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Spigaj običnu šipku i kad je gotova savinute dijelove (kutove) malo zagrij i polij vodom da otvrde i biti će dobro .
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
danas napokon akcija. Dosta mi je bilo verglanja, bez grijanja niti pomisliti da upali. Pumpa i dize kod majstora, a kad je cijela desna strana raskopana pa da i anlaser skinem. Uglavnom majstor probal jednu dizu i probija na 200 bar-a. veli ok su al je čudno kaj imaju po sebi dosta čađe. Kad bi eventualno morala druga hidro glava koju preporučate; kina, ipm, mefin il ima kakva original perkins? raskopam anlaser vidi se bil je na remontu, piksirani bez lufta, novi bendix aliiii kolektor pun mulja (valjda grafitna prašina i nafta koja kapa iz pumpe) četkice nove al jedna polovica drukčije nijanse... Ajde Ok to se počisti, neda mi vrag mira pa otvorim automat :icon_hang: . Sav mastan oksidirani i pojedeni kontakti - koma, neznam kak je to opće palilo.

E sad pitanje od čega bi pasala pločica na kontaktu automata? Pretpostavljam da je to tvrdi bakar možda bi se dalo od čega pripasati da ne kupujem bezveze cijeli.
 

Najnoviji postovi

Na vrh