• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Iz arhive :icon_lol:

995196_587370574642770_1839090526_n.jpg
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
ljudi ovak, vec mi duze vrijeme pusta ulje kroz gumice na ovom dijelu na slici, al nisam siguran za kaj to tocno sluzi, pa ak neko moze objasnit. sutra bas idem u zagreb pa bi kupil te gumice i zamjenil ih, al nisam nikad to rastepal pa neznam kaj me ceka tu. kak ih najlakse zamjeniti ak neko zna?



viewer.php
[/URL][/IMG]

pumpa_zps84a68f69.jpg


i jel ovo dolje na slici nekaj povezano s brojacem okretaja? tu mi fali taj neki poklopac kroz kojeg isto curi malo ulje pa bi i to mjenjal



okretaji_zps78c09f18.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Na prvoj slici pušta najvjerojatnije na O-rinzima priključaka pumpe hidraulike, ako se ne cjedi odozgo sa pinjona koji veliš nema poklopca, a to sve skupa možda zamasti AC pumpa koja je iznad svega.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
a kad krenem rastepat pumpu hidraulike, bude mi ulje iscurilo van ili?? jer zbilja neznam opce kak to izgleda iznutra
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Bilo bi dobro kad bi to sve skupa lijepo opral i onda malo pratil od kuda kreće to mašćenje, ovak kad je sve to masno možeš samo pretpostavljat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Dobro ti Mane veli. Ak slini na O ringu prirubnice, netrebaš pumpu niti skidati, Kmoli rastavljati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Na pumpi hidraulike jedino i može na O-ringu slinit, na spoju sa kućištem jako teško, to još nisam ni na jednom vidio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim sad tu na slikama, ap mi je nešto palo na pamet :)
Jel bi pasala takova pumpa od Unića da se ugradi na 540 s Fiat motorm, da joj se na usis postavi filter s kučištem (zamjenjivi kao na današnjim novijim traktorima), odnosno da ulje uzima iz getribe traktora i nazad ga vrača tamo??, a koristila bi se za dodatnu hidruliku na tom traktoru.
Dal je to izvedivo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Vrlo lako. Zemeš komplet s filterom od Unija xx3 serije, samo predelaš cijevi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Super...kod generalnog remonta budem to dodal na spisak :)

Nego kakvog to ima filtera uni??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak onda izvesti da pumpa dobiva čisto ulje iz getribe traktora??
Znač i sam kakvo to ulje zna biti v IMT mjenjaču :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo pazi da nova pumpa ima semering kod šogija na 643 stavljena nova kaj je ulje iz motora prepumpala u getribu sreča kaj je indikator bil ispravan .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije bilo obratno svijetlil indikator pritiska ulja inače nebi ni skužil semering nije propustil nego ga opče nije bilo na novoj pumpi koja je kupljena u KŽ i na njoj je filter i ona deblja cijev noviji tip pumpe . Par dana prije je Internacional ulje iz getribe nagural u motor pa sem skoro izgubil okladu jer sam mislil da je isto na Cigiću .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Pumpa ti je standardna, grupe 2.
Ulazna prirubnica ti je ujedno nosač usisnog filtra. Filter je sličan filtru ulja motora, dakle zamjenjuje ga se s vremena na vrijeme.
Najveći bi dobitnik bil to kaj bi ta pumpa izvukla svu špenu iz getribe.
Glede usisa: indikator podtlaka čuda čini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Puno više te bude koštal pogonski zupčanik za tu pumpu nego sve drugo.
Ko to ima, a zna kaj ima, teško da bu prodal
 

Najnoviji postovi

Na vrh