• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Vukel bude traktor pogotovo sad kad je nova lamela, aliznam da budu neke parcele grdo išle. Na brijegu imam parcela koje su pune kamena( ima gromada po par metara dugih i širokih),zemlja je ilovača ili po par različitih tipova tla. Ova parcela kod plastenika je milina za orati. Tu su nekad bile sjenokoše sa grmovima pa je stari te sve grmove porušel i dao izvaditi panjeve. Kad su širili Bednju onda je dao na voziti zemlju tak da je podigao razinu terena. Sa tri strane te parcele su drenažni kanali a sa 4. strane je potok tak da se voda brzo ocijedi.

Ovo ti je oranje te parcele kod plastenika. Oralo se u 1brzoj jer je lamela bila loša,inače ide u 2. bez problema( išlo je i u 3 ali leti brazda).
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4dvMWz2-FnI[/YT]
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
aham znači brijeg i ilovača zemlja onda sve jasno dojdti ti kod mene sve ravnica a zemlja je kak di na nekim mjestima dobra i teška zemlja a negde više pješčana
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Samo ta parcela ide lijepo. To je skoro 2ha s plastenikom. Ostalih 3.5ha je različita zemlja.Te ostale parcele se oru u 1ili 4 pa čak i u 3.( prošlu i ovu godinu zbog stanja s lamele). Imam jednu parcelu na brijegu ( ravna parcela s bočnim nagibom), na početku je kamen, u sredini ilovača a na kraju je žuti pijesak. Jednu godinu se ore prema dolje a druge prema brijegu. Kad se ore prema dole ide odlično jer se brazda skoro sama okreće ali oranje prema brijegu je živa muka.Na toj parceli je stari tri puta strgao plug. Dva puta je strgal onaj okomiti nosač gdje se kopča toplini i jedamput je strgal onu ručku za šteljanje zahvata prve brazde. A o savijanju i pucanju Lemeša da ne pričam. Prošlu godinu je na toj parceli pukla zadnja daska i zaoral sam ju(puklo je zadnjih 15cm daske plus oinaj produžetak). Možda ga ove godine izvadim .
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Kak bi ja znal de to je ak mi se ne pokaže,ti meni pokaži de je kaj i ja bum vozil kaj mi god daš,prek youtubea sam se navcil voziti cak kirovetsa k700a :eek::
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
haha,je pa to je to! motati volan i stiskati gas,ili voziti u pravom smislu rijeci nije isto. :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ovo ti je oranje te parcele kod plastenika. Oralo se u 1brzoj jer je lamela bila loša,inače ide u 2. bez problema( išlo je i u 3 ali leti brazda).
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4dvMWz2-FnI[/YT]

jura, crtalo ti prenisko ili plug preduboko, vidiš da ti s lagerom trga brazdu. inače, svaka čast, lijepo oranje, al s unićem u brzim brzinama oranje, to mi nikak nejde u glavu, ili je to stvarno tak laka zemlja, jer znam da moj nije mogel brže od prve brze sa 2x12" u najlakšoj zemlji koju imam.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Crtalo je bilo podignuto do kraja i plug je išel malo više od 30cm duboko jer mu crtalo nije dozvoljavalo da ide dublje. To je niski plug koji sam posudel jer je moj bil potrgan( kopija Imt 756vk loše kvalitete)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
eh, nebreš sa svim plugovima orat 30+ cm, a ovaj sasvim ok radi kak god je niski i slab :(y):
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Imam video gdje s tim plugom buraz ore mislim da u 3 sporoj skoro na ler gasu. Sprobavali smo kako okreće brazdu kad ide jako sporoi mogu reći da čak bolje slaže i okreće brazdu neko kad je brzina veća(6-8km/h).
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
To ovisi o samom plugu, doduse, brzina oranja je po pravilima struke do 8km/h, a sad ovisi kakve koji daske ima i koju brzinu konstrukcijski moze podnjeti u razlicitom tlu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Ja sam probal s 533 orati u 1. brzoj (nizbrdo naravno) i ne dopada mi se,to brazde (gromade) letiju kud stigneju
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Hahaha,ja na 643 sam se naslonil na blatobran i noge u zrak i skoro zaspal dok nisam po kamenu prešel :(wasntme):
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Evo moga Universala 530.

dsc00812ct.jpg

dsc00813j.jpg

Mozeteli mi izmjeriti sirinu i duzinu kabine?
I sta mislite kako bih stojala ova kabina na Storetu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh