• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Da trebalo bi biti za prednji pogon, zeznuo sam se, nisam vozio 643 od jeseni pa sam zaboravio, špera na 643 je isto gore da se ručno uključi.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Rucica je od prednjeg pogona.
Spera je desno i na nogu je.
I mislim da je tak u 643...
Barem je bila kod mene na 453...
Ne vjerujem da su imali drugacijem, osim mozda u forte modelima....
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
A to da.. Nisam zel v obzir da je dupljak.
Jer naš 530 ima sve isto, al nema tu ručicu.
A špera je na desnoj strani na nogu, ispod ručice od hidraulike i kipera, 👌
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Kumov 643 ima šperu na ruku ispod sjedala, nisam gledao ispod tapicirunga kud je složena ali je valjda na isto mjesto. Nije nikakav posebni model traktora koliko ja znam, sljedeći put kad budem kod njega poslikam. @mladenko to na slici je 643 ili 640?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Promjena ulja na lijeni nacin...nije lose... samo sad ima visak vremena pa gemist samo klizi...
Ovo je prava stvar, pumpa iz lidla, 100 kn je koštala pred tri godine, mijenjam ulja na autima i traktorima kak od šale u motoru. getribno ili kakva je već to mješavina nejde, probao na Landiniju... pregusto
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
I ja ju imam al onda s mojom nešto ne štima jer ulje jedva potegne i to da bi litru pretočil valjda bi mi trebalo sat vremena, prije odustanem nego nešto napravim, nafta još ide nekako.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
To ispumpavanje ulja iz korita motora se meni nikak ne sviđa, vakumiranje još i priznam ali ispumpavanje nikak.
Imam takvu pumpu iz Lidela, dobil sam ju na poklon, i nakon prepumpanih par sto litara nafte raspala se peraja. popravil sam ju ali to je smeh.
Ako najdem slike kak sam to rešil stavim
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Ovo je prava stvar, pumpa iz lidla, 100 kn je koštala pred tri godine, mijenjam ulja na autima i traktorima kak od šale u motoru. getribno ili kakva je već to mješavina nejde, probao na Landiniju... pregusto
Eto meni je 20L utto 10-30 za pol sata rijesila.
Kak je kabina mala i nema mjesta stvarno je izazovno direkto iz kanestera tociti a da ne velim kak je rupa mala, sporo ide, pola razlijem.
Ovo mi je top....
Za 3 do 4 puta godisnje meni je dusu dala.

Za naftu sam kupio preko aliexpresa na aku busilicu i top mi je....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Za utakanje ok, ali za istakanje iz korita se meni ne dopada takva pumpa.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Za utakanje ok, ali za istakanje iz korita se meni ne dopada takva pumpa.
Meni odlično, nabavil mi je prijatelj nekakvu flexi cijev metalnu koju nabijem naprijed i koja se savija ovisno o plastičnim cijevima mjerača posebno na autima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Probaj nakon takvog ispumpavanja otpustiti čep na karteru da vidiš kolko ulja je još ostalo ;)
Vakum pumpa izvadi sve, ali ovakva ne.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
deci do dva deci ulja nebu niš izmjenilo ako 4,8 litara ulijevam friškog plus da bacim puno sa filterom

Da ostane litar i dva ok, ali ovak.... hm... moram mehaničaru na dizalicu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Svako od nas zna kaj mu je najbolje i najlakše.
Meni se još uvijek nije problem sagnuti i napraviti to kak mislim da je kvalitetnije.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Ekipa zna možda neko RAL boje za 445?
Po meni nije to čisto crvena, nego nešto tamnije.
Razmišljam da malo osvježim našeg starca, pa da pripremim boju..
A i malo sam za uništil z sredstvom za pranje, ipak bila prejaka doza 🤦
 

Prilozi

  • 20230424_183926.jpg
    20230424_183926.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 21

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Vidim ja sutra ako se sjetim odnosno ako nađem kanticu koji je RAL na njoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh