• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
yzf ico kaže:
ista stvar je i sa ugašenim.. filtre je doma a sutra idem po ulje 20litara 450 kn... znaci filter :scratch baš mi nije logično to kod hidraulike al dobro vidjet ćemo pa ću javit....


nisam siguran za kod kipanja
ali kod spustanja plugova ako ide sporo definitivno je filter (ako imas samo sito onda ga operi)
mogi bi mozda biti problem i na brzoj hidrulickoj spojki probaj ustekati u drugu pa kipas burajuci rucicu prema dolje
ako nije ni to probaj uzeti neku drugu prikolicu da nije problem u prikolici
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,690
Filter ti nema veze s brzinom spuštanja niti kipera niti hidraulike na traktoru.
Pogledaj kad spuštaš jel ventil otvoren do kraja. Drugi problem mogu biti spojnice hidraulike. Naime, ako nisu "par" imaju mali protok. Treća stvar: kakvo je ulje? Ako je motorno ide relativno brzo, no nisam siguran kak je s transhidrolom.
I svakako ugasi motor kad spuštaš kipu, jer ti cijelo vrijeme pumpa radi na iberdruk ventilu.
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
e da u brzim spojkama bi mogao biti problem jer je prikolica od tomo vinkovića a na njemu spušta brzo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,690
yzf ico kaže:
e da u brzim spojkama bi mogao biti problem jer je prikolica od tomo vinkovića a na njemu spušta brzo...
Ne mora biti, jer su ti kiper ventili rotacijskog tipa, malog protoka. Probaj preseliti spojnicu s TV-a i probaj s upaljenim/ugašenim motorom.
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
evo u kratko da još objasnim znaci imam dva izlaza isto spušta i na jedan i na drugi bilo upaljen ili ugašen možda sitnicu bržije s ugašenim ali zanemarivo nevjerujem da je to normalno i da tako mora... probat cu stavit još spojnicu od tv pa cu vidjet.
HVALA na savjetima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,690
yzf ico kaže:
evo u kratko da još objasnim znaci imam dva izlaza isto spušta i na jedan i na drugi bilo upaljen ili ugašen možda sitnicu bržije s ugašenim ali zanemarivo nevjerujem da je to normalno i da tako mora... probat cu stavit još spojnicu od tv pa cu vidjet.
HVALA na savjetima
Normalno je, nažalost. Imam ja isti problem na Štore-u. Probaj spuštati kipu dok je nekaj gore (znači, neiskipano).
 
B

babin

Guest
bok,dečki
imam problem sa univerzalom 445 80-ih god.,sporo diže hidraulika,jeli tko može dati kakav savjet, ja sam mislio kupiti novu pumpu,pozdrav
 
B

babin

Guest
i ako možeš mi reći ZJ gdje mogu naći ono uputstvo za rukovanje kontrolama hidraulike, i da,stavio sam transhidrol u njega neznam jeli to dobro,pozdrav
 
B

babin

Guest
ali nije ni prije ni poslije drugačije radio,uvijek isto, i to mi je problem kod oranja,moram stati da bi dignuo plugove cca.15sek
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
ovako imam problem; kad sam dignuo traktor, zadnji dio u zrak stavio u 4 brzinu i stisnuo desnu kočnicu pustio da se vrti u ljevom kotaču naljevoj strani nešto drobi i ruži kad stisnem ljevu ne čuje se ništa. e sada sam sam ja raskopao ljevi bočni reduktor ali tamo je sve u redu. ponovio isto bez reduktora i opet ruži i drobi. napominjem da se traktor u vožnji ponaša normalno jedino na grabi ili kod kretanja napred i natrag se čuje tupi zvuk iz differencijala DUM DUM, nije bilo špene niti nikakvih komada kod izpuštanja ulja. e sada jel je ko imao problem takav i od kud da krenem raskapati. svaki savjet dobro došao. HVALA
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
evo sa zakašnjenjem univerzala u akciji,ja sam ovaj drugi.
dsc00426jnuv1.jpg


dsc00427rcuv2.jpg
 
D

domi

Guest
yzf ico kaže:
ista stvar je i sa ugašenim.. filtre je doma a sutra idem po ulje 20litara 450 kn... znaci filter :scratch baš mi nije logično to kod hidraulike al dobro vidjet ćemo pa ću javit....

E DEČKI IMAM PROBLEM..IMAM UNIVERSALA 640 DTC 1997.PRVI POGON....... I SADA NEKI DAN NIJE HTIO UPALITI PA GA MORALI VUĆI.DRUGI DAN PUNILI AKUMULATOR CIJELI DAN I FALA BOGU ZAPALIO , ALI TEŠKO. ŠTA VI MISLITE ŠTA BI TO MOGLO BITI :?: :?:



molim te ne piši velikim slovima!
zbalija
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo moga Universala 530.

dsc00812ct.jpg

dsc00813j.jpg

dsc00814ie.jpg

dsc00815k.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
to je bio hladan...inače ti skoro svaki traktor tak dimi dok je hladan...kad se ugrije radi ko beba...
 

Najnoviji postovi

Na vrh