• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nisam siguran za promjer klipa, no većina ostalih dijelova bi trebala biti slična.
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
Mene samo zanima jel kuciste isto, posto sudjedu je jako lose kuciste pa me pital jesu li ista kucista
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Pozdrav.Pala je odluka univerzal ide na prodaju.Ako je ko zaintetesiran traktor je tip top.Novi dihtung glave,dizne sređenu,sva ulja i filtere,straja radi sva osim žmigavca(otišo automat.Treba kupit pinjojnna sat rada.Nov akumulator pod garancijom,gume barum orginal made in čehoslovačka prve i zadnje ko nove.Traktor zadnjih 10 godina nije pošteno uzorao brazdu svega nešto malo za vrt i ja sam s njim ove godine dvije manje parcele uzorao
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, da li se moze s Universala 445 skinuti pumpa hidraulike bez da se skida kiler?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ti Uniči su čudo.
Stvarno ne vidim razlog zašto su na neke stavljali pumpu hidraulike s prednje, a na neke s zadnje strane na motor.
Nebitno za ovo pitanje, kak kolege vele ide van gde god da je ali mi nije jasan razlog različite ugradnje.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
S prednje je, zato i pitam za kiler. Koliko sam ja videl, sa stražnje strane su vecinom pumpe od volana.

Sad kad ju znam skinuti, imam drugo pitanje. Trebam promijeniti semeringe jer kroz pumpu ulazi ulje u motor. Treba promijeniti još nešto kad je već skinuta? Hidraulika dobro diže i ima snage.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Trebam promijeniti semeringe jer kroz pumpu ulazi ulje u motor. Treba promijeniti još nešto kad je već skinuta?
Nemaš kaj, samo semeringe ako uspije zahvat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Samo da ih pravilno okreneš, opet ponavljam, ako budu pomogli.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ti Uniči su čudo.
Stvarno ne vidim razlog zašto su na neke stavljali pumpu hidraulike s prednje, a na neke s zadnje strane na motor.
Nebitno za ovo pitanje, kak kolege vele ide van gde god da je ali mi nije jasan razlog različite ugradnje.
Koliko se sjećam, stariji modeli su imali pumpu iza, a noviji naprijed, jer je iza kasnije bile predviđeno mjesto za pumpe hidro volana...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Neznam baš, ima ujak novešeg sa pumpom nazad.....
A ionak su imali otraga ili napred poklopce gde god se pumpa nalazila.
Kao naprimjer ovaj ili tvoj Štorko, ustvari, ja nisam nijednog videl bez poklopaca ali sam videl sa različito ugrađenom pumpom hidraulike.

 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Prije bi rekao da su stariji imali pumpe naprijed, naš je 72-go godište sa pumpom naprijed.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Upravo tak, večina tih stareših je imala pumpu napred, kasnije kad su se počeli pojavljivati modeli sa hidrauličnim volanom onda je bilo svakak. Kakvu su imali pri ruci najvjerojatnije takvu su nasadili gore. A ako si htel naknadno ugraditi hidro volan onda trošak da boli glava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh