• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Matek.Utb445

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
7
Pozdrav,traktor smo sredili,muči me jedno kad smo ga upalili dimi bijelo kad mu daš gas jel to do pumpe ili,prije to nije radio,na kolki promjer se štelaju ventili,jer ima nać original automat žmigavca sa 5 izvoda,imo je zamjenski sa tri koji izgorio a žmigavci za prikolicu drukčije nerade.

I da,hidraulik bez tere ta diže normalno,a teret digne kakvih 10 cm od zemlje,plugove da,ali brane ne,jel to pumpa ili kaj,sve normalno radi samo neće dignut,ako je do pumpe jer se može ona servisirat ili treba nova.

Prilozi

mane

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
3,032
Dizne i pumpu dolje i sa njima na servis.
Ventile na 0.25 mislim, jedne i druge.
Hidraulika ni na punom gasu ne diže ili samo na leru?

Matek.Utb445

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
7
Nikako,diže samo 10 cm od zemlje,na prazno diže normalno al pod teretom sam 10 cm od zemlje

I nema sita hidraulike to ću naknadno kupit

Kolko od prilike dođe reparacija bosch pumpe,i kojeg bošista preporučuješ mane pošto sam vidio na tvom kanalu da si i ti repariro bosch pumpu

Evo čitam i markoM,preporučujem 445 dt 1976-1981,kvalitetni motori,imaš dijelovaĺ,imaju dva u mom kraju jedan uništen maksimalno tip jako pametan(filter ulja pere u nafti,filtere goriva ne mijenja nikad,lampe otišle u getribi ostao bez ulja jel nikad nije ni provjeravo pa prošlo 30 godina i nema ulja,u bočnom reduktoru isto nema ulja pa se uni zupčanici užasno čuju,meni u knjizi koju sam našo piše u getribi i diferencijalu svakih 1000rh mijenjat a u reduktore samo nadotakat,podmaziva ga svake 31.veljače i tak),malo sam odužio ali da se vratimo,okretan je dosta makar ima prvu vuču,jednostavan je za održavanje,malo troši

mane

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
3,032
Izmjerit pritisak ulja hudraulike pa vidjet dalje.
Ako imaš izvod za kipanje na njega se spoji manometar i izmjeriš pritisak.
Meni je tu u Karlovcu rađena bosch pumpa i zadovoljan sam.
O cijeni ovisi šta se radi ali računaj od 1000 kn na dalje.

mane

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
3,032
Nova ti je 100-tinjak € i nema isplativosti reparirat ju.
Nazovi Traktor Univerzal u Sesvete i reći će ti točnu cijenu pumpe.
Prvo treba utvrdit da li je do nje ili treba hidrauliku otvarat.

sttipa

Aktivni član
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
549
Ok ali pitam da znam,hidraulik radi normalno ali ne diže teret
Onda neradi normalno....ma salim se malo razumjem sta zelis reci...kod susjedovog tv420 u takvoj situaciji otisla pumpa trebala nova!!!
Pozz

Najnoviji postovi

Na vrh