• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ako bu se nešto pokvarilo onda bude prilika za istraživati, u sezoni se ne idem igrati s tim. To mi je jučer pala ideja kad sam vidio na 643 od kud idu priključci, nisam prije uopće se na to obazirao. Vjerojatno je to direktno rupa spojena s cilindrom, jer od onih postojećih vjerojatno ni jedna nije direktno ulje u cilindar koje bi mogao iskoristiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Zna netko da li na Univerzalu 643 koji ima vanjske pomoćne cilindre ima i unutrašnji cilindar ko i na malom univerzalu? Danas sam pogledao kako to izgleda kod kuma na njegovom pa me zanima pošto nemam priključak za vanjske cilindre od kud ga izvesti? Da li su poklopci isti pa ga samo izbušiti na ovom mjestu ili ipak ima neke razlike?
Kolko ja znam nema unutarnjeg cilidra, a i različiti su zadnji poklopci na hidrauliku
Netreba skidati kompletni poklopac hidraulika da bi provjeril jel ima i kaj ima unutra ;)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Moram pitati kuma da li se sjeća kad je otvarao da li ima unutra klip, iako nije mi to bitno sad trenutno. Da barem ima izlaz već bi išao u kemiju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Otvaral sam i ja obje vrste i ako se ne varam nema u ovom kaj ima vanjske cilindre. Ostalo mi u sječanju da zadnji poklopci hidraulika nisu isti.
Imam negde knjigu, mogel bi tam provjeriti.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, na Universalu 340 trebam promijeniti prednji semering radilice. Odlučio sam odmah promijeniti gumicu koja je između poklopca razvoda i kartera. Sad sam došao do problema da nemrem namjestiti poklopac razvoda s novom gumicom. Mi može netko odati tajnu kak to najlakše namjestiti? :unsure:
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, da li netko zna koje su specifikacije pumpe koja dolazi u onim setovima hidraulicnog volana za 445?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Pozdrav svima.


Imam problem na 640 dtc koji ima na sebi predni utovarivac.

Jednostavno nakon negog vremena otkaze hiraulika, ne dize ni zadnji hidraulik ni prednji utovarivac, ni kiper.
Nakon cca 1 h rada. Kak sam sa hidraulikom na Vi, ne znam od kud bi krenuo. Prosle god sam promjenio ulje i filter. Od toga nije napravio ni 100 rh.
Budem opet promjenio filter....

Cini mi se da nije do pumpe jer dize normalno kad je ajmo reci hladan. Cak mislim da nisu ni gumice jer normalno radi ali nakon nekog vreme samo otkaze, i ne dize...
ajme bas je ko q....c...;)

Prosle godine sam reparirao sve cilindre na utovarivacu.

Ima li ko kakvu ideju?

Zvao mehanicara ali moze doci tek za 3 tj..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Za početak obavezno filter promjeni ili operi ovog ako je žičani.
A onda na mjerenje tlaka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Provjeri iberdruk ventil.
Iberdruk Štore.jpg

To je bil problem na našem, zavuklo se špene pod kuglicu, a simptomi su kao da pumpa ne valja.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Ulje je utto 15-40.
Filter bum promjenio a idem redom malo po malo. Moram od nekog posuditi manometar, da mjerim pritske.

Ako diže hladan a topal ne, to baš i može biti simptom pumpe, a ne da ju isključuje.
Logicki razmisljam ak nije pumpa u redu ne bi radila ni toplo ni hladno. Javim se kaj sam napravio.
Hvala svima na savjetima...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Ne idem na fasnik nikam, da me vjestice siluju...kaj ti je, vidis da mi hidraulika pusta 😉
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh