• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Slozen i provozan da se mjenjac ulaufa

Eh,nisam se setil blic upalit prije :(

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=N7KA5QBRF-M&list=UUwGOlluBA22ZaWY0ruMZa9g[/yt]

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=dmMPUBfDrVk&index=1&list=UUwGOlluBA22ZaWY0ruMZa9g[/yt]

8a32647d25cc6d979084229a11aa1898.jpg


b8ab4647c3e98ee929bf12e25e73c236.jpg


914b14eefcc0ec3973842a598b15f92e.jpg
[
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Netko je, vidim, jako pazil na taj mjenjač.
Kak bi onda naš, koji je puno nježniji i sa 7t sati trebal izgledati?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Dojde mi da kupim jednoga staroga FIAT-a 640 DT, pa da napravimo novi diplomski rad :D:

Nego, jel' onaj lijepi otišel od tvojega susjeda?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Nisam,tražil sam al sam nasel jedino neku rucicu ispod rucice hidraulika
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Pa plivajuća hidraulika radi kad spustiš glavnu ručicu do kraja dolje. Kad onu malu ručkicu iza sjedala podigneš i kad podigneš onu ručkicu sastrane onda ti hidraulika sama regulira vučni otpor. Tada samo trebaš spustiti glavnu ručku za hidrauliku u željeni položaj da si podesiš dubinu. Regulacija vučnog otpora radi sa priključcima koji rade na kostantnoj dubini ali nemaju kotače.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Ne dela plivajuči...Zadnji kotač mi prešel prek grude i plug ide za menom van,moš ga J......
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Trebaš raspustiti obje strane cca 10cm i onda ti plivajuća hidraulika odradi svoj posao jer cilindar ima ljufta da se spusti. Inače kad zadni kotač dojde na grudu, zadnji kraj traktora se podigne a cilindar se neda više uvući pa plug izađe van. To se meni događalo kad sam posudel plug imt 756nk, pa sam raspustel obje strane za 10cm i problem riješen. Kod visokog pluga mi se to nije događalo ali sam svejedno obje strane raspustel tak da cilindar ima više ljufta kad je plug spušteni. Spustim si crtalo dubinu koju želim tak da mi je ono regulira dubinu i vozi. Ili oram sa regulacijom vučnog otpora pa hidraulika sama održava dubinu ali isto treba malo raspustiti obje strane zbog hoda cilindra.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ja do sad na uniju 445 nikad sam ne imal problem na hidrauliki počistim filter i nikad problema a i jaka je dost hidraulika znam jer smo nekad znali v šumi kad smo natovarili prikolicu dvo osovinku s oko 8 -9 metri drvi i ako nije mogel povleči a bil je ne blatnom ili mekanom terenu na bockama sam imal jaku polugu i prek te poluge na bockama uz pomoć hidraulike sam digel prikolicu na komad ruda na traktor tolko kaj sam opteretil zadnjeg kraja traktora i kaj je traktor povlekel a to bome ne mala stvar za dići ako me razmete ,a i sjetvo spremaća od 2.20 osjeti kad ga digne
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Mene je jedno kratko vrijeme zezala, sporo je dizala ali je imala snage. Zamjena filtera je riješila problem. Kad je dobra godina onda posudim Landsberg 2x14 okretač i s njim orem. Jedino u brijegu zna ljuljati traktor kod okretanja pluga ili kad idem u rikverc pa naglo stanem. Imam naprijed 100kg utega ali mu je to premalo za taj plug. Ovu godinu sam s njim oral plastenik jer za ostalo bude i imt 756vk muka za traktor.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Na proljece bum ja zel kipericu i idem po šoder s 643.da vidimo kolko to more povleči :icon_fU:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Mene je jedno kratko vrijeme zezala, sporo je dizala ali je imala snage. Zamjena filtera je riješila problem. Kad je dobra godina onda posudim Landsberg 2x14 okretač i s njim orem. Jedino u brijegu zna ljuljati traktor kod okretanja pluga ili kad idem u rikverc pa naglo stanem. Imam naprijed 100kg utega ali mu je to premalo za taj plug. Ovu godinu sam s njim oral plastenik jer za ostalo bude i imt 756vk muka za traktor.


kak misliš muka za traktor ? kaj mu ga je teško vleči ? to ne vjerujem
 

Najnoviji postovi

Na vrh