• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Obični komad bakra od neke sabirnice ili kratkospojnika.
Nego, kakvi su fiksni kontakti, oni koji imaju šarafe vani?
Ak su oni previše potrošeni, nebu koristi od zamjene pločice, jer se ista naslanja na bakelit, umjesto na kontakte.
 
Posljednje uređivanje:

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Kad dignem pluge u zrak idu ljevo desno imam stabilizator lance u zraku stegnem kad spustim jos se bolje stegne a mislim da bi trebalo biti kontra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Znači da ti nisu nosači na reduktorima u dobrom položaju. Probaj ih malo zakrenuti ili podložiti tak da rupe gdje su stabilizatori idu malo prema dolje.

Ili se ne sekiraj: tak je na svima.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Prije je bilo uredu od kad su počeli pucati šrafi na nosačima u reduktoru sve se zmješalo a na polugama imam tri rupe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Pa ak ste izborali rupe na istim mjestima, ne vidim problema. Ali, izgleda da niste.
Probaj povećati rupe na nosaču ispod šarafa, pa zakreni prema dolje.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Rupe da reduktorima su ostale iste strgane šrafe smo izvadili van i stavili nove šrafe bum probao spustiti dolje
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Obični komad bakra od neke sabirnice ili kratkospojnika.
Nego, kakvi su fiksni kontakti, oni koji imaju šarafe vani?
Ak su oni previše potrošeni, nebu koristi od zamjene pločice, jer se ista naslanja na bakelit, umjesto na kontakte.

fiksni kontakti su tipa šaraf, pojedeni su cca 1 mm neravnomjerno, a ako bi slučajno nasjedali na bakelit glave tih šarafa se podmetnu iznutra sa šajbicom . Ma pitam za materjal jer se sječam još iz škole da se za takve kontakte ( točkasto zavarivanje, iskrenje itd...) koristi tvrdi - kovani/gnječeni/valjani kakav več bakar. Budem poslije posla probal najti kakav komad pločice a možda i od vladimirca paše.

Da još pitam kolko je igre sa glavom. Znači nikad nije skidana, valjda nije ni pregrijavana... Dal ima smisla to skinut očistiti površine, zašlajfati ventile i montirati bez ravnanja? Čudno mi je da ispuh nije preveč zaačađeni do 1mm.
:Kiss:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Glava ak ide dolje onda se mora i ravnat, bez ravnanja je uzalud sve kaj se napravi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ravnu glavu ne treba ravnati , makar struka keže drugačije ..također od šlajfanja ventila nikakve koristi , osim za prodaju ..napravi kako se radi ili ne diraj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
A usis? Kak izgleda usis? Jel on začađen? Ak je, ventili ne dihtaju, a onda treba pregledati i siceve.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
usis je, kolko se vidlo dok sam skinul koljeno iznad grijača, malo mastan al nije izgledalo pre strašno, prije bi rekel od nafte s grijača. Čekam kaj bu rekel boš majstor pa da vidim dalje...

Kaj bi još spadalo pod kompletnu obradu? Šlajfanje, ravnanje glave i izmjena vodilica?

il da odma kupim cijeli drugi motor :biggrin: :tongue:
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
pod nosačima na reduktoru su podložke tanja i deblja ima u tom možda razlika samo neznam kam koja ide velim kad su šrafi pucali sve sam pomješao podloške
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Postavi sliku da vidim kak ti nosači izgledaju (ne sjećam se baš).
Ako treba spustiti zadnji kraj, onda deblje idu prema nazad (i obratno)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Znači, drže ga dva šarafa bočno za reduktor.
Povećaj onu rupu, dalje odprihvata lanca za fi 2 mm, i pri stezanju prednju stranu digni u zrak, a ovu zadnju (bliže lancu) stisni prema tlu.
Tak na obje strane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh