• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
Kad je Novcky napisal, sve mi je bilo jasno.
Uopće se nisam sjetil toga komada, da ti rečem za njega, jer sam mislil da ti je bil ugrađen.
Niti sam primjetil na tvojim slikama da ga nema na gornjem priključku.

Inače, ostal je pri meni na traktoru, a samo sam skinul cijev :)
Skidal sam ga i videl kak izgleda iznutra. Možda čak negdje imam i sliku unutrašnjosti.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
inače ak bu komu trebalo ovakvi komplet cijevi bez šupljeg vijka i bez brzih spojnica spigane kak je kod mene i sa nosačem prodaje onaj s dijelovima za univerzala u Markovom polju kraj Sesveta za 100 kn, jesu turske al su meni pasale ko da su ih turci po mom uniju delali. prije sam imal gumenu cijev al sam sasvim slučajno naletel na ove i nisam im mogel odoljeti. nije epp samo pomoć
 
Posljednje uređivanje:
S

sspol150

Guest
to ti vjerujem da s 18 m bukve na dol ne stajeeeeeeeee

hvala bogu ja sam na ravnici i na asvaltu bil tak da nemem problema s tim a i prikolice imaju kočnice :icon_e_wink:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
pri meni su ti sve bregi. meni je najteže praznu prikolicu dovleči v šumu, a nadol se z šume već nekak spusti. zasad ima dobre kočnice tak da ju moram nadol vleči. bolje da ja nju vlečem neg da ona mene tera. kad bu trebalo promenim pakne i teraj dalje
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Pozdrav!
Imam pitanje.
Zna li neko čemu služi onaj ventil ispod volana sa lijeve strane gledano sa sjedala vozača, može se okretati u lijevo i desno.
Inače traktor je univerzal 550 dtc.
Hvala unaprijed.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kad je Novcky napisal, sve mi je bilo jasno.
Uopće se nisam sjetil toga komada, da ti rečem za njega, jer sam mislil da ti je bil ugrađen.
Niti sam primjetil na tvojim slikama da ga nema na gornjem priključku.

Inače, ostal je pri meni na traktoru, a samo sam skinul cijev :)
Skidal sam ga i videl kak izgleda iznutra. Možda čak negdje imam i sliku unutrašnjosti.
Danas sam prebacio tu redukciju sa donjeg izlaza na gornji i nema nikakvog pomaka. Na donji izlaz baca ulje pod pritiskom isto kao i do sada, dok na gornji ne. Prije nego sam stavio gornju cijev upalio sam traktor i vidim da mi lagano ide ulje bez obzira šta mi ručica stoji u neutralnom pložaju, kad sam ju spustio dolje ulje je išlo prilično van ali ne pod pritiskom.

Inače ne kužim šta će mu taj reducir na toj rupi kad on ide duboko unutra isto kao i šuplji šeraf koji sam prilikom prve montaže stavio?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mane, daj skini tu redukciju i poslikaj rupu bez redukcije.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
agregu 550, da nije ventil od rezervoara?
mane, poslikaj i taj reducir kraj metra da vidimo jel ti dost dug. mislim na reducir
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
@muha, sa strane imaš jednu rupu i na dnu izlaza je druga. Slike ću sutra ujutro stavit. Imam ih na mob. al neznam zašto mi neće stavit na forum kad idem dolje u opciju "uredi privitke"
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Otprilike mi je jasno kak to izgleda ali mi nije jasno kak onda ta redukcija nebi zatvorila protok kroz kanal.

Probaj mi ih na pp poslati pa ti ih ja stavim u post
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Probao al neide, na drugim forumima radi al ovdje neće. Budem sutra kad se dohvatim kompa.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
mane, evo dal sam si truda i išel skinuti moj. nema nikakve bočne rupe samo gore i dolje i moj ima samo gumeni dihtung jer ak deneš bakreni more bit da ti konus ne naliježe dovoljno pa gubiš ulje.
 

Prilozi

  • IMG_6349.jpg
    IMG_6349.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 115
  • IMG_6352.jpg
    IMG_6352.jpg
    28.4 KB · Pregleda: 110

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nisam mislio da reducir ima rupe sa strane nego rupa na razvodniku. Inače moj reducir nema ovaj dio tak dugačak bez navoja, odnosno čini mi se da je taj dio koji ulazi u razvodnik kod mene kraći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
Ne. Na njegvom kraju je konus koji se upre u dno. Taj konus dihta i neda da ulje ide u rupu sa strane, već prolazi od dna prema vanjskom šupljem šarafu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Za početak svoju redukciju podloži bakrenim pločicama da ju produžiš.
Ako bu dobro onda daš tokaru napraviti dulju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ne. Na njegvom kraju je konus koji se upre u dno. Taj konus dihta i neda da ulje ide u rupu sa strane, već prolazi od dna prema vanjskom šupljem šarafu.
To sam i mislio, bit i je da ulje ne odlazi nikud osim kroz šeraf u cijev tako da ispada da na neki način taj reducir zatvori tu rupu sa strane.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Za početak svoju redukciju podloži bakrenim pločicama da ju produžiš.

nažalost, moram reći da nisi u pravu. ak na mjesto gdje je meni gumica on stavi bakrenu pločicu onda mu bude konus više van i još bu manje hvatal.
mane, more ti tokar samo skinuti dio ovog šesterokuta i produljiti navoj tak da ti taj reducir uđe dublje i nalegne konus na unutarnji kanal. ne znam kak biti jasniji
 

Najnoviji postovi

Na vrh