• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Danas riješio dodatni izvod za hidrauliku, odmah ga i probao i radi baš onak kako i treba.

n4iauh.jpg


Tu se vidi kako izgleda ta rupa na razvodniku

wboqqa.jpg


Nisam radio nikakav reducir nego smo napravili obični šuplji vijak sa navojem M16x1.5

2urwoqr.jpg


Staru cijev na donjem izvodu sam ostavio kako je i bila


nmaz4p.jpg
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Hvala.
Trudim se da ga redovno održavam i podmazujem i nikad me ne iznevjeri.
Makar ne radi puno kod mene a nije ni kod bivšeg vlasnika za svoje godine izgleda odlično.
Najviše mi se kod mojeg sviđa što znam stvarne sate i što je točno radio.
Pozdrav.
 
S

sspol150

Guest
to su dobri traktori kaj got ko rekel mene moj isto nikad ne iznevjeril samo održavanje i nemaš boljega moj je star negde 27 godina još dan danas mu vura dela a u 15 godina možda i više kak je bil kod prvoga vlasnika nije imal plug zakačen na sebe tak kad sam ga kupil prije 10 godina je oral prvi put još je stari tip starija getriba od ostalih to ne staje ja velim sto starije to bolje je*eš ove nove to je napravljeno da se kvari .Pozdrav
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Trenutno razmišljam o nabavki drugog traktora uz ovog postojećeg U-445 kojeg imamo već 42 god. i prvenstveno gledam da uzmem nekog Universala. Jednostavno znam kakvi su to traktori i kaj mogu napravit, a mogu napravit jako puno u odnosu na svoju snagu i veličinu uz jako male troškove. Nadam se da ću uspijet u dogledno vrijeme nać nešto solidno u granicama svojih financija.
 
S

sspol150

Guest
koliko zemlje obrađuješ ? u potpunosti se slažem to su dobro traktori za svoju konjažu mogu puno i kvalitetne i izdržljive fiatove mašine
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Imam nekih 5 hektara, nešto oranica i nešto livada plus šuma. Nije to puno zemlje ali je lakše dosta stvari obavit sa dva traktora i prije sam gotov.
 
S

sspol150

Guest
aham a ja imam 5 rali i to mislim smanjiti na 3 jednostavno se ne isplati previše ulaganja a ne dobiš bog zna što za daljnju budučnost bumo vidli kaj bude hehe. šume sam rešil sad se linije teško dobivaju kod nas dobro grijanje imam na piljevinu pa nebu brige za drva bar. s dva dobra rumunja se posel reši sam tak :icon_e_smile:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Zadnjih otprilike 17 god. su uvijek bila dva traktora u dvorištu i kad se naučiš na to onda je teško opet samo sa jednim radit. Prilikom utovara đubra jedan je prikopčan za zadnji utovarivač i tovari dok drugi vozi, u šumi sa jednim vučem i tovarim a sa drugim vozim, sa jednim berem kukuruz sa drugim vozim i tako. Da se to sve sa jednim odradit, ali uvijek postoji mogućnost kvara i onda moraš moljakat druge, a ja nisam taj tip.
 
S

sspol150

Guest
znam ja to nekad kad sam klinjo bil i kod nas su bila dva štore 402 i stery žaba onaj 30 konja je imal i bil je jači nego štore dva cilindra i nema zime da nebi vužgal žal mi je sad kaj smo ga prodali hehe al uni služi bolje nek štore i to kak
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
Pa i nije. Izgleda gotovo novi, a 4 cil 55ks (zdravih).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Traktor izgleda ok i vrijedi te novce, samo ja nemam tolko love:rolleyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Neznam kome od vas dvojice više visi nos na Unija :(angel):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
Meni ne: fale mu kotači naprijed. Ovi se slabo vide :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh