• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
O ukusima se ne raspravlja svako ima neku marku kojoj naginje i to treba cjenit i ne osudivat uostalom ima more marki traktora pa birajte sami.
E da svaki ima neke dobre i neke lose strane,a l to je tak nista nije idealno.

E naš je greška i novčano stanje kaj bi htjeli jedan traktor za sve vrste posla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
kak za koga :I
Pol Universala već imaš doma, i taj dio ti je najbolji na dvorištu. Samo ti fali druga polovica (zadnji kraj). :(giggle):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A razmišljal sam o 445 dupljaku, ako ima bolji mjenjač od štoreta 404 koji slovi da ima mekan mjenjač i diferencijal onda bi trebal biti ok, za šumu mi je najviše, bez malog dupljaka nemrem ništ konkretno!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nemam dupljaka nego običnog 445 i u 42 god. getriba se nije nikad dirala. Po ovome kaj sam na forumu pročital puno je kvalitetnija getriba od 445, jedina mana kod dupljaka je mali ajnšlag.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
A razmišljal sam o 445 dupljaku, ako ima bolji mjenjač od štoreta 404 koji slovi da ima mekan mjenjač i diferencijal onda bi trebal biti ok, za šumu mi je najviše, bez malog dupljaka nemrem ništ konkretno!

Bolje si napravi prikolicu s pogonom... imat ces veću pogonsku silu nego sa duplakom!!
Jer kupovat traktor samo za šumu se ne isplati pogotovo ne tako mali.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Uzmeš si vitlo za izvlačenje i nemaš brige, mislim da je to naj jednostavnija i naj jeftinija opcija.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
I kupio ja još jednog Universala 445. Godina je 1973. što znači da je godinu dana mlađi od ovog kaj već imam:icon_mrgreen:. Slike će bit sutra ili koji dan, bio je na njuškalu jučer i danas ujutro onaj sa žutim felgama. Posla ima oko volana(spone), promijenit bolcne koje drže poluge hidraulike, riješit struju i tak neke sitnice. Motor mi se čini u redu, normalno pali ima novi alnaser i to je u kratko to.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Nek ti je sretno s njim :icon_pidu::icon_pidu:
P.S Jel taj ima one izvode za hidrauliku koji su te toliko zaje..vali
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Hvala

Normalno da ima izvode, ali samo je jedan spojen, na drugom je čep.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
A koji je spojen, a na kojem je ćep?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
ZJ, koji ono tam bijaše navoj na onom šupljem vijku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda ništ, naletel sam na takav priključak ali pola cola
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
Onda buš imal dvoradnoga :)
No, problem je kipati s njim, jer pri spuštanju radi iberdruk ventil cijelo vrijeme. Treba gasiti motor ili napraviti rješenje. Pri meni je gotovo, ali još nije montirano :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Lako ja to prebacim na donju rupu, jedino ako me baš uhvati želja pa da i na njemu stavim još jedan izvod.
 

Najnoviji postovi

Na vrh