• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Griješiš.
Uljna pumpa motora daje tlak do 10 bara i nije joj važan zazor.
Sve hidraulične pumpe na traktorima imaju filtraciju ispred pumpe, jer nije svejedno rade li u zatvorenom spremniku (pa im je dovoljna povratna filtracija) ili pak u ulju punom špene iz getribe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad dođem do te faze, potanko mi budete sve objasnili i napisali kaj treba da se to ugradi.

Dok budu novci na hrpi određeni za sređivanje tog traktora, nebudemo pitali kaj koliko košta, moralo se bude napraviti i točka. To bude slična priča kak si i ti štorkana sredil.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj, nemre vječno iti s tolikim vurama. Bude došel na red, kad-tad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ovo čemu govorim je papirnati filter, nekih 100-tinjak mikrona, a ne stari mrežasti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Re: Paljenje

Eto malo se i ja uhvatio posla.
Radilo se na prednjem mostu na kojem su promijenjene sve pikse. Dvije na centralnoj osovini i po dvije na svakom rukavcu. Neke pikse su bile na mjestima debljine papira. Također su stavljeni i novi krajnici volana.Promijenio se i prednji semering na radilici i odradile se neke stvari ispod kućišta termostata jer je nešto bilo puklo i prijašnji gazda je to samo silikonom premazao i tako je držalo.
93a2ec0ed85f24b8888bc183fbfb1963.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolko te koštal sav materijal?
Kolko je vremena potrošeno za sve?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Krajnici 400, semering 45, pikse cca 200, set brtvi oko vodene pumpe 25 i možda još 100 kn za neke stvari kojih se sad nemogu sjetit. Uglavnom sve radim sam po 3 sata popodne kad dođem sa posla. Nikud ne žurim i polako to slažem, sa raskapanjem sam počeo prošlu subotu sa time da dva dana nisam ništa radio kako sam ga raskopao. Sutra ako stignem bit će sve složeno.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Eh mane taj posel i mene čeka , trebal bi i ja to raskopati i zameniti to , kolko se sečam nigdar se to ne menjalo na mojim , a trenutno je blatni kaj jedva kroz šajbu vidim hehe.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa kaj ti nije ribnjak blizu a danas sem videl da u njemu ima dosta vode :(clap):
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Da je ribnjak mi je prek puta kuče , iza kuće mi je potok a 4-5 km od kuće mi je šoderica jegeniš... tak da morem ga oprat di god da se okrenem , al bude sutra pranje minivašom dosta je bilo šume i blata .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Re: Paljenje

Eto malo se i ja uhvatio posla.
Radilo se na prednjem mostu na kojem su promijenjene sve pikse. Dvije na centralnoj osovini i po dvije na svakom rukavcu.
Jesi mijenjal i one na osovini koja prolazi kroz prednji trap?
Sad je bila prilika
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jesam, nisam jedino diral ove pikse i bolcn od volana. Očito je to netko već mijenjal jer nema niš lufta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Na taj bolcn i pikse koje ti spominješ sam i mislil samo se nismo skontali.
Ako je dobro, ne kvariti
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
bi mogo dobit za unija 340 nekih 25 000kn?
prodal bi ga samo zato jer mi je potreban veci traktor od barem 45 ks. ovaj je preslab postal za tolko posla, a inace je predobar traktor to.
bilo bi predivno kad bi ga mogel zamjenit za 445 :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Hm, po toj cijeni su 445. Ipak je on 2 cilindra tak da teško da će netko dat te novce, možeš ga stavit u oglas pa vidit jel će bit interesanata. Pred god. dana kad sam ja uzel 445 bio sam zainteresiran za jednog 340 i imao je tada cijenu od 16000 kn, bio je u ok stanju i još bi išao nešto dolje sa cijenom ali uletio mi je ovaj 445 i njega sam uzeo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh