• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Matek.Utb445

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
11
Pozdrav,traktor smo sredili,muči me jedno kad smo ga upalili dimi bijelo kad mu daš gas jel to do pumpe ili,prije to nije radio,na kolki promjer se štelaju ventili,jer ima nać original automat žmigavca sa 5 izvoda,imo je zamjenski sa tri koji izgorio a žmigavci za prikolicu drukčije nerade.

I da,hidraulik bez tere ta diže normalno,a teret digne kakvih 10 cm od zemlje,plugove da,ali brane ne,jel to pumpa ili kaj,sve normalno radi samo neće dignut,ako je do pumpe jer se može ona servisirat ili treba nova.
 

Prilozi

  • 20200515_105803.jpg
    20200515_105803.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 20
  • 20200516_203627.jpg
    20200516_203627.jpg
    23.2 KB · Pregleda: 20
  • 20200516_203742.jpg
    20200516_203742.jpg
    35.6 KB · Pregleda: 19

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Dizne i pumpu dolje i sa njima na servis.
Ventile na 0.25 mislim, jedne i druge.
Hidraulika ni na punom gasu ne diže ili samo na leru?
 

Matek.Utb445

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
11
Nikako,diže samo 10 cm od zemlje,na prazno diže normalno al pod teretom sam 10 cm od zemlje

I nema sita hidraulike to ću naknadno kupit

Kolko od prilike dođe reparacija bosch pumpe,i kojeg bošista preporučuješ mane pošto sam vidio na tvom kanalu da si i ti repariro bosch pumpu

Evo čitam i markoM,preporučujem 445 dt 1976-1981,kvalitetni motori,imaš dijelovaĺ,imaju dva u mom kraju jedan uništen maksimalno tip jako pametan(filter ulja pere u nafti,filtere goriva ne mijenja nikad,lampe otišle u getribi ostao bez ulja jel nikad nije ni provjeravo pa prošlo 30 godina i nema ulja,u bočnom reduktoru isto nema ulja pa se uni zupčanici užasno čuju,meni u knjizi koju sam našo piše u getribi i diferencijalu svakih 1000rh mijenjat a u reduktore samo nadotakat,podmaziva ga svake 31.veljače i tak),malo sam odužio ali da se vratimo,okretan je dosta makar ima prvu vuču,jednostavan je za održavanje,malo troši
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Izmjerit pritisak ulja hudraulike pa vidjet dalje.
Ako imaš izvod za kipanje na njega se spoji manometar i izmjeriš pritisak.
Meni je tu u Karlovcu rađena bosch pumpa i zadovoljan sam.
O cijeni ovisi šta se radi ali računaj od 1000 kn na dalje.
 

Matek.Utb445

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
11
Komplet reparacija pumpe,jel se da reparirat pumpa hidraulike i kolko otprilike dođe reparacija ili bolje kupit novu
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Nova ti je 100-tinjak € i nema isplativosti reparirat ju.
Nazovi Traktor Univerzal u Sesvete i reći će ti točnu cijenu pumpe.
Prvo treba utvrdit da li je do nje ili treba hidrauliku otvarat.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Ok ali pitam da znam,hidraulik radi normalno ali ne diže teret
Onda neradi normalno....ma salim se malo razumjem sta zelis reci...kod susjedovog tv420 u takvoj situaciji otisla pumpa trebala nova!!!
Pozz
 

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
Pozdrav!
Evo, i ja imam problem sa 445DT-om...
Nakon što je kupljen utovarivač stajnjaka, počeo je dizati razinu ulja u motoru.
Prva sumnja bila je na AC pumpu, ista je zamijenjena (zamijenjeno je i ulje i filter ulja) ali isto se i dalje događa.
Nakon toga vožen je tjedan dana bez da se koristila hidraulika i razina ulja se nije dizala.
Ponovo nakon korištenja roto malčera digla se razina ulja u motoru (u getribi je motorno ulje isto kao i u motoru). Za 4 sata rada digao je nekih 5 mm razinu ulja.
Hidraulika radi normalno, digne utovarivač na ler gasu.
Trenutno sam skinuo pumpu dolje i plan je bio zamijeniti semering na osovini od pumpe, no tu sam došao do nazovimo problema. Naime, na osovini su dva semeringa dimenzija 17.4x28.6x6, čak i njih ima za kupiti, no buni me način na koji su postavljeni.
Prvi unutra je postavljen normalno, pa ide metalna pločica između njih i vanjski je okrenuti naopačke i sve zajedno drži seger osigurač.
Da li je netko od vas to radio pa da mi kaže dali je to dobar redoslijed ili oba dva idu normalno kako se semerinzi postavljaju (znači da se ne vidi ona metalna opruga na semeringu)? Ili ima možda pumpu dolje pa da to pogleda?
Za sad bi probao sa semerinzima jer dva koštaju 10 kn, a pumpa je dobra što se pritiska tiče.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Tako treba, prvi je da pumpa ne može da povuče ulje iz motora a drugi je da ulje iz pumpe ne ode u motor što se tebi desilo
 

Matek.Utb445

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
11
Pozdrav,hidraulik riješen pumpa kriva,sad novi problem kazaljka od temperature mi neradi sprobaval sam skinul žicu očistil stopicu mušku žensku,i kad stavim žicu kazaljka malo poskoči gore ali neradi.sat je novi tako da neznam zašto neradi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Blatobrana starih bi moglo biti po oglasnicima, jer su Orašje kabine imale svoje blatobrane.
Z haubu malo teže, ali vjerujem da imaju ovi koji raskapaju stare traktore za dijelove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh