• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
e još......koliko ide ulja (hipenola) u getribu?
E jebiga. To stvarno neznam :scratch
Ako ga na mjeraču ima dosta, ispustiš ga u čistu posudu (po mogučnosti sa mjeračem litara), odeš izvideti cijenu novoga (potrebnu litražu sad znaš) i ako je skupo vratiš staro nazad.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Zna li netko koje su razlike između ovih ulja osim u cijeni?
INA HIPENOL GTL HD 75W-90
INA HIPENOL GTL HD 80W-90
INA HIPENOL GTL HD 85W-140
INA HIPENOL GTL LS 90
??
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Zna li netko koje su razlike između ovih ulja osim u cijeni?
INA HIPENOL GTL HD 75W-90
INA HIPENOL GTL HD 80W-90
INA HIPENOL GTL HD 85W-140
INA HIPENOL GTL LS 90
??


Odnosno koje ulje da stavim s obzirom da je to ulje iz sistema getribe koristi i sistem hidraulike?? Hipenol ili neko drugo?
 
H

hurlimann xa76

Guest
Pozdrav
Imam universal 640, 94 g. oko 6000 rs, sa traktorom sam prezadovoljan, negdje se na motoru nevidi ni kap ulja.
Zanima me koji bi prednji utovarivač išel na njega i kolko bi koštal, znam da je traktor lagan ali treba mi prvenstveno za bale sijena i slame.
Jel bi moral proširivat traktor?

Ako ne nađem nikakav utovarivač kolko bi mogel dobit za taj traktor?[/QUOTE]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Odnosno koje ulje da stavim s obzirom da je to ulje iz sistema getribe koristi i sistem hidraulike?? Hipenol ili neko drugo?
U getribu na Štore-u ide motorno ulje, Super 3 ili Super 5, 15W-40.
Ne vidim zakaj nebi moglo isto ulje biti i na Universalu.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Zašto mi traktor dimi, npr. kad idem prema dolje tj. kad traktor ide bez da mu držim gas? a pogotovo kad je hladan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto mi traktor dimi, npr. kad idem prema dolje tj. kad traktor ide bez da mu držim gas? a pogotovo kad je hladan.
dimi plavo ili crno?
Vjerojatno plavo , to je ulje8)..troši ulje , poderana mašina:rolfer:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ja imam isto universala i isto dimi plavo kad ide nizbrdo i pogotovo ako je opterečen,to ti neuspije sogorjeti gorivo do kraja,tako sam ja čuo sad ak je istina to neznam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
To ti do boš pumpe nije.
Trebalo bi provjeriti dize i preštelati ventile obavezno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad traktor ide niz brijeg , k tome iz njega prikolica sa teretom .
Tada ta masa gura traktor tj. motor .
Tada motor troši (0) ( nula ) nafte i taj dim je od ulja .Tek kad okretaji padnu na minimum boš pumpa počinje uštrcavati naftu .
Tako da dim niz brijeg nema veze sa diznama ili boš pumpom .
Motror se brzo vrti i radi veliki vakum u cilindru , povlači ulje uz ventile i uz karike , naročito u taktu ekspanzije koje ustvari nema . S obzirom da se gorivo ne uštrcava to ulje ne može sagoriti pa izlazi van kao nedogoreno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh