• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
to je bio hladan...inače ti skoro svaki traktor tak dimi dok je hladan...kad se ugrije radi ko beba...
Dok je hladan dimi na uspuh, a dok se zagrije onda na iberlauf. Naročito unizveral ;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
tvoj možda da ako ga uopce imaš ali moj nimalo star je 13 godina i ima 3500 radnih sati i dosta dobro me sluzi za moje potrebe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
tvoj možda da ako ga uopce imaš ali moj nimalo star je 13 godina i ima 3500 radnih sati i dosta dobro me sluzi za moje potrebe.
Dado nemoj se uzrujavati ali to ti je njima u krvi ;)
A da nemam traktor nemam, a da mi ga daš i badava bilo koju vrtu ili tip nebi ga štel.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ma sam da ga jedamput provozaš ostal bi ti u krvi,nije sad da se hvalim,vozio sam razne traktore ali svi su mi isti pa tak da mi je i ovaj super.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
tvoj možda da ako ga uopce imaš ali moj nimalo star je 13 godina i ima 3500 radnih sati i dosta dobro me sluzi za moje potrebe.

mora parit na uberlauf jer mu je takva konstrukcija motora....
to opće nema veze sa stanjem motora, jednostavno pari i gotovo...
 
T

Tomic

Guest
Potrebna pumpa za gorivo

Univerzal u445 motor d115 broj motora 37388 ks 45 /2400 obrtaja
 
H

hurlimann xa76

Guest
Pozdrav
Imam universal 640, 94 g. oko 6000 rs, sa traktorom sam prezadovoljan, negdje se na motoru nevidi ni kap ulja.
Zanima me koji bi prednji utovarivač išel na njega i kolko bi koštal, znam da je traktor lagan ali treba mi prvenstveno za bale sijena i slame.
Jel bi moral proširivat traktor?

Ako ne nađem nikakav utovarivač kolko bi mogel dobit za taj traktor?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
mene zanima za utb 683 dt,svaki put kad kreče čuje se hrskanje,veli gazda da ima keramičku lamelu i da je tak od prve vure,inače traktor ide bez problema pod opterečenjem i lako se šalta,kaj mislite o tome?
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
universal 533

imam universal 533 s prednjom vučom. Ima 2800 radnih sati, 98. godina. Zanima me kako se štelaju ventili? koliki zazor treba biti? ako tko zna da mi malo objasni...hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
mene zanima za utb 683 dt,svaki put kad kreče čuje se hrskanje,veli gazda da ima keramičku lamelu i da je tak od prve vure,inače traktor ide bez problema pod opterečenjem i lako se šalta,kaj mislite o tome?
Istina da ima metal-keramičku lamelu. Samo kaj je ona tvrđa i pojede zamašnjak i korpu, a onda se na idućoj izmjeni stavi obična organička (ferodna) lamela, naravno uz tokarenje zamašnjaka (ako se ima kaj tokariti). Tak dela većina meštrof.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
sve manje mi se taj utb dopada,izgleda da bum zel nekaj starije i kvalitetnije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
imam universal 533 s prednjom vučom. Ima 2800 radnih sati, 98. godina. Zanima me kako se štelaju ventili? koliki zazor treba biti? ako tko zna da mi malo objasni...hvala
Otvoriš poklopac s lijeve strane zamašnjaka motora, ispod filtera ulja. Tu si postaviš šarafciger za okretanje zamašnjaka.
Ventili ti se štelaju na 0,25 usisni, a na 0,35 ispušni.
Pazi na brtvu na ventil-deklu i nemoj ga previše pritegnuti da ti ne pukne.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Otvoriš poklopac s lijeve strane zamašnjaka motora, ispod filtera ulja. Tu si postaviš šarafciger za okretanje zamašnjaka.
Ventili ti se štelaju na 0,25 usisni, a na 0,35 ispušni.
Pazi na brtvu na ventil-deklu i nemoj ga previše pritegnuti da ti ne pukne.
puno hvala!!

A ventili se štelaju na toplo ili hladni? !
 

Najnoviji postovi

Na vrh