• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
da , rasteretni ventil korektora faze ubrizgavanja... navodno bi trebalo pomoči kod paljenja po hladnom. poluga za gašenje se stisne kontra - prema napred. e da i lamele pumpe bile metalne i potrošene prek 1 mm. Dajte ljudi guknite za podlošku :s:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
da , rasteretni ventil korektora faze ubrizgavanja... navodno bi trebalo pomoči kod paljenja po hladnom. poluga za gašenje se stisne kontra - prema napred. e da i lamele pumpe bile metalne i potrošene prek 1 mm. Dajte ljudi guknite za podlošku :s:
Šta to znači? Jel to znači da dozira više goriva ili je to nešto drugo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Te roto pumpe imaju varijator faze.
Pritiskanjem te polugice poništava se dinamičko predubrizgavanje.
Probajte dok motor radi: počne jako frfljati iplavo dimiti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Da, probao sam to pritisnut i baš je tako kako kažeš @ZJ, frflja i dimi.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ma to je koliko se ja sječam obična roto pumpa za mene jako slična ako ne ista ko na MF-u i IMT-u a nisam nikad čuo da oni imaju čok ko što ima zetor što ne znači da nemaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Pumpe na IMT-u nemaju varijator faze (bar ne na 539, 540/2, 558, 560).
Za DM motore nisam siguran.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Taj varijator u praksi samo radi više štete nego koristi tak veli bošista isto kak i ono željezo na dnu IMT-ove pvp najbolje obični cent, regulator bez kerefeka .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Kakvi su nam boš-meštri, nije ni čudo da moru izjaviti takvu glupost.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ kaj fali klipnoj pvp sa automatskim startnim punjenjem (čokom) puno toga nema a motor odlično pali malo troši i ima snagu daleko bolja od roto i jednostavnija .80-tih počela ugradnja u Mercedesove kamiočiće zimi palil ko ljeti .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Niš ne fali. Ak morem birati između redne i roto pumpe, onda roto, jer motor ima bolja dinamička svojstva i manje troši.
Nemaje bez veze skoro svi Fiati, IHC-i, JD-i roto pumpe. A bome se i ne sjećam auta koji imaju redne pumpe (imal je golf 1 tam negdje 70-tih).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imali su i repaši rednu , JD ima roto a Deutz linijsku koji bolje pali i manje troši ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Repaši su krame koje nisu išle nikam z mesta.
Govorimo o modernijim autim u zadnjih 30 g.
Deutz manje troši ne radi pumpe, već radi zračnog hlađenja, ali to nije tema.

Uostalom, ak usporediš Same i Lamborghini motor (dakle, zrakom i vodom hlađeni identični motor, kaj je zapravo vrlo rijetko), a oba imaju klipne pumpe, jednako podešene, onda je zračno hlađeni motor šparniji.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Usporedba na mojem IMT (isti motor) tri roto i jedna linijska potrošnja snaga paljenje na strani linijske jedino ljepše roto radi u ler gasu a po tebi bolja roto .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ne po meni. Po konstruktorima motora.
IMT je pripasival svašta (CAV, IPM, RBR...), tak da njih nemreš zeti za relevantne. Uostalom, koliko se sjećam njihovih 6-aka na kombajnima, svi su imali CAV pumpu, koja vertikalno stoji.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno okomito kad je kopija MF-a pa večina motora je nastala od MF-a tak i roto pumpa a podacima koji su na papiru ne vjerujem i po meni (znam da nisam mjerodavan) je klipna bolja manje se živciram no Univerzal ima roto i sa njom dobro radi ali dosta troši loše pali klipna bi mu bila bolja .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na bosch pumpu od unija staviš glavu od perkinsa i pali ko grom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nikaj ne fali rumunjskoj glavi. To kaj teško pali je zato jer taj tip pumpi konstrukcijski ima malu startnu količinu goriva, manju nego na punoj snazi motora.
Netko je spomenul paljenje Deutza: njegova startna količina goriva je je tri puta veća nego količina goriva pri nazivnoj snazi.
Slično je i na Zetoru i Ursusu, pa ti motori zato lakše pale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh