• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
kad traktor ide niz brijeg , k tome iz njega prikolica sa teretom .
Tada ta masa gura traktor tj. motor .
Tada motor troši (0) ( nula ) nafte i taj dim je od ulja .Tek kad okretaji padnu na minimum boš pumpa počinje uštrcavati naftu .
Tako da dim niz brijeg nema veze sa diznama ili boš pumpom .
Motror se brzo vrti i radi veliki vakum u cilindru , povlači ulje uz ventile i uz karike , naročito u taktu ekspanzije koje ustvari nema . S obzirom da se gorivo ne uštrcava to ulje ne može sagoriti pa izlazi van kao nedogoreno .
Puknuti ti si to više nego savršeno objasnil, jedino se ne slažem sa tobom da pumpa ne ubrizgava gorivo. Ona ga ubrizga, ali jako malo.
Ali to je u biti to :supz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svaki put kad se iz turaže okretaji vračaju na ler dobava je nula , skini poklopac pa turiraj .
Regulatoru je posao održavati broj okretaja , jbg. ne može u minus ... ali nula mu je zagarantirana .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Svaki put kad se iz turaže okretaji vračaju na ler dobava je nula , skini poklopac pa turiraj .
Regulatoru je posao održavati broj okretaja , jbg. ne može u minus ... ali nula mu je zagarantirana .
Da, ali na klipnim pumpama, ali ovdje je riječ o roto pumpi, a ona nema tak fini regulator ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da, ali ne doma na panku.
Doma može samo raspustiti gas...ali ovaj se ionak već vrti 2550 rpm bez tereta, tak da mi se to baš i ne čini pametnim.

Treba na Bosch stolu ponovno podesiti (veće) količine goriva pri punom broju okretaja i pogledati kak se ponaša regulator pri sredini.

U svakom slučaju, možeš dobiti par % snage, uz nešto veću potrošnju goriva i malo više (crnog) dima.
 
B

BAGERISTA

Guest
Doma može samo raspustiti gas...ali ovaj se ionak već vrti 2550 rpm bez tereta, tak da mi se to baš i ne čini pametnim.

Treba na Bosch stolu ponovno podesiti (veće) količine goriva pri punom broju okretaja i pogledati kak se ponaša regulator pri sredini.

U svakom slučaju, možeš dobiti par % snage, uz nešto veću potrošnju goriva i malo više (crnog) dima.

I malo manjeg trajanja motora,,,,,,,....:(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Da, ali ne doma na panku.

Doma može samo raspustiti gas...ali ovaj se ionak već vrti 2550 rpm bez tereta, tak da mi se to baš i ne čini pametnim.

Treba na Bosch stolu ponovno podesiti (veće) količine goriva pri punom broju okretaja i pogledati kak se ponaša regulator pri sredini.

U svakom slučaju, možeš dobiti par % snage, uz nešto veću potrošnju goriva i malo više (crnog) dima.
Pa tak sam mu i napisal :scratch

A kaj se tiče raspuštanja broja okretaja i dobivanja par % snage, velš da mu ta snaga treba samo ponekad. To je istina, ali je istina i da se ta dodatna snaga dobivena večim brojem okretaja najviše koristi u transportu, tj. kad brže treba nekam dojti, a to mu najviše skračuje trajnost ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa tak sam mu i napisal :scratch

A kaj se tiče raspuštanja broja okretaja i dobivanja par % snage, velš da mu ta snaga treba samo ponekad. To je istina, ali je istina i da se ta dodatna snaga dobivena večim brojem okretaja najviše koristi u transportu, tj. kad brže treba nekam dojti, a to mu najviše skračuje trajnost ;)
Ma naravno, razmemo se.
Raspustit broj okretaja može sam, no nebu dobil nikaj momenta koji mu zapravo treba. Za podesit pumpu za više momenta treba pumpa na probni stol.
Ovo boldano je više nego točno.
Situacija pri meni na Štoreu je malo povoljnija: motor se nazivno vrti 2200, a podešen j,e kak na Uniju, na 2400 (da je lakše prešaltati u brijegu, a i da morem lakše prestići kad treba). Osim toga, pumpa je podešena tak da pri istom broju okretaja kao prije daje veću količinu goriva, dakle povećan je moment motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ma naravno, razmemo se.
Raspustit broj okretaja može sam, no nebu dobil nikaj momenta koji mu zapravo treba. Za podesit pumpu za više momenta treba pumpa na probni stol.
Ovo boldano je više nego točno.
Situacija pri meni na Štoreu je malo povoljnija: motor se nazivno vrti 2200, a podešen j,e kak na Uniju, na 2400 (da je lakše prešaltati u brijegu, a i da morem lakše prestići kad treba). Osim toga, pumpa je podešena tak da pri istom broju okretaja kao prije daje veću količinu goriva, dakle povećan je moment motora.
Pa znam ja da se mi razmemo;)

Najpametnije mu je da napravi generalku i evo mu par posto :rolfer::rolfer:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma naravno, razmemo se.
Raspustit broj okretaja može sam, no nebu dobil nikaj momenta koji mu zapravo treba. Za podesit pumpu za više momenta treba pumpa na probni stol.
Ovo boldano je više nego točno.
Situacija pri meni na Štoreu je malo povoljnija: motor se nazivno vrti 2200, a podešen j,e kak na Uniju, na 2400 (da je lakše prešaltati u brijegu, a i da morem lakše prestići kad treba). Osim toga, pumpa je podešena tak da pri istom broju okretaja kao prije daje veću količinu goriva, dakle povećan je moment motora.

pa nije li onda cijeli efekt da motor samo crno dimi pošto pri istom broju okretaja ulazi ista količina zraka, poremeti se stehiometrijski omjer goriva/zraka. da se ugradi prednabijanje onda OK ili bar smanje otpori usisa i ispuha..
 

Najnoviji postovi

Na vrh