• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

H

hrvoje

Guest
I ja sam imal universala 703 dt 97. god., na traktoru je bilo sve dobro i bio je jako brz, jedino je bio loš motor, jednom mi je
pukla radilica, jednom je klipnjača probila blok i karter, dok 640 dtc je sasvim druga priča, 94. god. ima preko 10000 rh, bez greške na motoru ili na bilo čemu drugom, super traktor.
 
U

uni445

Guest
Ja imam univerzala 445, 95 god., servo, grijanje...
Nije los traktor, ali ovisno o potrebama...
Iznimno mala potrosnja goriva. jedino sto me ljuti je hidraulika. Jaka je ali nekad se nece spusat. pokusao sam staviti svakakva ulja, ali nece i stvarno ne znam zasto.
S hidraulikom sam bez problema digao 6,5 tona.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
uni445 kaže:
Ja imam univerzala 445, 95 god., servo, grijanje...
Nije los traktor, ali ovisno o potrebama...
Iznimno mala potrosnja goriva. jedino sto me ljuti je hidraulika. Jaka je ali nekad se nece spusat. pokusao sam staviti svakakva ulja, ali nece i stvarno ne znam zasto.
S hidraulikom sam bez problema digao 6,5 tona.
Kaj si dizao te težine :?:
I kaj si stavio naprijed kao protuuteg :?:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
ŠEST IPO TONA?!?!?!?!?!?

Kako si uspio diči da ti se prednji kraj nije digaooooo?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
hrvoje kaže:
I ja sam imal universala 703 dt 97. god., na traktoru je bilo sve dobro i bio je jako brz, jedino je bio loš motor, jednom mi je
pukla radilica, jednom je klipnjača probila blok i karter, dok 640 dtc je sasvim druga priča, 94. god. ima preko 10000 rh, bez greške na motoru ili na bilo čemu drugom, super traktor.
640dtc je odlićan traktor ja sam ga imao ali sam ga prodao jer sam kupovao veči traktor(case) bil mi je premali universal(97.god)...još imam jednog 445 kojega uređujemo i pofarbali bumo ga taj bu ko novi...
evo i slike mog universala kojeg sam imao


 
  • Like
Reactions: 402
A

ARGON

Guest
nema šanse da je digo 6,5 tona. original hidraulika na universalu nemre dignut ni tonu,a kamoli 6,5t. pa to je težina 3 universala 445. jedino ak je nekaj prerađeno (pumpa il nekaj(sumnjam)) ali u tom slučaju bi trebal imati jebački protuuteg:!:
 
A

ARGON

Guest
mi smo imali univerzala 445 godinama i jako dobro nas je služil. kod nas su bregi pa sam ga malo prilagodil terenu. prilažem slike:

prije


poslije
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
36
Jel mi može neko reči koja je razlika između plavog i crvenog univerzala(osim u boji naravno).Ima u oglasniku jedan 550 plavi koji me interesira pa me zanimaju bilo kakva saznanja o tom modelu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
sused joža kaže:
Jel mi može neko reči koja je razlika između plavog i crvenog univerzala(osim u boji naravno).Ima u oglasniku jedan 550 plavi koji me interesira pa me zanimaju bilo kakva saznanja o tom modelu.
Kupuj to i ne pitaj.
Jel DT ili DTC?
Plavi su išli za Ameriku i prodavali su se tamo pod imenom LONG. Bolja završna kontrola, dakle bolji traktor.
 

Nino

Novi član
Tu od
24 Lis 2007
Poruka
7
Pozdrav ekipi!!!
Prvo za sve one koji žele novi Universal, razočaranje!!! Traktori se više ne proizvode jer je novi vlasnik firmu zatvorio koja je bila blizu centra grada Brasova u Rumunjskoj i pretvorio 26ha površine u trgovački centar.
Vlasnik sam U453 iz 2003 godine. Trenutno ima 4000rs i odličan je. Mala potrošnja, brz je, hidraulika diže cca 1100 kg, jeftini dijelovi, ima ih svugdje (dijelova), veliki "anšlag" volana...
Sve u svemu ovo je drugi kojeg imamo kupljen je u Križevcima (Dom Križevci-vrhunsko poduzeće).
Znam iz povjerljivih izvora da dtc643 diže 1400 kg.
Dobre kombinacije su 453,445,553,643. 453 i 445 imaju 3 cilindrični motor i dobar je, a 553 i 643 imaju 4 cilindara, ali je baza 553. Iz tog razloga je 703 loša kombinacija jer su na bloku 553 samo povečali rupe za 643 i 703, pa je premali blok za 73 konja koliko ima 703. Sve u svemu za uloženi novac i novi i rabljeni je isplativa investicija.
 
H

hanomag

Guest
mi doma imamo dva universlala 445 iz 76. i 530 iz 96. i stvarno mi smo zadovoljni njima al opet ovisi o potrebama....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja ima 643 Dt iz 2001 sad ima oko 3900 sati trakttor recimo solidan jedino sto pusta ulje i naftu posvuda ali sto se hoce bio je skoro upola jeftiniji od zetora
naravno i vijci se sami od sebe otpustaju motor je najbolja stavka
hidraulika najlosija sto se tice fine regulacije onog kotacica i gumica na klipu jednostavno popucaju i kad ugasis traktor hidraulika pada a po zimi je jako spora za oranje da ne spominjem da ulje iz mijenjača izlazi na rucice mijenjaca prije nego na odusnike

i imam problem sto lampica od dinama uvijek svijetli kao da ne puni a kad kontroliram napon na bateriji bde oko 13-14 V st bi znacilo da puni zamijenio sam i regler ali nista od toga
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
maiky kaže:
Ja ima 643 Dt iz 2001 sad ima oko 3900 sati trakttor recimo solidan jedino sto pusta ulje i naftu posvuda ali sto se hoce bio je skoro upola jeftiniji od zetora
naravno i vijci se sami od sebe otpustaju motor je najbolja stavka
hidraulika najlosija sto se tice fine regulacije onog kotacica i gumica na klipu jednostavno popucaju i kad ugasis traktor hidraulika pada a po zimi je jako spora za oranje da ne spominjem da ulje iz mijenjača izlazi na rucice mijenjaca prije nego na odusnike

i imam problem sto lampica od dinama uvijek svijetli kao da ne puni a kad kontroliram napon na bateriji bde oko 13-14 V st bi znacilo da puni zamijenio sam i regler ali nista od toga
Provjeri diode na alternatoru ili relej za kontrolnu svjetiljku. Indikacija (žuta žica) ti ide sa zvjezdišta alternatora prema releju, jer taj alternator ima 6 dioda a ne 9 kao Iskra ili Bosch (bar je tak bilo na starijim traktorima). Regler je kutija kod volana traktora, a ne na alternatoru, kaj ne?
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
IMAM unija 530 98.god zanima me kolko kilograma staviti utege naprijed kolko je taman? :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
danek :lol: :lol: :lol: ova ti je dobra.
mene zanima dali bi gdi mogao nač 554 s prenjom vučom iz 70-ih možda čak u jako lošem stanju?
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
pozdrav ljudi imam par pitanja molim za pomoć. kako riješiti na universalu 530 da ne cvile kočnice,kada radi na leru čuje se neki grubi zvuk iz mjenjača,kada kočim nešto lupi u zadnjem diferencijalu, čemu služi onaj mali ventil ispod razvodnika od hidraulike? HVALA
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
yzf ico kaže:
pozdrav ljudi imam par pitanja molim za pomoć.
a) kako riješiti na universalu 530 da ne cvile kočnice,
b) kada radi na leru čuje se neki grubi zvuk iz mjenjača,
c) kada kočim nešto lupi u zadnjem diferencijalu,
d) čemu služi onaj mali ventil ispod razvodnika od hidraulike?
e) HVALA

a) zamjenom pojaseva. Ako dobro koče, ne diraj. Obloge su uzrok cviljenja.
b) povećaj ler-gas na >800. manje se bude čulo. To ti lupaju zupčanici radi neravnomjerne brzine vrtnje motora na malim okretajima. Nije se nikaj pokvarilo. Mnogima (ako ne svima), pogotovo 3-cilindrašima se to čuje.
c) zazor zupčanika u bočnim reduktorima. Eventualno kajla na bubnjevima kočnica, no to je malo vjerojatno.
d) misliš na ručicu koja stoji okomito, a izgleda kao pola leptir-matice, s desne strane poklopca hidraulike, na suprotnoj strani od kiper ventila? Ako misliš na to, s tom se ručicom mijenja brzina odziva hidraulike. (meni ta stoji na max.)
e) nema na čemu. Tu smo da si pomažemo :)
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
ZJ di si da ti platim i piti i jesti :) zašto ne dirati kočnice iritiraju me? a) Skupo ili komplicirano? B) nije se pokvarilo super se šalte i sve radi da 3 cilindra je i cim se doda gasa ne cuje se imaš pravo Znači netreba raskapati? c) molim te pojasni znači kada zakočim lupi krenem u rikverc kočim lupi napred lupi opet ,tupi zvuk čini mi se s desne strane. d) di je max gore ili dole? opet veliko HVALA
 

Najnoviji postovi

Na vrh