• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nije duplak, obični je. Ima boju isto kao i Štore i hauba mu se cijela diže prema naprijed. Nije farban i nije pran od kad je došal kod nas 1996 god.
 
S

sspol150

Guest
ja ima isto običnoga ne dupljaka trektor je star 27 godina tu negde nikad problema s njime nikad samo je lamela mijenjana i popucali si šarafi na zamašnjaku al to je složeno ventili šteleni i traktor ide ko lud nigdje ne pušta ulje hidraulika je besprijekorna radim 5 rali zemlje i dosta šume
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kako pali na nižim temperaturama, jel mu treba grijač ili kresne otprve? Jel ima ručno kvačilo za kardan?
 
S

sspol150

Guest
prije mjesec je dobio novi akumulator i pri nižim temperaturama mu sad netreba grijač (isprobano a kad je bil stari akumulator onda mu je trebal grijač jer je akmumulator bil dost slab i nema ručno kvačilo za kardan ima 7560 rs znači samo je lamela mjenjana i onaj problem kaj su dva šarafa popucala v zamašnjaku ima dost snage i za te godine ide ko zmaj stvarno traktor je ono kapa dole, ore sa imt 765 12 visoki kliners i tanjurače 24 diska
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
@ Mane, kaj nisi ti ono prije par godina ravnal i farbal zadnje blatobrane?

Ima plavi jedan u mojoj okolici, od kud je došel pitaj boga, koja je godina i tip isto tak.
Ali navodno su ti plavi bili zvjeri, ovo kaj je u DOM dolazilo u sanducima i sklapano je :=:):=:)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jesam, pred godinu dana sam na svom uredil limariju. Zašto?

Ovaj kaj sam gledal ima 8+2
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nije farban i nije pran od kad je došal kod nas 1996 god.

Jesam, pred godinu dana sam na svom uredil limariju. Zašto?
Pa radi ovog posta prije, a nekak mi se činilo da si ti nekaj delal na svojem oko limarije.
Nebi ja to ni zapamtil, ali se sječam da su blatobrani bili jako zbombani i mislil sam da od toga nebu bog zna kaj, na kraju je super spašeno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ma ne pričam ja o svom traktoru :(giggle):.

550 kojeg sam gledal mi nejde iz glave, gazda je malo neodlučan oko prodaje a mene muči kaj je loše palio hladan.
 
S

sspol150

Guest
Ima li 6 ili 8 brzina?

možda se nismo razmeli .mislil ima 3 spore 3 brze normalno i onda ima brzi i spori rikverca kardan se uključuje normalno stisne se nožni kuplung i ručica za kardan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
Sspol, znači stari tip getribe.

Mane, ima li taj "tvoj" 6 ili 8 brzina? Nemoj predugo razmišljati, jer to je dobar stroj, pa makar i teško pali.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
8+2 je, i ručica za brze i spore nije kao i za brzine nego je drugačija. Na poklopcu getribe je kao neko kućište i onda ručicu pomičeš gore- dole.
Ne bojim se da će ga prodat jer traktor nije u ni jednom oglasu. Ako ga uzmem moram komplet instalaciju uredit jer niš ne dela osim alnasera i grijača, zadnje gume su na 10% , jedna prednja je razrezana. Treba dobro pranje jedno dva puta zaredom. Limariju nebi dirao za sad ništa, eventualno uredit PVP i dizne i vidjet kako će onda palit.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Da nije ti taj universal mozda 12+3...? jer ja imam tako; desna ručka gore/spore, ler pa dole su brze a u leru mogu još ubaciti u lijevo i onda imam pužne brzine
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
To neznam, nisam na to uopće obraćal pažnju. Ustvari ni neznam da to uopće postoji kao opcija na tom traktoru.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja ti imam 550dt iz 73-će i kod mene je to ugrađeno...
A susjed ima nekog fiata 45 konja i imamo isti raspored brzina.
Na poklopcu mjenjača sa desne strane ti je mala kockia cca 8x3cm i visoka isto 3cm govorim odprilike da sad neidem van gledati i na tu kockicu sa desne strane dolazi ručka za mjenjati brze i spore brzine
 
S

sspol150

Guest
da ja imam stariji tip getriba jer je traktor kupljen među prvima i kod prvog vlasnika je bil 15 godina imal je 1500 rs i 10 godina je stajal ništ nije radil .kad smo ga kupili prije nekih 10 godina prvi put je oral za sad je još ko beba ma ja velim čim je stariji tim je bolji kod novijih traktora mi se ništ ne dopada sve je pre nježno napravljeno
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Po sijećanju bi rekao da je to to. Znači ima pužne, spore i brze brzine. To vjerojatno i je getriba od Fiata gore, jedino su motor stavili rumunjski, ako je rumunjski. Tražio sam neku pločicu na motoru da vidim jel kaj gdje piše al je sve tolko zmazano da nisam ništa našao. Zbog boje me asocira taj traktor na Fiata a ne na Univerzala. Zanimljivo je da ručica za paljenje nije gore lijevo kao na U -445 nego stoji dolje lijevo i povlači se prema sebi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Evo to je ovaj traktor

qz0u14.jpg


9azbzb.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
Taj ima 8 brzina i ručni kuplung za kardan. Ak je iz Njemačke uvezen, onda i nezavisnu ručnu kočnicu.
Kupuj ak možeš.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Da ima ručni kuplung za kardan. Kaj misliš pod ovim da ima nezavisnu ručnu kočnicu? Nije spojena na nožnu to je sigurno, isto ima ko i na U-445.
 

Najnoviji postovi

Na vrh